Mezinárodní výstava (CACIB)

Berlin - Německo (Germany)  - 1. dubna 2006 (April 1st) 

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku

CACIB Berlín 2006 - BIG 3 + BOB Ich. Cody z Haliparku, judge: Marion Spavin, Great BritainKlubová výzdoba v kruhu / Club presentation in the ring - Easter time...Aktualizováno / Updated: 6. 4. 2006

39. International dog show - Berlin - Funkturm - Ausstellungshallen am Funkturm
* 2 891 psů ve dvoudenním katalogu / 2 891 dogs in the catalogue
* 48 přihlášených číňánků / 48 chinese crested dogs
* Codýskův skvělý úspěch!  / A big success for Cody z Haliparku again! 
* BOB + BIG 3 od anglické rozhodčí Marion Spavin / BOB + BIG 3 under Marion Spavin from Great Britain !

Takový Apríl jsme ještě nezažili !!!

Juniorhandling 2nd place - Kati Wilke + Cody z Haliparku - chinese crested dog powder puffDo Berlína jsem se rozhodla jet ihned po tom, kdy jsem našla propozice a přečetla si, že má posuzovat anglická rozhodčí. Už mě řadu let znáte a tak jistě víte, že posudků od rozhodčích z této země si cením. Anglie je garantem standardu našeho plemene a tamní rozhodčí jsou všeobecně velmi zkušení a věci znalí. Kdo je paní Marion Spavin jsem bohužel neměla ani tušení. Nikdy jsem její jméno neslyšela. Moje chyba, ale ono nelze stihnout všechno najednou. Pomohl mi internet... Na stránkách www.ourdogs.co.uk jsem shodou okolností asi měsíc před výstavou našla obsáhlý článek o této anglické lady, zkušené chovatelce a kynoložce každým coulem. Dokázala tolik a přitom má ještě jeden velký sen... posuzovat BIS na Crufts... 

Zvláštní bylo, že se ke mě docela dlouho před výstavou dostávaly různé hlášky typu: "Ty jedeš do Berlína? Hm, ale víš, že tam letos bude hodně číňanů?" Loňských 25 konkurentů mě nemohlo překvapit. Od poloviny března jsem věděla s jistotou, že přijede také Nabab Germanika, protože od stejné rozhodčí dostal loni ve Varšavě BOB a že se s Codym sejdou ve stejné třídě. V Luxembourgu, týden před výstavou, už bylo jasné, že nás bude v Berlíně téměř padesát a přihlášen byl i Trucker pí. Thomy. "No, to nám to začíná", řekla jsem si a smířila se s představou, že když všechno půjde hodně dobře, skončíme druzí za Nababem. Vzhledem k tomu, že právě jeho už paní rozhodčí posuzovala, nepovažovala jsem jiné pořadí za reálné. Pár dní před výstavou ale odpadla účast Truckera. Jela jsem tedy na výstavu s vědomím, že horší než V2 asi skončit nemůžeme (netušila jsem, zda náhodou nepřijede ještě nějaký jiný šampion "sebevrah").

BOB Shih-tzu Male open class: Flash Showcase, owner: Sonja Grobelna, PLOtevřít v sobotu ráno katalog byl docela zážitek. Napadlo mě, že kdybych nebyla v Berlíně, čili relativně nedaleko od domova (jen 390 kilometrů od Prahy), ale někde ve Švédsku či v jiné dálavě, a uviděla bych takovouhle sestavu konkurence, vezmu přepravku s Codym a jedu rovnou domů. Za situace, kdy mě druhým dnem válcovala migréna, žaludek setrvale hlásil příznaky mořské nemoci a svět se se mnou při sebemenším pohybu točil jako na tobogánu, jsem se zvládla jen převléknout a byla ráda, že jdeme na řadu až po 18 šicinkách. S Ivou Strnadovou jsme skoukly systém práce paní rozhodčí. Jasný rukopis, neměnný způsob posuzování, přívětivost, úsměv. Jeden společný kruh, individuálně na stůl, trojúhelník, tam a zpět. Pak všichni ještě kolečko, určení pořadí a kruh pro potvrzení zadaného pořadí. Hotovo. Posuzovatelský koncert měl drobné chyby na kráse výhradně ze strany vystavovatelů. I přetrpělivá paní rozhodčí se chytila za hlavu, když požádala jednu vystavovatelku (v pořadí už asi dvanáctou) o trojúhelník, dotyčná odešla od rozhodčí na hranu koberce, předvedla nepopsatelný šišoid ze kterého rozhodčí nemohla vidět vůbec nic, a pak rovnou odešla z kruhu s tím, že je asi hotovo. Pevně doufám, že díky našemu seriálu se našim čtenářům nic takového nemůže přihodit. Paní rozhodčí dala hodně na povahy (bázliví a nervní odešli s VD), dbala na pohyb, vyžadovala rovné hřbety, kontakt se psem a kvalitní předvedení. Po třech návštěvách na Crufts mi to přišlo zcela normální. Ostatně paní rozhodčí jsem přizpůsobila své oblečení a vystavovala v "klasice". I to je někdy důležitá drobnost a součást přípravy na výstavu.

Carlo Chrustowianki Idealista Germanika (PP) E-Sexy Pastoral Frendor´s Upcreate (HA) Legends the Great Contender (HA) Fadia Gou Gou Avokaduh (HA) Vanquish du Domaine du President (HA) New Dimension von Shinbashi (HA)

A jací byli číňánci? V mnoha případech úchvatní. Nabab (Světový vítěz 2003) nepotřebuje komentář a s Codym určitě tvořili pohledné duo. Naprosto mě uchvátil Idealista Germanika. Je labutěnkou mých snů od chvíle, kdy jsem ho poprvé spatřila na fotce. BOB competition - Idealista Germanika, Special Edition Shall we Dance, Cody z Haliparku, E-Sexy Pastoral.Skvělý typ, dokonalá srst, nádherná hlava, vynikající pigment, ideální pohybová mechanika a úchvatný výraz. Dokonce jsem mu předpovídala BOB, ale překvapila mě skutečnost, že je na necelých deset měsíců o dost vyšší než bych si přála, což je dobře vidět na fotce z konkurence o BOB a možná to hrálo i roli u zadání vítězství v plemeni. Kdybych si ale měla vybrat svůj příští ideál vzhledu labutěnky, volila bych právě Idealistu. Ve vynikající formě se předvedla E-Sexy Pastoral i Ch. Sunshine Reggae Zikkurat, z labutěnek fen byla suverénně nejlepší Special Edition Shall we Dance. Ve vysoce kvalitní skupině bych měla též nahatého Legends the Great Contender, Air Force Agent of Chippendale´s Chirokee (Evropský vítěz mladých 2005), Zhannel´s Grand Master, Peppermint Sweet von Shinbashi a Kiaru Modrý květ, z labutěnek mě zaujali Gremlin Gucio Casidi, Linnea Lavandula i Chatanooga´s Who loves me. Dalo by se vybírat i dále, ale u některých krásných psů se nevyrovnaná povaha podepsala natolik, že jim paní rozhodčí zhoršila známku nebo se nepředvedli tak, aby svou krásu dokázali prodat. Konkurence to byla opravdu velmi silná. Jak řekla paní rozhodčí po výstavě: "Měla jsem tu řadu opravdu vynikajících psů, ale ty povahy... !" Tak si z toho vezměte, co uznáte za vhodné.

Fadia Gou Gou Avokaduh (HA) Martini Sua Sponte Nabab Germanika Mocciz Bowmore Ch. Sunshine Reggae Zikkurat (HA) E-Sexy Pastoral Kiara Modrý květ (HA) Kashi Kiss the Boys (HA)

Codýskův BOB z téhle výstavy bude jednou provždy patřit k tomu nejcennějšímu, čeho dosáhl a to z několika důvodů. Paní rozhodčí z Anglie, která Codyho zaručeně v životě neviděla, nejsilnější možná konkurence v Codýskově třídě (Nabab je prostě pojem a výjimečně krásný pes) a další skvělá konkurence o BOB viz fotka. O pozdějším obsazení v IX. skupině FCI ve finálových soutěžích ani nemluvě. Po naší Gessi Modrý květ, která v Berlíně vyhrála BIG v roce 2003 skvěle zabodoval i Codýsek. K juniorskému titulu vítěze Berlína 2003 přidal tentýž titul v kategorii dospělých 2006 a na své konto si připsal jména věhlasných soupeřů. Škoda jen, že nepřijelo víc zástupců z České republiky. Cody, Fadia Gou Gou (v rukách německého majitele) i Kiara mohli mít víc kamarádů a ti zase posudek, který má hodnotu. Teď sice nevím, kde příště potkáme dalšího anglického posuzovatele, ale že tam chybět nebudeme, to je téměř jisté. Někde na Cruft´s 2007 natrénovat musíme...

Special Edition Shall we Dance (PP) My Longtime Companion Ultimo (HA) Martini Sua Sponte Moonwalker von Shinbashi (PP) Baltimore v. Li-Fa-Gou (HA) Doucais the Happy Hooker (HA)  
Sasquehanna Fascynacja Zikkurat (PP)
Metaxa Sua Sponte Elite Sunshine v. Hellmundin (HA) Special Edition Shall we Dance (PP) Idealista Germanika (PP) Chatanooga´s Who loves me (PP)

Juniorhandling - Kati a CodyLibuska, Cody a KatiOdpolední soutěže přinesly další překvapení. S tím, jak jsem vůbec nečekala, že Cody vyjde ze třídy jako vítěz, jsem si nepřečetla katalog ani nesledovala program odpoledních soutěží. A čas tak hrozně letěl. Než jsem se nadála už si Kati Wilke přišla pro Codýska a běželi soutěžit do juniorhandlingu. Dosáhli na krásné 2. místo! Výborně! A až potom jsem se od Dlabalových dověděla, že finále IX. skupiny FCI posuzuje "naše" paní rozhodčí. Do kruhu jsme nastupovali za čivavami a musela jsem Codýskovi nechat velký odstup v kruhu, abychom je brzy nepřepadli zezadu. Nástup se nám povedl a díky němu jsme se zanedlouho dostali do užšího výběru šesti psů. Posouzení na stole nebylo snadné, protože pořadatelé narychlo přinesli velký stůl. Ten byl příliš široký a příliš dlouhý, než aby se na něm dal pohodlně vystavovat, ale zvládnout to museli všichni. Mops, pudl, tibetský teriér, bišonek, papilon a Cody. To byla šestice kandidátů na stupně vítězů. Cody z Haliparku třetí, bišonek Majestic Regina Bichon Kamily Dlabalové druhý a tibetský teriér první místo. V I. skupině FCI jsme viděli i úspěch další české zástupkyně Lenky Klímové s bearded kolií Ch. Firstprizebears Abilene, která získala res. BIG (www.kiaora.cz). Blahopřejeme!

Na Apríla se obvykle dělají různé žertíky. Myslela jsem si, že i my si pojedeme do Berlína jen tak cvičně zašpásovat do výstavního kruhu a nebude vlastně o co soutěžit. Kdybych se teď nedívala na kokardu pro Vítěze Berlína, na láhev šampusu a na pohár za 3. místo v BIG, kdybych si neprohlížela fotky a nečetla posudek, určitě bych nevěřila, že nejde o aprílový žertík. 1. duben nám přinesl nečekaný úspěch. Na takového Apríla budeme léta vzpomínat!

Res. BIG bearded kolie Ch. Firstprizebears Abilene pod vedením Lenky Klímové, CZ - Blahopřejeme! CACIB Berlín 2006 - BIG IX. FCI - judge. Marion Spavin, GB BIG IX. Kamila Dlabalová - bichon frisé res. BIG, Libuše Brychtová chinese crested dog BIG3, BIG judge: Marion Spavin, Great Britain

4.4.2006 K doplnění tohoto dodatku mě přivedly až vaše dotazy. Při psaní článku mě vůbec nenapadlo, že řada čtenářů našich stránek nemusí vědět, čím je zajímavé berlínské vítězství Codyho nad Nababem Germanika ve třídě šampionů, protože Nababa lépe neznají. Vězte tedy, že šestiletý Ich. Nabab je Světový vítěz 2003 z Dortmundu, kde získal i BOB, je několikanásobný vítěz BIS na polských výstavách (3x na mezinárodní, 3x na krajové), 16x BIG (2x zahraničí, ostatní v Polsku), šampion Polska, Ruska a Litvy, Junior šampion Polska, Klubový vítěz a Klubový vítěz mladých Polska, Bundessieger Německa, Vítěz mladých Polska, Vítěz Litvy, má 42x BOB, 26x CACIB atd (přehled výstav). Na Polských výstavách je obvykle jasným favoritem. Cody ho poprvé porazil na polské krajové výstavě v Nové Rudě 2004 a teď na mezinárodní výstavě v Berlíně. Je to úspěch srovnatelný s evropskou výstavou v Bratislavě 2003, kdy za sebou Akim Hvězda z Podmok nechal celou tehdejší výstavní špičku šampionů včetně světového vítěze Sampaně Basta a mnoha dalších a s Codýskovým V3 z evropské výstavy v Tullnu 2005, kdy i za ním bez pořadí skončil mimo jiné také Sampan (a všichni pak za Gessi Modrý květ, která získala BOB). Jistě vám neuniklo, že píšu o vítězstvích naháčů nad naháči. Cody je ale labutěnka, jejíž prvenství je o to cennější, že jej zadala nezávislá anglická rozhodčí. A znovu se potvrdilo to, co vám pravidelně opakuji. Výstavy jsou hra a jejich výsledky jsou nejisté (tedy pokud si "někdo předem nevytáhl žolíka" :)) ) Tak se i dál dobře bavte.

Champion class males: Cody z Haliparku (PP) + Nabab Germanika (HA)A ještě poznámka pro pilné studenty našeho seriálu o vystavování. Než jsem šla do kruhu, dobře jsem se dívala na paní rozhodčí a zvažovala vhodnou taktiku předvedení. Protože šlo o Angličanku, předpokládala jsem původně, že předvedu Codyho v postoji s ocáskem dolů. Ale také jsem před výstavou vyčetla, že je chovatelkou bíglů a ti mají ocásek vždy pěkně nahoru. Takže co si vybrat? Pomohl Idealista Germanika se svým handlerem ve třídě mladých (mrkněte na foto výše). Použili totiž americký styl s ocáskem nad hřbet a protože vyhráli bez jediné připomínky ze strany posuzovatelky, bylo rozhodnuto. Codyho jsem předvedla v postoji s ocáskem nahoře v plemeni a později i v BIG. Trocha přemýšlení a volba správného stylu se zjevně vyplatila. Chcete příklady předvedení amerických šampionů z databáze? Dívejte se... 12, 3, 4, 5 , 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ...  Pozor, tím ale neříkám, že ocásek nahoru je jedině správně. Jen vám přidávám další možnost, jak vyhovět svému psu a podtrhnout jeho exteriér. Některým psům by ale takové předvedení vůbec neslušelo, takže se prosím řiďte tím, jak váš pes vypadá a tím, kdo vás posuzuje. A mimochodem tak, jako paní rozhodčí neřešila ocásky, stejně tak neřešila kohoutkové výšky. Kdyby to totiž udělala, přišla by o polovinu držitelů titulů, a to jsem ochotná i fenám uznat jako snesitelnou výšku 33 cm. Jo, to bude veselo, až zase jednou nějaký rozhodčí vezme do kruhu míru...! 

Ptáte se: CAC VDH a CAC CER v Německu - co to je a proč dvakrát? CAC VDH je čekatelství Německého šampionátu VDH (národní šampionát na úrovni Českého šampiona). Zadává se v mezitřídě, třídě otevřené a třídě šampionů pro psy a feny zvlášť. CAC CER je čekatelství klubového šampiona německého Zwerghundeklubu, zadává se ve třídě šampionů přímo a o jedno čekatelství soutěží vítěz mezitřídy a třídy otevřené.

Od 1.9.2004 platí nové podmínky pro udělení titulu Německý šampion VDH: je třeba získat 5 čekatelství (CAC VDH) přičemž nejméně tři musí být získány na mezinárodních nebo národních výstavách v Německu nejméně od tří různých rozhodčích. Čekatelství z výstavy VDH-Bundessieger a VDH-Europasieger platí za dvě. Mezi ziskem prvního a posledního čekatelství musí uplynout nejméně 12 měsíců. Za diplom šampiona se platí 35 EUR, vyřizuje se na VDH.

Čínský chocholatý pes 
Posuzovala/judge: Mrs. Marion Spavin (Velká Británie - Great Britain)

  Čínský chocholatý pes  - Chinese Crested Dog

Class Nr. Dog Result Owner, country

P-TD

1104

Baltimore v. Li-Fa-Gou (HA)

Brl06_1104BaltimLFG_2886.jpg (47015 bytes)VN

Jeanette Lemcke, D

 

1105

Secret Pan i Wladca

abs.

Anna Rychlewska, PL

P-TM

1106

Frendor´s Upcreate (HA)

Brl06_1106FrendUpcreat_2912.jpg (42267 bytes)V3

Rauschenberg +. Martin, D

 

1107

Elite Sunshine v. Hellmundin (HA)

Brl06_1107EliteSvHelmud_2916.jpg (55058 bytes)V4

Michaela Hellmund, D

 

1108

Idealista Germanika (PP)

Brl06_1108IdealistaGermanika_2893.jpg (41503 bytes)V1, Jg. CAC CER, Jg. CAC VDH,
Berlin junior winner

Adam Ostrowski, PL

 

1109

Legends the Great Contender (HA)

Brl06_1109LegendsGreatCont_2900.jpg (47440 bytes)V2, res. Jg. CAC, res. Jg. CAC VDH

Irine Schultz, D

 

1110

Quarterhorse the Fastrunner von Shinbashi (HA)

Brl06_1110QuasterhorseFastrShibash_2896.jpg (57797 bytes)VD

Annerose Demski,D

 

1111

Zhannel´s Grand Master (HA)

Brl06_1111ZhannelsGMaster_2905.jpg (46405 bytes)VD

J. Stow, B

 

1112

Latinlover von Shinbashi (HA)

Brl06_1112LatinloveShinbash_2907.jpg (41609 bytes)VD

Manuela Cornelius, NL

P-Mz

1113

Sasquehanna Dedur

abs.

Nicole Weber, D

 

1114

Fadia Gou Gou Avokaduh (HA)

Brl06_1114FadiaGGAvk_2941.jpg (56643 bytes)V1,CAC VDH, CAC CER, res. CACIB

Thomas Hövener, D

 

1115

Gremlin Gucio Casidi (PP)

Brl06_1115GremlinGucCassidi_2927.jpg (47514 bytes)V2, res. CAC VDH, res. CAC CER

M. Tuliszewska, PL

 

1116

Martini Sua Sponte (HA)

Brl06_1116MartiniSuaSpont_2936.jpg (41777 bytes)V3

Anna Domoslawska, PL

 

1117

Moonwalker von Shinbashi (PP)

Brl06_1117MoonwalkShinbash_2925.jpg (31204 bytes)V

M. Hendel + J.Kruse, D

 

1118

Amarylis z Wyspy Uznam (PP)

VD

Urszula Picho,PL

 

1119

New Dimension von Shinbashi (HA)

Brl06_1119NewDimensShinbash_2929.jpg (47527 bytes)V4

A. + M. Körner, D

 

1120

My Longtime Companion Ultimo (HA)

Brl06_1120MyLongtCompUltimo_2939.jpg (29438 bytes)VD

D. Besser+M. Thiemann, D

P-TS

1121

Ich. Ch. Cody z Haliparku (PP)

Brl06_1121CodyzHaliparkuBOB_3057.jpg (42947 bytes)V1, CAC VDH, CAC CER, CACIB,
Berlin winner, BOB, BIG3

Libuše Brychtová, CZ

 

1122

Ich. Ch. Nabab Germanika (HA)

Brl06_1122Nabab_2952.jpg (53192 bytes)V2, res, CAC VDH, res. CAC CER

Adam Ostrowski, PL

 

1123

Ch. Whispering Ln' Keep On Trucking (HA)

abs.

Thoma Gabriela, A

P-TO

1124

Air Force Agent of Chippendale´s Chirokee (HA)

Brl06_1124AirForceAgChippendChirokk_2974.jpg (39403 bytes)V1, CAC VDH

Janina Kruse, D

 

1125

Carlo Chrustowianki (PP)

Brl06_1125CarloChrustow_2969.jpg (52238 bytes)V2, res. CAC VDH

Iwona Lykowska, PL

 

1126

Mocciz Bowmore (HA)

Brl06_1126MoccizBowmore_2967.jpg (44087 bytes)VD3

J. Stow, B

 

1127

Vasco Rosa Thea

abs.

Anna Rychlewska, PL

F-TD

1128

Baroness v. Li-Fa-Gou (PP)

Brl06_1128BaronessLFG_2986.jpg (45695 bytes)VN2

Sebastian Maslowski, D

 

1129

Belinda v. Li-Fa-Gou (PP)

Brl06_1129BelindaLFG_2984.jpg (56580 bytes)VN3

Ulf Meske, D

 

1130

Beauty v. Li-Fa-Gou (HA)

Brl06_1130BeautyLFG_2988.jpg (68034 bytes)VN1

Ulf Meske, D

 

1131

Cherish my Love Fantasy Island

abs.

Monika Keller, CH

F-TM

1132

Solino´s Early Daylight (HA)

Brl06_1132SolinosEarlyDaylight_3005.jpg (44895 bytes)VD

M. Hendel + J. Kruse, D

 

1133

Return to Innocence von Shinbashi (HA)

Brl06_1133ReturntoInnocShinbash_3010.jpg (49276 bytes)VD

Michaela Beutel, D

 

1134

Linnea Lavandula (PP)

Brl06_1134LinneaLavanda_2996.jpg (47866 bytes)V4

Iwona Ambicka, PL

 

1135

Blue Sky Fantasy Island

abs.

Annerose Demski, D

 

1136

Peppermint Sweet von Shinbashi (HA)

Brl06_1136PepprmintSweetShinbash_3002.jpg (55966 bytes)V2, res. Jg. CAC VDH, res. Jg. CAC CER

Monika Keller, CH

 

1137

Special Edition Shall we Dance (PP)

Brl06_1137SpecialEditionSWDance_3001.jpg (46390 bytes)V1, Jg. CAC CER, Jg. CAC VDH,
Berlin junior winner

M. vd Meer Vianen, NL

 

1138

Chatanooga´s Who loves me (PP)

Brl06_1138ChatanoogaWlovesme_3004.jpg (44676 bytes)V3

Edyta Kielar Lewandowska, PL

F-Mz

1139

Metaxa Sua Sponte (HA)

Brl06_1139MetaxaSuaSponte_3021.jpg (45895 bytes)V2, res. CAC VDH

Anna Domoslawska, PL

 

1140

Vanquish du Domaine du President (HA)

Brl06_1140VanquishduDomduPresident_3013.jpg (48632 bytes)V1, CAC VDH

Irina Schultz, D

 

1141

Jamie Lee von Shinbashi (HA)

V3

Michaela Beutel, D

 

1142

Special Edition See me be Flashy (HA)

Brl06_1142SpeciaEditSeebeFlash_3017.jpg (44694 bytes)V4

Manuela Cornelius, NL

F-TS

1143

Ch. Sunshine Reggae Zikkurat (HA)

Brl06_1143SunshineReggaeZikkur_3026.jpg (45062 bytes)V1, CAC VDH, CAC CER

Ewa Antczak, PL

F-TO

1144

Sasquehanna Fascynacja Zikkurat (PP)

Brl06_1144SQFascynZikkurat_3047.jpg (48976 bytes)V3

Ewa Antczak, PL

 

1145

Crazy Lady von Hellmundin (HA)

Brl06_1145CrazyLadyHellmund_3029.jpg (44827 bytes)VD

Nicole Weber, D

 

1146

E-Sexy Pastoral (HA)

Brl06_1146ESexyPastoral_3034.jpg (43827 bytes)V1, CAC VDH, CAC CER, CACIB,
Berlin winner

Romana Kurnatowska, PL

 

1147

Cygne Hot Chocolate

abs.

Patricia Hausnerova, Sk

 

1148

Kiara Modrý květ (HA)

Brl06_1148KiaraMK_3033.jpg (42833 bytes)V2, res. CAC VDH, res. CAC CER

Ivana Strnadová, CZ

 

1149

Kashi Kiss the Boys (HA)

Brl06_1149KashiKissBoys_3035.jpg (43921 bytes)V

D. Besser+M. Thiemann,D

 

1150

Doucais the Happy Hooker (HA)

Brl06_1150DoucaisHappyHooker_3038.jpg (42311 bytes)V4

J. Stow, B

 

1151

Agi Rhonda Dwie Tecze

abs.

Anna Rychlewska, PL

Finale:
Juniorhandling - 2nd place Cody z Haliparku + Kati Wilke (D), Judge Heike Lux (D)
BIG IX .- 3rd place Cody z Haliparku, judge Marion Spavin,
GB

Praktické poznámky:
* trasa Praha, Teplice, Drážďany, po dálnici 13 směr Cottbus - Berlín až k Berlínu, pod Berlínem vlevo dálnice č. 10 směr Magdeburg, odbočit na dálnici 115 do Berlína - sjezd číslo 1 Messe- Funkturm (nemusíte přes město, což je sice kratší, ale nepříjemnější, zejména v hustém provozu),  ze čtyřproudého sjezdu odbočit vlevo k výstavišti (značeno Messe ICC, uvidíte malou Eifelovku - kovovou věž), pak vpravo přímo k halám 25 a 26
* Parkové 6 EUR / Parking 6 EUR, parkoviště přímo vedle výstaviště
* informace a příhlášky na internetu KK Brandeburg, rozpis kruhů nezveřejněn
* Vstupní list s mapkou oblasti Německa i výstaviště (téměř nečitelná mapka, nespoléhejte na ní),
* Výdej katalogů v hale 26 přímo u vchodu
* Kruh 24, podlaha beton, jediný pruh koberce uprostřed (po kterém se stejně nechodilo), standardní vybavení kruhu (stůl na posuzování malých plemen, výsledková tabule s připravenými tabulkami plemen a čísly psů...)
* Finálové soutěže v hale 25, přípravný kruh za tribunami, finálový se zeleným kobercem, ozvučeno, poměrně špatné osvětlení
* Nástup na soutěže z přípravného kruhu na základě kartičky, kterou dostane držitel BOB v kruhu. Čínský naháč má pořadové číslo 26 dle seznamu plemen, nastupuje za lhasa apso a před čivavami skoro na konci - v Berlíně se nastupovalo v opačném pořadí, čivavky šly před námi!
* V katalogu velmi zajímaví rozhodčí: (Judges from abroad) Mrs. G. Crosbie (BG), Marion Spavin (BG), Mr. Hans Müller (CH), Laurent Pichard (CH), Johan Juslin (F), Paer Knudsen (DK), Mr. Pedersen Erlingkjaer (DK), Anne Tove Strande (N), M.L. Doppelreiter (A), Agnes Ganami Kertes (IL), Jena Brixhe (B) a z Německa (from Germany) například Dr. Wilfried Peper, Walter Jungblut, Joachim Weinberg, Horst Kliebstein...
* Finálové soutěže měly začínat po půl třetí (juniorhandling), ale začaly až před 16. hodinou
* ceny vítězům zajišťovaly chovatelské kluby (od CER každý CAC a res. CAC láhev šampaňského), poháry za umístění ve finálových soutěžích. Vítězové Berlína a vítězové Berlína mladých dostávali kokardu až na závěrečných soutěžích na přehlídce vítězů po vyhlášení vítěze dne!

02. 04. 2006, foto ©: H. Brychta; Text: L. Brychtová