Mezinárodní výstava (CACIB)

Trenčín - Slovensko (Slovakia)  - 22. ledna  2006 (January 22th) 

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

res. BIG + BOB Trenčín 2006 - Ich. Cody z Haliparku. BOB judge: Eva Schvarczová, SKInternational dog show - Trenčín
* 2292 psů ve dvoudenním katalogu / 2292 dogs in the catalogue
* 50 přihlášených číňánků / 50 chinese crested dogs (31 HA, 19 PP)
* trasa dálnice D1 Praha, Brno, dále na Uherské Hradiště, Trenčín - před Trenčínem odbočit na silnici 61 na Trenčín! Ve městě směrovky výstaviště, za mostem přes řeku odbočit vlevo a dále kus rovně, u benzinové pumpy a obchodu Billa zahnout vlevo mezi domy podle značek.
* Počet parkovacích míst omezen na 700 / 700 parking places
* Parkové 100 Sk / Parking 100 SK
* Mrzlo (-15°C), ale ve vytopené hale bylo krásně teplo, pod stropním topením i vedro
* Naháči v hale 4 v poschodí, pozor výtah je zvenku haly a je potřeba pro něj někoho poslat, aby s ním sjel z patra dolů, nemá obsluhu!
* Kruh 8, všude koberec, standardní vybavení kruhu (stůl na posuzování malých plemen, výsledková tabule...)
* Prodejní stánky a stánky s občerstvením venku i v halách (zejména v hale 1)
* WC zdarma, čisté, udržované v průběhu dne, papír k dispozici, velká zrcadla a světlo
* Finálové soutěže v hale 1 v poschodí, pozor není zde výtah a je tu málo místa !!! 
* Nástup na soutěže podél stěn haly
* Výdej katalogů v sekretariátu v hale 1  (tamtéž zápis do PP)
* V katalogu například rozhodčí (Judges from abroad): Libuše Ubrová, ČR; Petr Řehánek, ČR; Zdeněk Antonovič, ČR; Zake Ligita (Lotyšsko); L. Siejkowski, PL; Firlik Stanislaw, PL; Skrzynski Aleksander, PL;
* Finálové soutěže od 15. hodin (či nepatrně později)
* medaile za CAC a CACIB, pohár za BOB, velké poháry za umístění ve finálových soutěžích
* 25. BOB pro Codyho z Haliparku / Cody won his BOB nr. 25 !
* Další vítězství Codýska v juniorhandlingu s Luckou Kotěrovou, která je  vítězkou II. kategorie za rok 2005 v České republice!
 Cody won also juniorhandling handled by Lucie Kotěrova, the best handler of  the 2nd age group in Czech republic for 2005 year

Cody z Haliparku před nástupem do kruhu...Po delší době jsme se sešli v maximální psí i člověčí sestavě pro cestu na mezinárodní výstavu. Jirka Pospíšil, Radek Skřivan, Markéta Šimečková, Ilona Dandanová a moje maličkost. V autě devět číňánků (desátý už byl v Trenčíně), pět klecí a Ilončiny berle. Berle proto, že si Ilonka přivodila "roztomilý" úraz v podobě přetržených šlach a naštípnutého nártu po nepříjemném pádu na schodech. Tím pádem nás čekalo kolektivní dělení o Ilončiny psy pro předvedení v kruhu. Zatímco Jirka Pospíšil získal ke své Lusy a Naomi ještě „vlastní psí dítě“ Irwina Modrý květ, Radkovi byli k Mystic svěřeni Brisco a Brooke. Markéta předváděla svého Carla, Loty Modrý květ Zuzky Honzové a Azen Za Csamoru a jen mě, zřejmě jako osobě nejméně odborně způsobilé J, zůstal jen Codýsek J

Ve 3,30 ráno jsme plně naložení vyjeli z Krče a v 7.20 zaparkovali v Trenčíně. Byla hrozná zima (netoliko v autě, kde Radek vyrobil pojízdnou saunu, v níž i psi funěli blahem), ale naštěstí nesněžilo. Paradoxně nejhorší kus cesty se nacházel až těsně u výstaviště, kam nás šipky navedly přes ledové koleje a sněhové jazyky, za jejichž zvládnutí by se nemusela stydět ani sněžná rolba s pásy. Ranní placení parkovného a kontrola očkovacích průkazů nám zvedla náladu a připravila nás na celodenní drobné příhody vzbuzující pousmání.

I takhle vypadají výstavní rána... (třetí vzadu v kapuce je manžel Ivy Strnadové, který držel basu s Jirkou a Radkem). V kruhu 8 v prvním poschodí haly 4 (pánbůh zaplať za fungující výtah!) bylo na kobercích příjemně teplo. Rozložili jsme naše věci v koutě haly a zatímco dámská část osazenstva šla vystát frontu do přízemí na WC, pánové se jali kolektivně dospávat noční cestu. O tom, že načerpali dostatek sil svědčí jejich výsledky v průběhu soutěže a dobrá nálada, kterou kolem sebe šířili. Změna rozhodčí, o které jsme předem věděli víceméně šeptandou, znamenala výměnu paní Yvety Vojtekové za Evu Schvarczovou. Moje psy dosud neposuzovala ani jedna z nich, takže mě výměna nijak nevzrušovala. Okrajově mě zajímalo jen to, zda má Cody alespoň teoretickou šanci získat poslední CAC na slovenského Grand šampiona. V katalogu byl ve třídě šampionů sám a tím měl k poslednímu čekatelství jen pověstný krůček. Rovná padesátka číňánků se vyznačovala výraznou převahou českých psů. Zajímavá konkurence přijela z Polska a s pěkným hairless pejskem, ktrého jsem viděla o týden dříve v Glogowě, se jistě ještě mnohokrát setkáme. Po dvanácti boston teriérech došlo na naháčky. Paní rozhodčí šlo posuzování dobře od ruky, část dne jí asistoval i hospitant Ing. Robert Kanás, který si rozšiřuje aprobaci na naše plemeno (to bude vynikající rozhodčí, uvidíte!) a před jednou hodinou už byl znám i držitel BOB.

Ich. Cody z Haliparku - nový Grand šampion Slovenska O tituly CACIB u psů i fen se sešla pohledná a jako v poslední době vždy i silná konkurence držitelů CAC. U psů líbivý Veni Otello z Polska, skvěle předvedený Carlo, zkušený Irwin se svým chovatelem, čím dál hezčí Chuan z Jasné hvězdy, černý slovenský pes rakouského původu El Nero a Cody. Výsledek se přiblížil výstavě z Glogowa minulý víkend, kde o titul nejlepšího psa běhal také Veni Otello s Codym a labutěnka byla i tentokrát úspěšnější. I v Trenčíně patřil psí CACIB varietě powder puff. U fen soutěžila v ryze českém finále Aranka Gabri-Aki (přečtěte si, co jsem fence předpovídala minulý rok…), úspěšná Kiara a též známá El-Djazaira se sestrami labutěnkami Lusy Modrý květ a Loty Modrý květ a jejich stálou konkurentkou Adélkou. Carlo Prague Limit. Foto: Lubomír HomolaJako už mnohokrát se stalo, že CACIB opačného pohlaví dostane opačná varieta i tentokrát to platilo (i když nemuselo). O BOB se tedy sešli v soutěži mladí Moonswift Swallow Indigo (HA), Alfy-Filip Rodinná pouta (PP), Frederika Kalis z Třeště (HA), Magic Carpet´s Glady´s Night (PP), CACIB pes Ich. Cody z Haliparku (PP) a CACIB fena Aranka Gabri-Aki (HA). Paní rozhodčí nechala psy postavit do postoje a po chvíli porovnávání rovnou rozhodla. Cody z Haliparku získal 25. titul BOB. To jej zařadilo na první místo mezi nejlepšími v Evropě žijícími labutěnkami neboť předstihl i finského šampiona Secret Line's American Pie a stal se historicky druhou nejúspěšnější labutěnkou dosavadní světové historie chovu plemene. Ptáte se, kdo je na prvním místě? Měli byste to vědět. Ich. Multich. Prefix Damascus (po domácku "Otto" - 2x světový vítěz 1995 a 2000 a evropský vítěz 1995, 1996. Měl 43x BOB, 33x CACIB, 50x CAC a 22 umístění ve skupině FCI a BIS (tady už ho Cody téměř dostihl i přesto, že konkurence v plemeni se od roku 1992, kdy Otto začal soutěžit, neuvěřitelně změnila co do kvality i kvantity). Otto získal také 3x BIS (vždy na klubové výstavě), ale kupodivu nikdy nevyhrál BIG na mezinárodní či národní výstavě všech plemen zatímco Cody to zvládl již 2x a získal i 2x res. BIS! V každém případě má Codýsek stále vynikající vzor i motivaci do nedaleké budoucnosti :)))

Juniorhandling II. kategorie - Vítězka: Lucie Kotěrová a Cody z Haliparku. Foto: Lubomír Homola - Děkujeme! Jak už to bývá, vzápětí si pro Codyho přiběhla Lucka Kotěrová. Tentokrát jsem se s ní přesunula k finálovému kruhu do haly 1 i já a měla jsem po delší době možnost sledovat předkolo soutěže v juniorhandlingu. Posuzovala paní Viera Staviarská ze Slovenska. Během chvilky mi bylo jasné, že se v soutěži dokonale vyzná a její přísnému oku neunikne žádná chybička. Soutěžícím nic neodpustila a s mikrofonem v ruce je zvládla pochválit i jim vysvětlit, kde a jaké udělali chyby. Body strhávala nekompromisně, ale na správném místě, předvedení psů hodnotila celou dobu a prozkoušela i vědomosti soutěžících. Vyžadovala i správný výraz (přirozený úsměv) a pěkný vztah ke psu. V duchu jsem si pomyslela, že by tu u kruhu měli stát všichni, kteří se domnívají, že o vystavování něco vědí a samozřejmě také ti, kteří se chtějí něco naučit. Byla to ohromná škola! Lucka měla většinu opravdu silných soupeřek. Však jich pět z této skupiny postoupilo do finále a s nimi Lucka bez ztráty jediného bodu! S Codym odvedla vynikající a přesnou práci. Byla radost se na ní dívat. Z postupu jsme měly radost obě a Codýsek s námi. Za odměnu se proběhl venku, dostal napít i pár piškotek. Pak jsem ho uložila do klece, aby si odpočinul a nabral sil.

Finálové soutěže začaly něco málo po třetí hodině. To už mi dělala společnost Markéta Šimečková, která se ujala funkce dvorního Codýskova kadeřníka. Dopoledne ho učesala na BOB a odpoledne jsme Lucce předvedly, jak vypadá péče o její soutěžního psa. Mám za to, že za chvilku se nejlepší handlerky bez opravdu skvělých psů neobejdou. Prvky předvádění jsou jedna věc a souladný vzhled dvojice věc druhá. Cody s Luckou disponují obojím a tak se stalo, že spolu znovu vyhráli!!! Blahopřeji Lucko, skvělá práce! A děkuju Markétko! 

Nástup do BIG...Než rozhodčí dovybere finalisty, zbývá pár sekund na dočesání srsti k dokonalosti. Codýsek měl zase oddech a pak už nás čekala IX. skupina FCI spolu. Markétka i mě doprovodila až do přípravného kruhu a Codýska učesala k dokonalosti. Potřebovala bych jí vozit sebou! Pořád se mám co učit... Od paní rozhodčí z Lotyšska se dalo očekávat naprosto cokoliv. Do kruhu jsem nastoupila za Jájou Podzemskou se shih-tzu, Patrik se svou lhasou nás jistil ze zadních pozic. Za zády jsem měla cotonka, havaňáčka, maltéze, bišonka a další plemena. Raději jsem to moc nestudovala a věnovala se Codymu. Ten naběhl do kruhu bezchybně a v postoji jsem mu stihla i učísnout srst. Paní rozhodčí všechny psy obešla, vrátila se a světe div se, Codyho vybrala do finálového výběru jako prvního. Paráda! Vedle nás paní s bišonkem, za ní hned Patrik. Majitelka bišonka mě pobavila rozhovorem se svým pejskem: "Co my tady budeme dělat mezi samými profíky...". Vzpomněla jsem si, jak takhle utěšuji své pejsky i sebe, když stojím mezi opravdovými profesionály někde ve světě a mám malou dušičku. A vidíte, bišonek skončil třetí! Codýsek získal opět druhé místo a vyhrál Patrik s Aférou Pibaro. Naše letošní třetí výstava měla stejně skvělý průběh, výsledek i konec. Kdyby mi někdo před rokem tvrdil, že je možné, aby labutěnka sbírala umístění v IX. skupině FCI tímto způsobem, řekla bych mu, že je to jednoduše nemožné a že jistě blouzní hlady. Za nemožné to ale zjevně nepovažuje Cody, který teď od výstavy k výstavě posouvá laťku svých úspěchů výš a výš. To jsem zvědavá, čím mě překvapí příště...

Čeští zástupci si na výstavě vedli víc než skvěle! Patrik Panýrek si odvezl vítězství ve skupině I. s australským ovčákem, který vyhrál i Best of Day o den později i BEST IN SHOW!!!! Gratulujeme Patriku!!! Skupinu vyhrála i jeho lhasa, umístili se samostatně oba mopsí dorostenci i pár! Po skončení soboty to u Patrika na stole vypadalo jako v železářství. Tolik tam měl pohárů. Zasloužil si je do jednoho. Skvělým nápadem byla i skupina shih-tzu, která se umístila ve čtyřčlenném složení, když čtvrtým členem bylo malé štěně. Ale jak chodilo! Však dosáhlo na umístění i mezi dorostenci! Jája Podzemská zabodovala taktéž s australským ovčákem. Jen ve veteránech chyběl na stupních ten nejhezčí, kterým byl bezpochyby rhodéský ridgeback. Paní rozhodčí ho zřejmě ve stavu dočasného zatmění minula, jinak si to vysvětlit neumím. Trenčín už není jen město módy, ale je i městem úspěchů českých pejskařů! Tak brzy zase nashledanou, bylo tu moc pěkně!  

 BIG IX. FCI - 1. lhasa apso, 2. chinese crested powderpuff, 3. bichon frise Best in Show winner - australian shepherd, owner: Patrik Panýrek, CZ 
Ich. Cody z Haliparku
Potřetí v řadě za sebou na letošní výstavě ve třech různých zemích 1. místo juniorhandling II. kategorie + ve svém plemeni BOB
 (51 číňánků Olomouc, 25 Glogow, 50 Trenčín) a navíc i 3x v řadě za sebou reserve Best in Group!

Tr06_FPsidor9137_.jpg (52751 bytes) Tr06_Fcouple9125_.jpg (51607 bytes) Tr06_FBreedGr9130_.jpg (48385 bytes) Tr06_FSlonarplem9127_.jpg (54338 bytes) Tr06_Fenydor9140_.jpg (55392 bytes) Tr06_FG19145_.jpg (53679 bytes) Tr06_FG59146_.jpg (51728 bytes) Tr06_FG69147_.jpg (50963 bytes) Tr06_FG89148_.jpg (50257 bytes) 

Čínský chocholatý pes 
Posuzovala/judge: Mrs. Eva Schvarczová (Slovensko - Slovakia)

  Čínský chocholatý pes bez srsti - Chinese Crested Dog Hairless

Class Dog Result Owner

P-TB

Laureolas Final Caunt Down

Foto: Lubomír HomolaVN

Fritthum, A

P-TD

Arsan Renoli

Foto: Lubomír HomolaVN3

Suchánková, CZ

 

Auggie Dandy Mate

abs.

Ternényová, SK

 

Family Song´s Voodoo

Foto: Lubomír HomolaTr06_FamSongVoodoo1586_985.jpg (44410 bytes)VN1

Dudášovi, SK

 

Sea Fire´s Faitfuhful Falkon

Foto: Lubomír HomolaVN2

Šubínová, SK

P-TM

Moonswift Swallow Indigo

Foto: Lubomír HomolaV1, CAJC

Hudáková, CZ

 

Ixi Pupo-Haichi

Foto: Lubomír HomolaVD

Sárkányová, CZ

P-Mz

Bally Divoký měsíc

Tr06_BallyDivmes1587_988.jpg (45041 bytes)V3

Kubová, CZ

 

Dendre Orange Pazzda

Foto: Lubomír HomolaV2, res. CAC

Šnajdrová, CZ

 

Veni Otello Sub-Divo

Foto: Lubomír HomolaV1, CAC, res. CACIB

Kucko, PL

P-TO

Benn Ga-He-Mi

Tr06_BennGHM1592_991.jpg (45529 bytes)V2, res. CAC

Sárkányová, CZ

 

Carlo Prague Limit

Tr06_CarloPL1591_992.jpg (49125 bytes)V1, CAC

Šimečková, CZ

 

Sonet Alexa Lachesis

Foto: Lubomír HomolaV3

Spišiaková, SK

P-TS

Irwin Modrý květ

Tr06_IrwinMK994_.jpg (50235 bytes)V1, CAC

Dandanová, CZ

F-TB

Glamour Glorie Avokaduh

abs.

Chudejová, CZ

 

Irina Poarott

Tr06_IrinaPaorottBIS.jpg (17722 bytes)VN1

Majdlenová, SK

F-TD

Elischa ze Zatopené chajdy

N

Vozníková, CZ

F-TM

Family Song´s Ulien

Foto: Lubomír HomolaV4

Dudášovi, SK

 

Fiji Fujita Avokaduh

abs.

Krňávková, CZ

 

Frederika Kalis z Třeště

V1, CAJC

Kusá, CZ

 

Golden Emotion Poarott

Tr06_GoldEmotPoarott1001_.jpg (48086 bytes)V3

Kováčiková, SK

 

Naomi Modrý květ

Tr06_NaomiMK1003_.jpg (50231 bytes)V2

Pospíšil, CZ

F-Mz

Aranka Gabri-Aki

Tr06_ArankaGaAki1637_1004.jpg (57038 bytes)V1, CAC, CACIB

Ružičková, CZ

 

Bonie ze Zatopené chajdy

V3

Vozníková, CZ

 

Mystic Modrý květ

V2, res. CAC

Skřivanová, CZ

F-TO

Akira Žiarivá hviezda

V2, res. CAC

Lencéšová+Dudon, SK

 

Kiara Modrý květ

V1, CAC

Strnadová, CZ

F-TS

Ch. Dareia Shire Pazzda

V2, res. CAC

Linhart. CZ

 

Ch. El-Djazaira Avokaduh

Tr06_ElDjazAvk1010_.jpg (42082 bytes)V1, CAC

Hudáková, CZ

 

Ch. Goldie Pupo-Haichi

V3

Machová, CZ

F-TV

C´China Modrý květ

V1

Linhart, CZ

Čínský chocholatý pes  osrstěný - Chinese Crested Dog Powder puff

Class Dog Result Owner

P-TM

Alfy-Filip Rodinná pouta

Tr06_AlfyFRodPou1594_1013.jpg (40299 bytes)V1, CAJC

Bejčková, CZ

P-Mz

Bastr Divoký měsíc

V3

Sárkányová, CZ

 

Brisco Il Dorfi Al Maarii Sapphire

V4

Dandanová, CZ

 

Chuan z Jasné hvězdy

V1, CAC

Chudejová, CZ

 

Derek Dean Csári Falka

Tr06_DerekDCsariFalk1600_1017.jpg (39934 bytes)V2, res. CAC

Útla, SK

 

Zurek Sakladir

abs.

Paluch+Obara, PL

P-TO

Aren Zo Csamoro Al Maarii Sapphire

Foto: Lubomír HomolaV2, res. CAC

Dandanová, CZ

 

El Nero de Gabritho

Foto: Lubomír HomolaV1, CAC

Majdlenová, SK

P-TS

Ich. Cody z Haliparku

Gl06_1386_CodyzHaliparku1040.jpg (46660 bytes)V1, CAC, CACIB, BOB, res. BIG

Brychtová+Jansa, CZ

F-TD

Black Betty Dandy Mate

VN

Šubínová, SK

F-TM

Benete Savage of Day

Tr06_BeneteSavageofDay1023_.jpg (39765 bytes)V3

Mojžišová, SK

 

Magic Carpet´s Glady´s Night

V1, CAJC

Vozníková, CZ

 

Nikita Modrý květ

Foto: Lubomír HomolaV2

Kotasová+Sárkányová, CZ

F-Mz

Berta La Faye Al Maarii Sapphire

Foto: Lubomír HomolaV2, res. CAC

Frolíková, CZ

 

Lusy Modrý květ

V1, CAC, res. CACIB

Pospíšil, CZ

F-TO

Brooke Li Yane Al Maarii Sapphire

Tr06_BrookeLYAlMaSa1630_1028.jpg (39524 bytes)V3

Dandanová, CZ

 

Dajána Kalis z Třeště

Foto: Lubomír HomolaV2, res. CAC

Suchánková, CZ

 

Loty Modrý květ

Foto: Lubomír HomolaV1, CAC

Honzová, CZ

F-TS

Ch. Adélka ze Zatopené chajdy

V1, CAC

Vozníková, CZ

BOB - Cody z HaliparkuSplněné šampionáty:
Slovenský šampion krásy / Champion of Slovakia - Kiara Modrý květ, Lusy Modrý květ, El Nero de Gabri-Tho
Slovenský GRAND šampion / Grand champion of Slovakia - Ich. Cody z Haliparku

Ich. Cody z Haliparku... 3x v řadě za sebou BOB a res. BIG na výstavách ve třech různých zemích! Nevídaná bilance labutěnky...Finálové soutěže / Finale competition: 
1. místo juniorhandling II. kategorie - Lucie Kotěrová a Ich. Cody z Haliparku (Judge: Viera Staviarska, Slovensko)
2. místo Dítě a pes - Hanka Vozníková a Adélka ze Zatopené chajdy
3. místo Best Baby  -
Irina Poarott
3. místo Best veteran - C´China Modrý květ
(Judge: Eva Schvarczová, Slovensko)
Reserve BIG IX. FCI -  Ich. Cody z Haliparku (Judge: Ligita Zake, Lotyšsko - Latvia)

Reportáže, výsledky a fota též na stránkách u našich úspěšných kynologických přátel:
www.bohemia-acro.com
www.pibaro.com
z Lukovského dvora

  28. 01. 2006, foto archiv ©: H. Brychta; Text: L. Brychtová
Na výstavě pro nás fotili: Pavel Strnad s dcerou, pan Lubomír Homola, Táňa Vozníková a další -  Děkujeme!