Evropská výstava (European winner - CACIB FCI)

Helsinky - Finsko (Finland)  -  09. - 11. června 2006 (June 9th  - 11th) 

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Updated: 20.09.2006 - now all PHOTOS !!!

* European dog show Helsinky
112
Chinese crested dogs; 31 peruánských naháčů - Perro sin pelo del Peru; 12 Xolo 
 BOB - Perro sin pelo del Peru Medium - Amazona D´Renzo Y Beatriz , maj. Zsolt Rozsa, Hungary BOB - Perro sin pelo del Peru Large - Wanhan Wuoren Zero-G-milkyway, maj. van Oosten Wendy + Patrik, Netherland BOB - Chinese Crested Dog - Nabab Germanika, maj. Ostrowski Adam, Poland

Výsledky najdete TADY / Main official results on this site
Photos of all hairless breeds and from the finale ring soon...

* Kiinanharjakoira - takhle se říká čínský chocholatý pes ve Finsku
* Letošní evropská výstava překonala stran organizace všechna naše očekávání! Byla to naprosto profesionálně zvládnutá akce, s jakou se běžně nesetkáte (tedy pokud nepojedete do Finska). Perfektní podmínky pro psy i vystavovatele, ohromné výstavní kruhy, nádherné haly, vynikající orientační systém, nádherná finálová show všechny tři dny. Myslím, že takovou výstavu zase dlouhou řadu let neuvidíme... 
* V roce 1998 jsme na světové výstavě v Helsinkách chyběli. Velká škoda! Naše letošní účast nám ale vše vynahradila a kdo se nejel podívat, může opravdu hořce litovat... tohle se musí zažít a vidět... 
* přivezli jsme přes 1 000 fotografií... / we made more than 1 000 photos
* Cody z Haliparku soutěžil také ve finále mezinárodního juniorhandligu se Sandrou Burger z Rakouska
  / Cody was in the international juniorhandling finale handled by Sandra Burger, Austria - Congratulation SANDRA!

Evropská výstava Helsinky 2006
EV06_5533_6688.jpg (34366 bytes) V roce 1998 hostily Helsinky světovou výstavu FCI s účastí přes patnáct tisíc psů a ohlasy na její průběh byly plné superlativů. Tehdy jsme ve Finsku nebyli ani jako návštěvníci a velice jsme toho litovali. Proto, jakmile FCI vyhlásilo, že pořadatelství evropské výstavy pro rok 2006 svěří opět do země tisíců jezer, bylo víc než jasné, že tentokrát určitě chybět nebudeme. A dobře jsme udělali!

Výstaviště
EV06__6744.jpg (46251 bytes) Málokdy se stane, aby nějaká velká výstava psů proběhla z našeho pohledu bezchybně a odjížděli jsme naprosto nadšení. V Helsinkách se to ale stalo. Po světové výstavě v Bernu 1994, která pro nás byla léta nepřekonatelná, jsme viděli akci, která by mohla sloužit jako názorné školení pro organizátory všech výstav. Klíčem k úspěchu je fakt, že finští pořadatelé ve stejném duchu už léta výstavy organizují, disponují perfektně školeným a ochotným personálem, mnohokrát prověřeným pracovním týmem a skvělým zázemím. Výstaviště Messukeskus, jež je moderním centrem pro zajímavé akce všeho druhu, patří k devizám nejcennějším.
Je snadno přístupné metrem, autobusy, tramvajemi, taxíky i auty, má dostatečně velké parkovací plochy a prostorné vzdušné haly. Areál je chodbami přímo propojený se sousedním hotelem, což poskytuje pohodlí sboru rozhodčích či obsluhujícími personálu. I v horkém počasí, jaké v době výstavy zavládlo, bylo v halách příjemně a psi neměli s předváděním své krásy žádné problémy. Kruhy pokryté kobercem, vyhrazené plochy pro klece a upravovací stolky na volné ploše, speciální místa pro úpravu psů i venčení. To vše už je množné považovat za standard všech takto významných akcí. V Helsinkách však udivovala velikost kruhů a snadná průchodnost výstavištěm po celý víkend. Diváci dali zřejmě přednost krásnému počasí po dlouho trvající zimě než obhlížení psích krasavců v halách. Jejich nízký počet byl prvním menším zklamáním pro pořadatele, ale jistou úlevou pro psy i jejich doprovod.

Účast
EV06__6637.jpg (40350 bytes)EV06_5539_6830.jpg (47421 bytes) Faktem je, že pořadatelé byli dost smutní také z celkově menší účasti vystavovatelů, než jakou očekávali. Necelých deset tisíc psů zůstalo až o pět tisíc za původním odhadem. Snad svou roli sehrál fakt, že Helsinky přece jen neleží uprostřed Evropy a pro řadu vystavovatelů s větším počtem psů znamenala jízda autem i několik dní na cestách. Ne všichni totiž mohli do Helsinek využít finančně náročnou leteckou dopravu. Nejblíž měli do Finska, pochopitelně kromě domácích, majitelé psů z Ruska a Švédska. Jejich účast byla také v součtu nejvyšší a zahrnovala 5 644 přihlášek z Finska, 2 131 z Ruska a 463 ze Švédska. Ani účastníky z Estonska (234), Itálie (219) a Litvy (146) nebylo možné přehlédnout mezi dalšími zástupci 35 zemí . České zastoupení čítalo padesátku psů, z nichž, pokud bylo moje pátrání ve výsledcích finálových soutěží bezchybné, se nikdo na klasifikovanou pozici nedostal.

Naši v akci
Ve finálovém kruhu jsem zahlédla jen Lenku Klímovou, která vystavovala bearded kolii v chovatelské skupině a po ploše finálové haly se proběhl i čínský chocholatý pes labutěnka Ich. Cody z Haliparku, kterého si do finále mezinárodní soutěže v juniorhandlingu vybrala rakouská reprezentantka Sandra Burger. Alespoň tak jsme měli pomyslnou čárku za účast v přímém televizním a on-line internetovém přenosu. Mimochodem, bylo to za dobu pořádání evropských výstav FCI vůbec poprvé, kdy se do světa rozletěly záběry z finálových soutěží prostřednictvím televize (zatím jen pro finské diváky) a internetu. Kdo našel odkaz na vysílání na finských stránkách a měl dostatečně rychlé připojení, mohl se nechat unášet neopakovatelnou atmosférou finálových soutěží i u nás v Čechách a nevystrčit přitom za hranice ani nos. Doba pokročila a pořadatelé stále častěji následují své americké a anglické kolegy, pro které jsou televizní přenosy řadu let samozřejmostí.

Zázemí
Díky internetu nemuseli být smutní ani ti, kdo se rovnou na přenos dívat nemohli. Výsledky a fotografie vítězů byly na web vkládány jen několik minut po skončení jednotlivých soutěží! Výsledky můžete studovat i vy a to na stránce:
http://www.kennelliitto.fi/VOITTAJA/EN/European+Winner+2006/Results/

EV06_5524_6651.jpg (44856 bytes)Myslím, že přítomní pořadatelé dalších výstav, světové v Poznani v listopadu 2006, evropské v Záhřebu 2007, světové v Mexiku 2007 a znovu evropské ve Stockholmu 2008, mají laťku nasazenou hodně vysoko. Program výstavy i soutěží klapal na vteřiny přesně, vše mělo řád a dokonalou organizaci. Všude byl k dispozici dostatek zkušeného personálu, vždy ochotného pomoci a poradit. Zbyl ovšem čas i na zábavnou taneční kreaci moderátorů před zraky diváků! Překladatelské a počítačové centrum s výsledky bzučelo celý den  jako včelín a majitelé i novináři si odtud během chviličky odnášeli vše, co potřebovali a v jazyce, který jim byl nejbližší. Postaráno bylo promyšleně o všechno, na co jste si vzpomněli. Například ráno se, díky postupné přejímce a časově odsazeným začátkům posuzování v kruzích, nikde netvořily fronty. Výsledky jste si mohli vyžádat na počkání. Finálový kruh měl ve svém sousedství dva samostatné přípravné kruhy, které zabraly celou halu. Majitelé psů tu našli klidné zázemí i bezplatné občerstvení. Směli sem jen soutěžící a nezbytný personál, protože hned za stěnou a oponou probíhalo nejdůležitější dění.

Finále
BOB Způsob organizace závěrečných soutěží byl jednoduše úchvatný. Ve veliké hale vyzdobené tmavou oponou, světelnými oblouky, vystavenými poháry a kyticemi orchidejí se událo to nejdůležitější. Evropská výstava našla svou absolutního vítězku pro rok 2006. Na koberec vběhla jako všichni ostatní. Ze zákulisí, úzkým průchodem mezi oponou a stěnou haly, doprovázená hudbou, která při vysoce kvalitním ozvučení vyvolávala v divácích silné emoce. Prostor haly měl vůbec silnou atmosféru. Byl kompaktní, dobře choreograficky postavený a vzrušující ve své velikosti i nádheře. Budoucí hvězda nejprve vyhrála svou nedělní skupinu s číslem FCI 2 a o něco později si nástup zopakovala. Deset vítězů, deset favoritů a mezi nimi zkušený finský rozhodčí Hans Lehtinen. Jako by černě sametová barva opony v hale předznamenala příští dění. Evropskou výstavu vyhrála ani ne dvouletá fena novofundlandského psa Skipper´s King of Helluland ze slovenského chovu manželů Kročkových, v majetku maďarského chovatele Bély Siklósiho a pod vedením maďarského handlera Gabora Marotiho. Na druhém místě zářil dvouletý pes plemene italský ohař (Bracco Italiano) Axel del Monte Alago z Itálie, který, a to přiznávám, byl mým favoritem od chvíle, kdy jsem ho poprvé spatřila. Výjimečný v pohybu, excelentní v celkovém projevu, s předvedením bez jediné chybičky a s osobností psa, který ihned zaujme. Třetí místo obsadil afgánský chrt ze Španělska Ch. Khafka´s Exotic Spice známý z loňska ze světové výstavy v Buenos Aires.

Příště v Poznani!
Louis Pinto Texeira - judge Ve Finsku se sešlo mnoho krásných psů. Konkurence ve skupinách byla velice silná a vliv zejména ruských chovatelských stanic zjevně hýbe celou kynologií. V mnoha plemenech vyhráli favorité, na stupních stáli známé hvězdy a vítězové mnoha předchozích výstav v Evropě pod vedením zkušených handlerů či chovatelů. Jak se zdá, hra na náhodu se tentokrát nekonala, snad s výjimkou vítězné feny, za kterou stál silný realizační tým. I to je někdy k vítězství třeba. Nad hlavami vítězů se vznášely barevné papírky vystřelené z děla. Na černém pozadí vypadaly jako padající hvězdy. Evropské kynologické nebe má své nové super star a na ty světové se musíte zajet podívat do polské Poznaně ve dnech 10. až 12. listopadu 2006. Určitě to bude podívaná, která bude stát za to.

A ještě k juniorhandligu - pár slov pro mladé handlery z vrcholného klání
Na Evropských a světových výstavách se soutěží podle specifických pravidel FCI. Každý výstavní den probíhá samostatná soutěž v juniorhandlingu, kam se mohou nahlásit handleři se psem, jehož plemeno se vystavuje ten den. Do finále posledního dne postupují tři nejlepší z každého dne bez určení pořadí. Poslední den výstavy proběhne jednak běžné kolo toho dne a jednak odpolední finále v němž se sejdou vždy tři finalisté vybraní z každého dne a pak oficiální reprezentanti vyslaní po jednom z každé členské země FCI. Ti nastupují přímo do soutěže bez předchozího výběru. Za jejich kvality ručí vysílající země. Všichni se utkají opět o tři místa bez určení pořadí a to v rámci vyřazovacího předkola, jež je první částí odpoledního finálového programu. O konečné umístění oněch tří finalistů se soutěží v rámci vyvrcholení programu celé výstavy. V Helsinkách posuzovala toto "velké" finále finská rozhodčí Marja Talvitie. Nejprve si handlery prohlédla a seznámila se s nimi v zákulisí, v přípravném kruhu. Každý vedl svého psa. Všichni nastupovali do finálového kruhu za zvuku fanfár a dohledu televizních kamer pěkně naostro. Opona u vchodu nebyla nijak snadným vchodem. Každý handler se musel rychle zorientovat a vzpomenout si na nákres, který se musel naučit v zákulisí. Na něm byla přesná choreografie nástupu. Záleželo na každém kroku a na pevných nervech. Plocha haly byla veliká, což lákalo k rychlejšímu než obvyklému tempu, a někteří handleři své psy zbytečně uhnali ve snaze už stát na svém místě. Pamatujte, že vše má svůj čas i prostor a nepanikařte, až budete v podobné situaci. Pes a vaše souhra musí být na prvním místě i když vím, jak náročně působí na nervy hudba, koberec, velký prostor i atmosféra soutěží. V tomto ohledu byla hala v Helsinkách velkým náporem na emoce. Na rovinu si dovolím říci, že čeští handleři (ať je to kdokoliv) nemají reálnou šanci na postup mezi nejlepší. Ne, že by nebyli výborní, ale chybí jim důležitá součást prezentace a tou je jméno známé v zahraničí. Do finále se dostávají juniorhandleři, jejichž fotky se usmívají ze stránek důležitých zahraničních časopisů skoro každý týden a mají za sebou "PR" tým, který se stará o jejich image. Dokud se s tímhle naše kynologie neporovná a nesrovná krok, bude náš juniorhandling i při vší snaze zúčastněných jako Popelka. Na druhou stranu ale pozitivní zpráva. Každý, kdo v téhle soutěži nastoupí, může udělat ohromný kus práce a zanechat pěkný a nesmazatelný dojem u diváků, rozhodčích i kynologů sedících v publiku a u televizních obrazovek. Ani to není zanedbatelné. A může se stát, že to pro změnu pomůže při nějakém účinkování v zahraničí... 

Marja Talvitie posoudila projev každého handlera individuálně v postoji i v pohybu (malá plemena se samozřejmě dávala na stůl), a pak v nějakém z vybraných tvarů. Záleželo na čistotě, plynulosti a souladu v provedení všeho, co dvojice dělala. Bezchybná znalost prvků je na této úrovni považována za samozřejmost a ke slovu přichází i charisma handlera, jeho osobnost a to cosi navíc, co jej nepatrně zviditelní. Do finále "musela" postoupit papírově nejlepší domácí handlerka, o tom nebylo pochyb. Výsledné třetí místo uhájila velmi slušným výkonem. Handler z Irska James Hammond je vítězem tamějšího šampionátu handlerů a stejně tak je ve Finsku známá i nesmírně šikovná handlerka z Litvy Adell Brancevich, která byla mojí favoritkou. Její projev měl jiskru, chytrost i citlivost. Handler z Irska mi přišel přece jen trošku anglicky sterilní (berte to jen jako vyjádření pocitu, bez jakékoliv urážky, protože oba byli perfektní!). Ve finále jsem s úsměvem sledovala žertovný počin pořadatelů, kteří jak součást soutěže připravili výměnu psů. Nikoliv ale přítomných psů mezi sebou, ale dodali handlerům psy plemene lapinkoira. Mělo to háček. Zatímco Finka vyfasovala psa, který fungoval relativně nejlépe a neměla s ním skoro žádnou práci, James měl polospící nekonfliktní typ psa, podobný jeho vlastnímu foxteriérovi. Chudák Adell dostala nejproblematičtější zvířátko, jež si při ukázání odměny nebo jen náznaku téhož ustavičně sedalo, chodilo jako pět minut před smrtí a bylo opravdu umění zněj něco vykřesat. Nebyla jsem daleka dojmu, že tohohle drahouška dostala záměrně. Už jen za to, co Adell s tímto psem dokázala, si zasloužila vyhrát. Nejen, že během krátké chvíle psa nenásilně skoro přeučila na výstavní postoj, ale v pohybu z něj naprosto přirozeným způsobem dostala maximum. Bylo až fyzicky cítit, kolik vlastní energie psovi předala, aby s ním navázala kontakt a on běhal! Udělala mu svým projevem takový doprovod, jako by vodila super hvězdu. Tím se  u mě Adell stala vítězkou. Nadšená jsem byla i z kultury jejího pohybového projevu. Vždy věděla o svém těle, nenachytali jste jí s rukama nebo nohama, o kterých by nevěděla a neměla je přirozeně pod kontrolou. Pohybovala se výhradně z předepsané pozice do předepsané pozice a to velmi efektivně a efektně. Pro nejlepší handlery je dnes samozřejmostí dobrá fyzická kondice, udržovaný pohybový rozsah i pohybová kultura bez strojených gest či póz. To vše jako nadstavba k porozumění psům a schopnosti je citlivě vést. Vrcholný juniorhandling vypadá za všech okolností zcela přirozeně, ale je za ním veliký kus práce, mnoho hodin tréninku a intenzivní učení. Už se můžeme těšit na další vrcholné klání do Poznaně a na Crufts! 

Posuzovatel / Judge: Mr.  Louis Pinto Teixeira (Portugalsko - Portugal) 
Čínský chocholatý pes - Chinese Crested Dog - 72

P-TD/Males-puppy

Chingishan Ksolo Klab

EV06_9540ChingizKsolKlab_7166.jpg (49481 bytes)VN 4/ Very promising 4

Tusheva T Karbisheva, RUS

 

Sasquehanna Palermo

EV06_9541SQPalermo_7134.jpg (48152 bytes)VN 1/ Very promising 1 + Baby BOB

Tusheva T Karbisheva, RUS

 

Suanho´s Tenino

EV06_9542SuanhosTenino_7139.jpg (49169 bytes)VN 2/ Very promising 2

Antin Leila, FIN

 

Welldan Trufel

EV06_9543WelldanTrufel_7142.jpg (50325 bytes)VN 3/ Very promising 2

Vysogodtseva Irina, RUS

 

Zorrazo Duke of Hazzard

EV06_9544ZorrazoDukeofHaz_7144.jpg (50571 bytes)V

Mentunen Eva-Maria + Pirjo, FIN

 

F-TD/Females-puppy

Strong Stael Tutsy Milashka

EV06_9545StronStaelTutMil_7171.jpg (43061 bytes)?

Alekseeva O, RUS

 

P-Mz/Males-intermediate

Candy Queen´s Badluck Love

EV06_9546CandyQBadlucklove_7177.jpg (50627 bytes)V2 / Excellent 2

Lindquist Viveca+ Kari, FIN

 

Joyway´s my Destiny

V4/ Excellent 4

Nuutila Terhi, FIN

 

Saphir Gemanika

EV06_9548SaphirGermanika_7180.jpg (45445 bytes)V1 / Excellent 1

Ostrowski Adam, POL

 

Sasquehanna Dziewierz

EV06_9549SQDziewiers_7182.jpg (48613 bytes)V3 / Excellent 3

Hodina I Fabriciysa, RUS

 

Vivat Sanraiz Return at the Champion

EV06_9550VivatSanRetalltheCha_7184.jpg (54363 bytes)VD / Very good

Gordienko M, RUS

 

Volshebnaja Loshadka Krown Prince

EV06_9551VolLoshKrownPrince_7186.jpg (48729 bytes)V / Excellent

Romanova T + Kallio Matti, FIN

 

Zorrazo Bulldozer

EV06_9552ZorrazBuldozer_7191.jpg (53333 bytes)V / Excellent

Fredrikson Maria, FIN

 

P-TO/Males-open

Eugenios Apollon

EV06_9553EugeniosApollon_7200.jpg (42396 bytes)V / Excellent

Bekassen Fischer Tone, NOR

 

Flirting Boy von Shinbashi

EV06_9554FlirtingBShinbash_7202.jpg (52793 bytes)V2 / Excellent 2

Sherbakova Iroina, RUS

 

Grand Marnier de Gabritho

EV06_9555GrandMarniGBT_7208.jpg (55818 bytes)V1 / Excellent 1

Brcic+Luka, CRO

 

Hebblas Daredevil

EV06_9556HebblasDaredevil_7210.jpg (40353 bytes)V4 / Excellent 4

Rantila Minttu, FIN

 

Joyway´s King Kredofesta

EV06_9557JoyxwasyKingKredof_7217.jpg (61871 bytes)V / Excellent

Fesunenko T, RUS

 

Joyway´s Kiss me Romeo

absent

Westerlund Larissa, FIN

 

Vivat Sanraiz Brighlight of Moscow

EV06_9560VivSanBrightofMoscow_7226.jpg (60452 bytes)V / Excellent

Kosinova Irina, RUS

 

Zholesk Dzhoker

absent

Tomina E, RUS

 

Zorrazo Adonix

V3 / Excellent 3

Fredrikson Marika+Rosquist Nina, FIN

 

Zorrazo Aladobix

V / Excellent

Fredrikson Marika, FIN

  Sun Dan Punk V / Excellent Pekko Taina+Timo, FIN

 

P-TS/Males-champion

Beddi´s Back Packer

EV06_9564BeddisBackPacker_7253.jpg (56301 bytes)V / Excellent

Nummiola Heidi+Viola, FIN

 

Camelina´s Misterioso

EV06_9565CAmelinMisterioso_7257.jpg (57019 bytes)V / Excellent

Österlund Ingeborg+Rosenblad, FIN

 

Cody z Haliparku

EV06_9566CodyzHaliparku_7260.jpg (50220 bytes)V3 / Excellent 3

Brychtová, CZ

 

Kitayskiy Shelk Tsiklamen

EV06_9567KitaiskyjShelhTsiklam_7273.jpg (55367 bytes)VD / Very good

Ugarov A, RUS

 

Moonswift Bronze Sheiftan

EV06_9568MoonswBronzeSheift_7272.jpg (48216 bytes)VD / Very good

Sherbakova I, RUS

 

Nabab Germanika

EV06_9569NababGermanika_7280.jpg (52615 bytes)V1, CAC, CACIB, BOB / Excellent 1, CAC, CACIB, BOB

Ostrowski Adam, POL

 

Old Chum´s Goldmine

EV06_9570OldChumGolsmine_7289.jpg (47726 bytes)V / Excellent

Konttinen Arja, FIN

 

Razzmatazz Slick and Crafty

EV06_9571RazzmSlickCraft_7291.jpg (50326 bytes)V / Excellent

Gielise Geniffer, NL

 

Razzmatazz Successful Way for Vivat Sainraiz

EV06_9572RazzmSuccessWfV_7296.jpg (43769 bytes)V / Excellent

Matveeva E, RUS

 

Sampan Basta

EV06_9573SampanBasta_7302.jpg (49476 bytes)V / Excellent

Ganipolskaja I, RUS

 

Sasquehanna Werter

EV06_9574_SQWerter7331.jpg (61825 bytes)V2, res. CAC, res. CACIB / Excellent 2, res. CAC, res. CACIB

Baidakova M., RUS

 

Secret Line´s Homemade Hotdog

EV06_9575_SecLinesHomemadeHotdog7307.jpg (60125 bytes)V / Excellent

Pekkal Erja, FIN

 

Whispering ln´ Keep on Trucking

EV06_9576WhisperKeepTrucking_7312.jpg (53858 bytes)V4 / Excellent 4

Thoma G, A

 

Zholesk Pietro

EV06_9577ZholeskPietro_7314.jpg (46455 bytes)VD / Very good

Mankevich L., RUS

 

P-TV/Males-veteran

Yodanites Armando

absent

Heiskanen Susanna, FIN

 

F-Mz/Females-intermediate

Anastasiya Elpain Fresh

EV06_9579AnastaciaElpainFresh_7344.jpg (51032 bytes)V / Excellent

Tusheva T, RUS

 

Hibacka´s Amazing Adventure

absent

Forth Alexandra, S

 

Just Call Me Picadilly

EV06_9581JustCallmePiccad_7346.jpg (52578 bytes)V / Excellent

RothStröm Tuuli+Ripatti, FIN

 

Kuutarhan Keiju Helinä

EV06_9582KuutarhanKeijuHelina_7347.jpg (48182 bytes)V / Excellent

Reinikka Terhi, FIN

 

Portinbo´s Lille Gunda

EV06_9583PortinbosLilleGunda_7351.jpg (54336 bytes)V1, CAC / Excellent 1, CAC

Bekkasen Fischer Tone, N

 

Untouchable´s Dafne

EV06_9584UntouchDafne_7170.jpg (42550 bytes)V / Excellent

Malm Pia, S

 

Volshebnaja Loshadka Dancing Fire

EV06_9585VolLoshDancingFire_7356.jpg (51949 bytes)V4 / Excellent 4

Burshina M, RUS

 

Zholesk Raiskaya Ptichka

EV06_9586ZholeskRaiPticka_7359.jpg (55365 bytes)V / Excellent

Ganipolskaja L, RUS

 

Cool Crowd´s Absolute Beatrix Kiddo

EV06_9596CoolCrowdsAbsolBeatrixKidd_7370.jpg (53634 bytes)V2/ Excellent 2

Holmberg C, S

 

F-TO/Females-open

Emperor Gift Diana

EV06_9587EmperorGiftDiana_7375.jpg (48740 bytes)V4 / Excellent 4

Latkina N, RUS

 

Golden Medaillon von Shinbashi

EV06_9588GoldenMeidalonShinbas_7376.jpg (42965 bytes)V2 / Excellent 2

Ketova Irina, RUS

 

Hebblas Deluxe Dendy

EV06_9589HebblasDeLuxe_7379.jpg (48971 bytes)V / Excellent

Antin Leila, FIN

 

Magic´n Mystic N´Mystic A Touch of Heaven

EV06_9590MagicMysticAtouchofheav_7381.jpg (37820 bytes)D / Good

Zweygberg Petra, FIN

 

Strong Stael Yagodka Ryabinka

EV06_9591StrongStYagodRyabi_7392.jpg (51448 bytes)V3 / Excellent 3

Elekseeva Oksana, RUS

 

Sun Dan Puzzle

EV06_9592SunDanPuzzle_7386.jpg (52324 bytes)V1, res. CAC / Excellent 2, res. CAC

Kahri Katarina, FIN

 

Volshebnaja Loshadka Glori

EV06_9593VolLoshGlori_7389.jpg (47966 bytes)V / Excellent

Romanova T+Kallio M, RUS

 

F-TS/Females-champion

Alabama Nice Advice

EV06_9594AlabamaNiceAdvice_7398.jpg (47736 bytes)disqualified

Tusheva T, RUS

 

Bradwen Beloved

EV06_9595BradwenBeloved_7407.jpg (40091 bytes)V / Excellent

Heiskanen Susanna, FIN

 

Hebblas Ace of Empress

EV06_9597HebblasAceofEmpres_7406.jpg (34529 bytes)V4 / Excellent 4

Antin Leila, FIN

 

Hebblas Camelina

EV06_9598HebblasCamelina_7409.jpg (52931 bytes)V3 / Excellent 3

Johansson Jaana, FIN

  Hibacka´s Marvelous Miss Marple absent Suvanto + Forth Al, S

 

Joyway´s Everlasting Love

EV06_9600JoywayEverlastingLove_7434.jpg (52248 bytes)V2, res. CACIB / Excellent 2, res. CACIB

Salmimen Marianne, FIN

 

Moonswift Lucy in the Sky

absent

Tomina E, RUS

 

Monomro Filadelphia

EV06_9602MonomroFiladelphia_7415.jpg (60401 bytes)V / Excellent

Kosinova Irina, RUS

 

Reject´s Number One China

absent

Sletten+Berg, N

 

Sasquehanna Emilda

EV06_9604SQEmilda_7417.jpg (57561 bytes)V / Excellent

Matveeva E, RUS

 

Stormblästens Mooncrest Mask

EV06_9605StormblastensMooncrestsMask_7418.jpg (51977 bytes)VD / Very good

Saarinen Ulla, FIN

 

Sun Dan I´m so Funny

EV06_9606SunDanImSoFunny_7425.jpg (44973 bytes)V1, CACIB, BOS / Excellent 1, CACIB, BOS

Fredrikson Marika, FIN

 

Sungari´s Pink Flower

EV06_9607SungariPinkFlower_7426.jpg (53773 bytes)V / Excellent

Vaintraub A, RUS

 

Taijan Dreamer Tinkerbelle

EV06_9608TaijanDreamTinkerbelle_7428.jpg (58754 bytes)V / Excellent

van Oosten Wendy+Patrik, NL

 

Volshebnaja Loshadka Barbaris

EV06_9609VolLOshBarbaris_7429.jpg (40926 bytes)V / Excellent

Romanova T+Kallio M, RUS

 

Zholesk Primavera

EV06_9610ZholeskPromavera_7431.jpg (53239 bytes)V / Excellent

Ganipolskaja L, RUS

 

F-TV/Females-veteran

Ermi´s Place Baltic Queen

EV06_9611ErmisPlaceBalticQueen_7437.jpg (62098 bytes)V2 / Excellent 2

Nordentedt Carola, FIN

 

Joyway´s August Girl

EV06_9612JoywayAugustGirl_7439.jpg (44429 bytes)V3 / Excellent 3

Westerlund Larissa, FIN

 

Tre Pe´s Okej Jag är Tjej

EV06_9613TrePesOkejJagarTjej_7443.jpg (56412 bytes)V1, Veteran BOB / Excellent 1, Veteran BOB

Säoly Marja-Leena, FIN

 

Posuzovatel / Judge: Mrs. Marija Kavčič (Slovinsko - Slovenia) 
Čínský chocholatý pes - Chinese Crested Dog - 40

P-TM/Males-junior

Ace of Base

EV06_9614Ace of Base_7110.jpg (53221 bytes)V / Excellent

Malm Pia, S

 

Angel Look Admirable Boy

EV06_9615AngelLookAdmirableBoy_7113.jpg (45341 bytes)V / Excellent

Heiskanen Susanna+Haas, FIN

 

Angel Lok Astonishing Knight

EV06_9616AngelLAstonishingKnight_7116.jpg (60788 bytes)V / Excellent

Svetlana Haas, RUS

 

Apriori Vip Bilman´s Lionet

EV06_9617AprioriVipBIlmanLionet_7115.jpg (41956 bytes)VD / Very good

Bilman Olga, ISR

 

Emelyan Ataman ot Volnogo psa

absent

Galyuzyna+Illyina, RUS

 

Idealista Gemanika

EV06_9619IdealistaGermanika_7109.jpg (53864 bytes)V / Excellent

Ostrowski Adam, POL

 

Jeton de Gabritho

EV06_9620JetonDorGBT_7128.jpg (59236 bytes)V4 / Excellent 4

Lindroos+Lindquist, FIN

 

Kredo Festa Eye of the Tiger

V / Excellent

Westerkubd Larissa, FIN

 

Legends the Great Contender

EV06_9622LegtheGreatContender_7137.jpg (55753 bytes)V3 / Excellent 3

Schulz J, D

 

Mirbon´s Donnie

EV06_9623MirbonsDonnie_7135.jpg (54222 bytes)VD / Very Good

Säily M.L+Sipola A, FIN

 

Nail´s Sent Sevil iz Sozvezdiya psov

absent

Tusheva, RUS

 

Reject´s Two of a Kind Atlas

absent

Sletten+Bärd, N

 

Taijan Dreamer Emotion

EV06_9626TaijanDreamEmotion_7149.jpg (42139 bytes)VD / Very good

Äsa Lagerstam, S

 

Taijan Dreamer Exhibitionist

EV06_9627TaijanDreamExhibitionst_7150.jpg (59534 bytes)V / Excellent

Kober+Schäefer+Simons, S

 

Taijan Dreamer Power Ranger

EV06_9628TaijanDreamPowRanger_7151.jpg (49819 bytes)V / Excellent

van Oosten Wendy, NL

 

The Art of Winning NCo

EV06_9629TheArtofWinNCo_7153.jpg (46253 bytes)V / Excellent

Keller Monika, D

 

Tournais Duran Duran

EV06_9630TournaisDuranDuran_7183.jpg (66197 bytes)V 2 / Excellent 2

Dermit Marija, S

 

Vivat Sanraiz Choice of Gots

EV06_9631VivSanrChioceofGots_7155.jpg (60750 bytes)V / Excellent

Kosinov, Irina, RUS

 

Zholesk Gigolo

EV06_9632_ZholeskGigolo7157.jpg (58528 bytes)VD / Very good

Ganipolskaja L, RUS

 

Zholesk Poker

EV06_9633ZholeskPoker_7193.jpg (55223 bytes)V / Excellent

Chernysheva I, RUS

 

Zholesk Paradox

EV06_9634ZholeskParadox_7194.jpg (60852 bytes)VD / Very good

Kuzmenko M, LT

 

Zorrazo Chin-Chin

EV06_9635ZorrazoChinChin_7164.jpg (52877 bytes)V 1 / Excellent 1

Fredrikson Marika, FIN

 

F-TM/Females-junior

Fantazia iz Jablonevkovo sada

EV06_9636FantaziaizJablSada_7230.jpg (66204 bytes)V / Excellent

Krasina I, RUS

 

Happy Dancing Betty Boop

EV06_9637HappyDancBettyBoop_7227.jpg (50245 bytes)V3 / Excellent 3

van Oosten Wendy+Patrik, NL

 

Idea Germanika

absent

Alestalo Lassi, FIN

 

Irina Poarott

EV06_9639ItinaPoarott_7229.jpg (44648 bytes)VD / Very good

Majdlenova Katarina, SK

 

Kuminaaman Donovan´s Reef

EV06_9640KuminaamanDonovanReef_7234.jpg (44754 bytes)V / Excellent

Hyttinen Helena, FIN

 

Little Champs Ermyone

absent

Malm Pia, S

 

Novi iz Sozviezdyia psov

VD / Very good

Tusheva+Zhilina, RUS

 

Reject´s Two of a Kind Amber

absent

Sletten Liv+Berg Bard, N

 

Rus Crimson Empaer Dolce Vita

EV06_9644RusKrimsonEmpairDVita_7249.jpg (46979 bytes)V4 / Excellent 4

Svetlana Haas, RUS

 

Sun Dan Be My Baby

EV06_9645SunDanbemyBaby_7255.jpg (47608 bytes)V / Excellent

Heiskanen+Hossa, FIN

 

Sun Dan Key to My Heart

EV06_9646SunDanKeytomyHeart_7268.jpg (44231 bytes)VD / Very good

Heiskanen+Rytjönen, FIN

 

Taijan Dreamer Edelweiss

EV06_9647TaijanDreamEdelweiss_7269.jpg (35190 bytes)VD / Very good

Kober+Karlsson, S

 

Tournais Bee Gees

EV06_9648TournaisBeeGees_7277.jpg (51976 bytes)V1 / Excellent 1

Dermit Maria, S

 

Vanessa for Rus Lorens

EV06_9649VanessaforRusLorens_7284.jpg (45790 bytes)V / Excellent

Lisov Michail, RUS

 

Vernisazh Mari Furora

absent

Matveeva+Gordienko, RUS

 

Vivat Sanraiz Jakitoriya

EV06_9651VivSanrJakitoriya_7288.jpg (51979 bytes)V / Excellent

Matveeva+Gordineko, RUS

 

Zhannel´s Lullaby Baby

EV06_9652ZhannelsLullabyBaby_7294.jpg (40540 bytes)V / Excellent

Stähl Hanelle, FIN

 

Zorrazo Chardonay

EV06_9653ZorrazoChardonay_7299.jpg (37155 bytes)V2 / Excellent 2

Fredrikson Marika, FIN

Podmínky šampionátů a zadávání CAC později...

CACIB = European winner 2006: Nabab Gemanika + Sun Dan I´m So Funny
European Junior winner 2006: Zorrazo Chin-Chin + Tournais Bee Gees
European Veteran winner 2006: Tre Pe´s Okej Jag är Tjej
Champion of Finland - Nabab Gemanika + Portinbo´s Lille Gunda

* Jistě se nebudete zlobit, když z evropské výstavy napíšu i výsledky mexičanů... vždyť jsou to také naháči, jen v u nás rozdělení do dvou klubů...

EV06__6648.jpg (31708 bytes) EV06__6666.jpg (37005 bytes) EV06__6659.jpg (36952 bytes) EV06__6668.jpg (29863 bytes) EV06__6693.jpg (45002 bytes) EV06__6764.jpg (45201 bytes) EV06__6745.jpg (29599 bytes) EV06__6794.jpg (33917 bytes) EV06__6759.jpg (36295 bytes) 

judge:  Unto TimonenMexican Hairless Dog and Perro sin pelo del Peru
Rozhodčí / Judge: Mr. Unto Timonen (Finsko - Finland)

Mexican Hairless Dog Miniature

P-TS/Males-champion

Visaut Raiwl it Szvezsia Steeltsa

EV06_5521_6655.jpg (45130 bytes)V1, CAC, CACIB / Excellent 1, CAC, CACIB

Ugarov A, RUS

F-TM/Females-junior

Ezola dei Nurali El Kassis

V1, EVM / Excellent 1, EJW

Ovsianikova Tatyana, RUS

F-TO/Females-open

Yohkalli Freeman

EV06_5524_6652.jpg (46051 bytes)V1, CAC, CACIB, BOB / Excellent 1, CAC, CACIB, BOB

Majdlenova Katarina, SK

F-TS/Females-champion

Going Starlight iz Sozvezdia Strel

V1 / Excellent 1

Mikhaylova Svetlana, RUS

Mexican Hairless Dog Medio

P-TS/Males-champion

Tsijang Mai´s Sarin Xolotl

EV06_5525_6665.jpg (46394 bytes)V1, CAC, CACIB / Excellent 1, CAC, CACIB

Gielisse Jennifer, N

F-TO/Females-open

Gvendelin

D / Good

Buslav E, UK

Mexican Hairless Dog Large

P-TO/Males-open

Blue Crest´s Tonalli

EV06_5527_6669.jpg (40015 bytes)VD1 / Very good 1

Virtanen Nina+Holappa K, FIN

P-TS/Males-champion

Balero Rivera Cortes

EV06_5528_6674.jpg (43950 bytes)V1, CAC, CACIB, BOB /
Excellent 1, CAC, CACIB, BOB

Gielisse Jennifer, NL

 

Blue Crest´s Millenium Tizoc

EV06_5529_6678.jpg (37682 bytes)V3 /  Excellent 3

Hämäläinen Aula, FIN

 

Yakunta

EV06_5530_6677.jpg (38123 bytes)V2, res. CACIB / Excellent 2, res. CACIB

Larsson Anita, S

F-TS/Females-champion

Blue Crest´s Cholula

EV06_5531_6683.jpg (46262 bytes)V1, CACIB /  Excellent 1, CACIB

Malmberg Saga, FIN

 

Nicte

EV06_5532_6687.jpg (46609 bytes)V2, res. CACIB /  Excellent 2, res. CACIB

Malmberg Saga, FIN

 

Xibalba´s Coalicue

EV06_5533_6690.jpg (38034 bytes)V3 /  Excellent  3

Kullunki Lisbeth, S

Perro sin pelo del Peru Medium

P-TM/Males-junior

Amarillo Margarejro

absent

Szczerbinski Tadeusz, POL

 

Wanhan Wuoren Tamarillo

V1, EVM, CAC / V1, EJW, CAC

Karjalainen Anu, FIN

 

Wanhan Wuoren Tähden Tarina

EV06_5536_6701.jpg (30426 bytes)V2, res. CAC / Excellent 2, res. CAC

Länsivuori Anita, FIN

P-TS/Males-champion

Vicus del Nari Walac

EV06_5537_6680.jpg (43501 bytes)V2, res. CACIB / Excellent 2, res. CACIB

Saarsola S+Laakkonen Päivi, FIN

 

Wanhan Wuoren Naamionruhtinas

EV06_5538_6708.jpg (43866 bytes)V1, CACIB / Excellent 1, CACIB

Vepsäläinen+Laakkonen, FIN

F-TM/Females-junior

Amazona D´Enzo Y Beatriz

EV06_5539_6735.jpg (43540 bytes)V1, EVM, CAC, BOB /
Excellent 1, EJW, CAC, BOB

Zsolt Rozsa, H

F-Mz/Females-intermediate

Wanhan Wuoren Aurigon Sydän

EV06_5540_6715.jpg (43519 bytes)V1, res. CAC, CACIB / Excellent 1, res. CAC, CACIB

Grandlund+Laakkonen, FIN

F-TS/Females-champion

Oromuson Bella Bambina

EV06_5541_6720.jpg (41326 bytes)V1 / Excellent 1

Vuorinen Heidi, FIN

Perro sin pelo del Peru Large

P-TM

Berebere D´Michanzaman; 

absent

Laakkonen Päivi, FIN

 

Kunturchawa

EV06_5543_6737.jpg (40677 bytes)VD 4 / Very good 4

Gustafson+Naaralainen, FON

 

Wanhan Wuoren Aurinkoleijona

EV06_5544_6740.jpg (37230 bytes)VD 3/ Very good 3

Hussi Tanja, FIN

 

Wanhan Wuoren Lumottu Maailma

EV06_5545_6756.jpg (34719 bytes)V1, EVM, res. CAC /
Excellent 1, EJW, res. CAC

Laakkonen Päivi, FIN

 

Wanhan Wuoren Lumottu Tie

V2 / Excellent 2

Saarsola Sanna, FIN

P-Mz/Males-intermediate

Bay´s Bushyfur Mingo

VD 2 / Very good 2

hartonen-Pulkka, FIN

 

Wanhan Wuoren Auringon Jumala

EV06_5548_6763.jpg (46003 bytes)V1 / Excellent 1

Laakkonen Päivi, FIN

P-TO/Males-open

Alfonzo

V1 / Excellent 1

Malmisalo Marja, FIN

P-TS/Males-champion

Wanhan Wuoren Rakkauden Maa

V / Excellent

Rantanen+Salmi, FIN

 

Chost Flyper Pelito

EV06_5551_6790.jpg (42656 bytes)V4 / Excellent 4

Laakkonen+Joonase, FIN

 

D´aiapaek Delfinocan

EV06_5552_6784.jpg (43966 bytes)V / Excellent

Laakkonen+Chan, FIN

 

Wanhan Wuoren Aika Riemun

EV06_5553_6785.jpg (39733 bytes)V3 / Excellent 3

Laakkonnen Päivi, FIN

 

Wanhan Wuoren Naamion Welho

EV06_5554_6782.jpg (49468 bytes)V2, res. CACIB / Excellent 2, res. CACIB

Heimonen Maija, FIN

 

Wanhan Wuoren Zero-G-Milkyway

EV06_5555_6772.jpg (47080 bytes)V1, CAC, CACIB, BOB /
Excellent 1, CAC, CACIB, BOB

van Oosten Wendy+Patrik, NL

P-TV/Males-veteran

Doreljo vom Birkenzweig

V1, EVV / Excellent 1, EVW

Lappalainen+Väätänen, FIN

F-TM/Females-junior

Wanhan Wuoren Kalevala Koru

V1, EVM, res. CAC /
Excellent 1, EJW, res. CAC

Joutsela+Laakkonen, FIN

 

Wanhan Wuoren Kuukuven Koru

EV06_5558_6798.jpg (40825 bytes)V3 / Excellent 3

Sjöholm+Laakkonen, FIN

 

Wanhan Wuoren Naisen Woim

EV06_5559_6801.jpg (38167 bytes)V2 / Excellent 2

Malvivaara+Laakkonen+Joonase, FIN

F-Mz/Females-intermediate

Bay´s Bushyfur Sarantais Minx

V2 / Excellent 2

Gustafson, FIN

 

Wanhan Wuoren Aurigon Nousu

EV06_5561_6808.jpg (37507 bytes)V1, CAC, CACIB / Excellent 1, CAC, CACIB

Laakkonen+Volkas, FIN

F-TO/Females-open

Wanhan Wuoren Aurigon Sielu

EV06_5562_6812.jpg (33352 bytes)V1, res. CACIB / Excellent 1, res. CACIB

Laakkonen+Leonova, FIN

F-TS/Females-champion

Fina Estampa Delfino Can

EV06_5563_6813.jpg (42890 bytes)V1 / Excellent 1

Laakkonen Päivi, FIN

EV06__6725.jpg (49775 bytes) EV06__6727.jpg (44400 bytes) EV06__6817.jpg (52734 bytes)

Případné chyby opravíme ... / Mistakes will checked...

15.06.2006 - photos: © HANUS Brychta; text: L. Brychtová