Mezinárodní výstava - (CACIB show)

CACIB - České Budějovice - 9. října 2005

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Juniorhandling II. kategorie 9.10.2005 - 1. místo - Lucie Kotěrová a Ich. Cody z Haliparku, rozhodčí Vladimíra Tichá.Do Českých Budějovic jsem jela z jediného důvodu. Slíbila jsem Lucce Kotěrové Codýska na juniorhandling. Cody nepotřebuje v Čechách žádné tituly (i když za CACIB a BOB se nikdy nebudeme zlobit J) a upřímně řečeno zvykla jsem si jezdit na mezinárodní výstavy do zahraničí na neznámé rozhodčí. Ale to už ode mě dávno víte.

Výstavu jsem hlásila s černým svědomím za vteřinu dvanáct a i přesto byli pracovníci výstavní kanceláře (opravdu nevím, s kým jsem hovořila, i tak děkuji) příjemní, ochotní a vstřícní. Stejně mě potěšil vstupní list, na kterém už bylo oproti jarní výstavě doplněno, kterými branami se dá na z části rozestavěné výstaviště přijet. Pořadatelům Bravo! Kdyby se jim na další výstavu podařilo na vstupní list za číslo kruhu, v němž se plemeno bude posuzovat, napsat ještě číslo příslušné výstavní haly, kde se kruh nachází, aby vystavovatel nemusel zbytečně křižovat přes výstaviště, bylo by vše takřka dokonalé.

Banshee Jay SpolovNašlo se ale i něco, co mě zarazilo. Až v sobotu odpoledne před výstavou, při připravování věcí, jsem si, jako vždy, přečetla pro jistotu celé propozice. A ejhle! Tu máš čerte kropáč! Do Brna i do Boleslavi stačilo splnit veterinární podmínky běžné pro cestování po celé Evropské unii (platné očkování zapsané v psím Europasu) – cituji propozice z Brna:
„Veterinární předpisy
1. Všichni psi, kteří se chtějí výstavy zúčastnit, musí být klinicky zdraví.
2. Psi musí být v imunitě proti vzteklině.(Pes byl v době od 30dnů do jednoho roku před termínem konání výstavy vakcinován proti vzteklině).
Cris Čertova stěna 3. Psi pocházející z ČR musí být doprovázeni platným očkovacím průkazem (dle § 6 veterinárního zákona), nebo platným pasem pro malá zvířata. Psi z členských zemí EU a třetích zemí musí splňovat podmínky dané nařízením Evropského parlamentu a Rady 998/2003ze dne 26.5.2003. 
4. Psi, kteří neprošli veterinární přejímkou, se nesmí výstavy zúčastnit.“
Jenomže českobudějovičtí mají v propozicích jiný text:
“Předvedená zvířata musí být vybavena veterinárním osvědčením v němž je potvrzeno, že zvíře:
Bylo klinicky vyšetřeno před přemístěním nejméně do 3 dní a je klinicky zdravé (neplatí pro psy pocházející z Jihočeského kraje)
Bylo očkováno proti vzteklině nejméně před 30 dny a ne déle než v období 1 roku a je v imunitě proti psince a parvoviróze."
Takže hurá na veterinu na pohotovost pro „třídenní klinické potvrzení“, abychom se na výstavu vůbec dostali, kdybychom natrefili na pilného kontrolujícího šikulu. To, že psí pas stačí po celé Evropě, je holt v Čechách ještě někde málo. Nechtělo by to malinko sjednotit pokyny a vystavovatelům usnadnit život? Pravdou ovšem je, že veterinární kontrola pečlivě prohlédla jen platné očkování a nahonem vyběhané razítko veterinárního lékaře ani nehledala. Takže mě to stálo jen čas a nervy.

Ich. Cody z HaliparkuCleer MontekaA zase hezky! Do Budějovic jsem se mimo jiné těšila i na psí nákupy. Pokaždé je tu spousta stánků se zajímavým zbožím a nejinak tomu bylo letos. Kromě psích potřeb všech druhů jsem našla (a také koupila) keramickou kachličku s vymodelovaným číňánkem. Po dlouhé době to bylo výtvarné ztvárnění, které mě věrností výrazu psa vzalo za srdce. To už se nedá říct o polských výrobcích sošek, jejichž číňan náleží k hrubému a obtloustlému coby typu s poněkud prasečí hlavou. Žádná krása. Pěkných samolepek, klíčenek a přívěšků se najde také dost, totéž platí pro trička a povlaky na polštář. Kéž by si výrobci pokaždé vzali za vzor pěkného číňánka. Stačí se jen zeptat… U stánků jsem také nakoupila výbavičku našim třem malým drndám z vrhu „J“, které se v příštích dnech začnou učit chodit na vodítku. Je jim 10 týdnů a začnu s nimi vyrážet do ulic velkoměsta. Nezapomněla jsem ani na manžela a na skvělém chodském koláči s tvarohem a mákem jsme si smlsli další den ráno. Pěkný začátek výstavy.

Hellenne Gavany´s BohemiaV kruhu číslo 17 umístěném mezi dalšími dvěma kruhy se mělo předvést 68 číňánků, přičemž nejpočetnější třída měla 11 jedinců. Na kluzkých dlaždicích s nevelkým čtvercem koberce uprostřed se pěkné předvedení psů v pohybu zdálo téměř nemožné. Nakonec to ale všichni museli zvládnout. Možná by příště nebylo od věci, kdyby měl prostřední kruh dva vchody, každý z jedné strany. Obíhat s načesaným psem na druhou stanu ke vstupu do kruhu kolem sousedního kruhu a mezi spoustou lidí je docela náročné a to nemluvím o situaci, kdy měl jeden vystavovatel více psů, které potřeboval střídat. Já jsem s Codym nastoupila do kruhu přes hrazení z uzavřené strany, ačkoliv to dělám docela nerada. Kdosi poznamenal, že za rostoucí poplatky máme čím dál menší kruhy a že mezinárodní výstavy v zahraničí mají výrazně jiné parametry. Po nejnovější zkušenosti z Rumunska musím jen kývnout na souhlas.

Kevin a Cody v soutěži o CACIB.CACIB feny - Lusy Modrý květ, maj. Jiří PospíšilPaní doktorka Ovesná posuzovala nahlas, do posudků diktovala vše, co na tom kterém psíkovi shledala a tak mají mnozí majitelé v ruce velmi dobré vodítko pro to, co na svém svěřenci vylepšit. Navíc řadě majitelů zdůvodnila svá rozhodnutí ještě při předávání posudkových listů s oceněním. Ve známkování byla vcelku mírná, snad aby neodradila zájemce o další výstavy. Posuzovala tak, jak jí znám a do finále si vybrala pěkné psy. Rozešla jsem se s ní v názoru na pořadí jen asi ve třech třídách. Největší bitva o tituly čekala na Frederiku Kalis z Třeště versus Hellenne Gavany´s Bohemia a pak také na Codyho a Kevina o CACIB. Konečně jsem si užila pěkné soutěžení! Dva krásní psi, rovnocenní v předvedení, rozdílní jen v detailech, prakticky nechybující, pevní v povaze a lišící se nejvýrazněji především varietou. To byla dlouhých deset minut situace v kruhu kdy se dvojice střídala v předvedení v pohybu po kruhu, několikrát vedle sebe a v postoji. Oba ustáli i opakovanou a velmi důkladnou prohlídku pohmatem na zemi bez mrknutí oka. Podle čeho nakonec padlo závěrečné rozhodnutí netuším, ale snad to, že je naháče ve finálové soutěži mezi chlupáčky více vidět. Už při posuzování Codyho a Kevina se dalo předpokládat, že pes, který dostane CACIB získá i BOB a tak se také stalo. Jitce Pacinové musím ještě jednou pogratulovat a poděkovat za krásnou soutěž. Věřím ale, že si to někdy zase pro změnu otočíme J Tajně totiž doufám, že Cody nakonec prolomí „české prokletí“ a dostane se i v Čechách na stupně vítězů ve skupině FCI. V zahraničí se mu to již 4x povedlo a s druhým místem z Best in Show z mezinárodní výstavy v Italském Livorně (tímhle titulem se přiblížil svými úspěchy Gessince, která má res. BIS z mezinárodní zahraniční výstavy 2x), s titulem Interšampiona a šampionáty sedmi zemí, se 17ti BOB a 22 CACIBy může při svých kvalitách směle pomýšlet na další nemalá vítězství . Tak snad jednoho dne zabodujeme i doma. Pokoušet to budeme ale jen výjimečně, lákavější akce nás čekají v zahraničí.

A ještě praktická poznámka. Paní doktorka Ovesná posuzuje soutěže o CACIB vždy až najednou a nakonec, po posouzení všech tříd, což je ideální. Trochu jsem se totiž bála, aby na soutěž o CACIB psů nedošlo hned po posouzení psů naháčů (někteří rozhodčí to tak dělají) protože tou dobou Cody ještě běhal v jiné hale s Luckou Kotěrovou v juniorhandlingu. Všechno ale dobře dopadlo a Codýsek všechno stihnul. Je to prostě šikulka.

Briss Nort Brun a 3. místo v juniorhandlingu I. kategorie. Blahopřejeme! Pěkné zážitky z dopoledne pokračovaly i se zahájením závěrečných soutěží. Lucka s Codym postoupila až do finále juniorhandlingu, které posuzovala paní Vladimíra Tichá. Doběhla jsem Codýska ještě doupravit a přičísnout, aby Lucce neudělal ostudu, a pak už jsem jen za kruhem napjatě sledovala, jak tahle souladná dvojice bezchybně pluje kruhem. Cody si Lucku rychle oblíbil a už jak jí vidí, září mu očka v očekávání dobré zábavy. Lucka je mu skvělým, citlivým a zkušeným partnerem. Mám pocit, že na téhle dvojici je všeho akorát. Dobře vypadají, výborně se pohybují, Lucka Codyho vede s citem, s přiměřenou dávkou energie i dostatečně rozhodně a Cody se jí snaží splnit, co jí na očích vidí. Už ho znám a jeho obličejíky jsou mi dobře čitelné. Jakmile posuzuje rozhodčí, který má kromě potřebné odbornosti ještě i cit pro soulad dvojice a její „vnitřní jiskru“, nemůže Lucku s Codym minout. Předvedení v postoji, v pohybu i obtížnou figuru „T“ zvládli výtečně. Dokonce tak, že jim to spolu vyneslo už potřetí první místo (první byli na NVP Mladá Boleslav, MVP Bratislava a teď MVP České Budějovice). Codýskova bilance úspěchů v juniorhandlingu utěšeně vzkvétá. Už 7x obsadil první místo (3x s Luckou, 3x se Sandrou Burger (Rakousko) a 1x s Celine Feldmann (Švýcarsko) a 2x druhé (vždy se Sandrou). Stává se z něj žádaný pejsek pro tuhle soutěž a jeho prozatímní kalendář záznamů zatím končí světovou výstavou 2006 v Poznani (Lucka) a dokonce Cruft´s 2007 (Sandra). Doufám, že mu budete držet palce. A abych nezapomněla! V první kategorii juniorhandlingu se na třetím místě umístil Briss Nort Brun a jen je mi záhadou proč ho pan Tibor Havelka v BIG nevybral do finále. Briss je podle mého názoru peruán, který by měl místa v BIG sbírat jedno za druhým. No, snad se i toho dočkáme. Moc mu to přeji, protože je jednoduše nádherný a výjimečný a vždy dokonale předvedený.

Chovatelská stanice Bohemia Acro drží laťku pro předvádění chovatelských skupin pěkně vysoko. Skvěle, moc vám to slušelo! Jedna z věcí, která mě u českobudějovické výstavy mrzí je účast pouze tří zahraničních rozhodčích (jednoho ze Slovenska, jednoho z Rakouska a jednoho z Maďarska). Výstava s takovou tradicí a tak hojnou účastí psů by se měla známými zahraničními jmény jen hemžit. Pozvedlo by to celkovou úroveň i věhlas akce a všichni by se zase něco přiučili, aniž by museli najezdit stovky kilometrů do daleké ciziny. Nestálo by to za zamyšlení? Uvidíme, třeba se jednou dočkáme i v Budějovicích... organizátoři dalších výstav totiž ukazují, že to jde (skvěle v únorovém a letním Brně, čím dál více se lepší Mladá Boleslav, fandím i Litoměřicům, Praha má určitě na víc...). Domluvit a odvážit se ale musí i chovatelské kluby, v jejichž kompetenci jsou návrhy rozhodčích na výstavy. Tak hurá do toho!

logomaleps.gif (4398 bytes)A ještě malý dodatek. Ptáte se, okukujete mě a Codyho a někteří si šuškáte: "Co to ta Brychtová používá za zvláštní kosmetiku, když ten její pes vypadá tak nějak "jinak"?" Konec záhad přátelé, konec dohadů. Není to totiž žádné tajemství. Kdo se mě zeptal a byl ochoten mé zkušenosti uvěřit, dobře investovat a vyzkoušet, ten už má dnes viditelný náskok. Téměř rok používám na Codyho americkou kosmetiku Petsilk a štěstím je, že psíkovi dokonale vyhovuje. Víc vám napíšu v příštích dnech...

Fota z finálových soutěží i na www.intercanis.cz 

Čínský chocholatý pes
Obě variety posuzovala/ Judge: Ovesná Jaroslava, RNDr. CSc. (Česká republika - Czech republic) 

Čínský chocholatý pes osrstěný - Powderpuff

Class Dog Result Owner

P-TM

CB105_2317CedrikodSL_9323.jpg (49887 bytes) Cedrik od Sv. Linharta

CB105_2317CedrikodSL_9311.jpg (66825 bytes) V3

Husáková

 

CB105_2318ChuanzJH_9322.jpg (43474 bytes) Chuan z Jasné hvězdy

CB105_2318ChuanzJH_9310.jpg (63083 bytes) V1, CAJC

Chudejová

 

Fredericus Kalis z Třeště

CB105_2319FrederKzT_9325.jpg (64593 bytes) V2

Kusá

P-Mz

Brisco Il Dorfi Al Maarii Sapphire

CB105_2320BriscoIDAlMSapp_IMG_9330.jpg (67428 bytes) V2, res. CAC

Dandanová

 

Lenny Modrý květ

CB105_2321LennyMK_9329.jpg (56629 bytes) V1, CAC

Nováková

P-TO

Aren Zo Csamoro Al Maarii Sapphire

CB105_2322ArenzoCsamAlMSapp_9339.jpg (55469 bytes) V1, CAC

Dandanová

 

Esso Chérie Boheme

CB105_2323EssoCHB_9341.jpg (65429 bytes) VD2

Chlpíková

P-TS

Ch. Cody z Haliparku

CB105_2324CodyzHaliparku_9343.jpg (59121 bytes) V1, CAC, res. CACIB

Brychtová+Jansa

F-TM

CB105_2325BerthaLFAlMSapp_9362.jpg (57903 bytes)Bertha La Faye Al Maarii Sapphire

CB105_2325BerthaLFAlMSapp_9360.jpg (44333 bytes)V2

Frolíková

 

CB105_2326IsabelPH_9349.jpg (47863 bytes) Isabel Pupo-Haichi

CB105_2326IsabelPH_9355.jpg (66742 bytes)V3

Langerová

 

Poarott Fly Mystery

CB105_2327ParottFlyMystery_9356.jpg (65864 bytes)VD4

Toupalová

 

CB105_2328ViolkaPChlp_9361.jpg (45593 bytes) Violka Powder od Chlpíků

CB105_2328VolkaPChlp_9350.jpg (55646 bytes)V1, CAJC

Široká

F-Mz

Lusy Modrý květ

CB105_2329LusyMK_9367.jpg (66188 bytes)V1, CAC, CACIB

Pospíšil

F-TO

Adélka od Zlatého moku

CB105_2330AdelkaodZMoku_9380.jpg (61674 bytes)V

Francová

 

Anny Čertův kvítek

CB105_2331AnnyCertkvitek_9383.jpg (59447 bytes)V

Balejovi manž.

 

Brooke Li Yane Al Maarii Sapphire

CB105_2332BrookeLYAlMSapp_9385.jpg (66686 bytes)CB105_2332BrookeLYAlMSapp_9379.jpg (64905 bytes)V4

Dandanová

 

Dajána Kalis z Třeště

CB105_2333DajanaKzT_9388.jpg (72335 bytes)V3

Suchánková

 

Geries Pupo-Haichi

CB105_2334GerieaPH_9374.jpg (63596 bytes)VD

Siváňová

 

Quincy Powder od Chlpíků

CB105_2335QuincyPChlp_9390.jpg (69728 bytes)V

Chlpíková

 

Lada Modrý květ

CB105_2336LadaMK_9372.jpg (61623 bytes)CB105_2336LadaMK_9392.jpg (59126 bytes)V2, res. CAC

Hořáková

 

Loty Modrý květ

CB105_2337LotyMK_9394.jpg (67069 bytes) V1, CAC, res. CACIB

Honzová

F-TS

Ch. Adélka ze Zatopené chajdy

CB105_2338AdelkazeZT_9402.jpg (60850 bytes) V1, CAC

Vozníková

 

Ch. Konnie Modrý květ

CB105_2339KonnieMK_9407.jpg (65768 bytes) V2, res. CAC

Pospíšil

F-TV

Ich. Gwendy od Zlaté Samanty

V1, NVT

Hořáková

Čínský chocholatý pes bez srsti - Hairless

Class Dog Result Owner

P-TD

Falco Čičiko

Falco ČičikoVN1

Toupalová

 

Hitchcock Ankadi

CB105_2342HitchcookAnkd_9415.jpg (48467 bytes)VN3

Matoušková

 

Jerry-Lee z Jasné hvězdy

Jerry-Lee z Jasné hvězdyVN2

Chudejová

P-TM

Chris z Jasné hvězdy

CB105_2344ChriszJH_9420.jpg (62543 bytes)V2

Knoppová

 

Edy Čičiko

CB105_2345EdyCCK_9418.jpg (58275 bytes)V3

Vopatová

 

Moonswift Swallow Indigo

CB105_2346MoonswiftSIndigo_9419.jpg (51518 bytes) V1, CAC

Hudáková

P-Mz

Cedric Čičiko

CB105_2347CedricCCK_9428.jpg (51781 bytes) V2-

Vůchová

 

Dendre Orange Pazzda

CB105_2348DendreoPzz_9426.jpg (64898 bytes) V1, CAC

Šnajdrová

P-TO

Artík Golfík

V3

Kantová

 

Baron Brno-Frost

CB105_2350BaronBF_9436.jpg (60456 bytes) V

Široká

 

Carlo Prague Limit

CB105_2351CarloPL_9432.jpg (38404 bytes) V1, CAC

Šimečková

 

Ch. Casanova Pupo-Haichi

CB105_2352CasanovaPH_9433.jpg (55728 bytes) V

Kvíčalová+Šlahůnková

 

Cris Čertova stěna

CB105_2353CrisCS_9440.jpg (58389 bytes) V4

Salátovi

 

Quampus Magic od Chlpíků

CB105_2354QuampusMChlp_9441.jpg (45549 bytes) V2, res. CAC

Chlpíková

 

Keep My Promise Lionheart

CB105_2355KeepMPLionheart_9439.jpg (66172 bytes) V

Nosková

 

Kruise Modrý květ

abs.

Nováková

P-TS

Ch. Albi Ga-He-Mi

CB105_2357AlbiGHM_9447.jpg (59970 bytes) V2, res. CAC

Machová

 

Ch. Kevin Modrý květ

CB105_2358KevinMK_9444.jpg (72826 bytes)V1, CAC, CACIB, BOB

Pacinová

P-TV

Ich. Bextry Modrý květ

CB105_2359BextryMK_9449.jpg (48853 bytes) V1, NVT

Fritschová

F-TM

Asima Al-Schraifi

CB105_2360AsimaAlShraif_9477.jpg (45090 bytes) V

Peters L+M.

 

Ayshee Plyšový přítel

CB105_2361AyasheePlysPrit_9456.jpg (47650 bytes) V3

Duspiva

 

Basnhee Jay Spolov

CB105_2362BansheeJSpol_9475.jpg (50955 bytes) V

Kvíčalová+Šlahůnková

 

Bára od Zlatého moku

CB105_2363BaraodZlMoku_9463.jpg (82879 bytes) V

Nosková

 

Fuji Fujita Avokaduh

CB105_2364FujiFAvkd_9472.jpg (68831 bytes) V4

Krňávková

 

Frederika Kalis z Třeště

CB105_2365FrederikaKzT_9465.jpg (64692 bytes) V2

Kusá

 

Hellenne Gavany´s Bohemia

CB105_2366HelenneGB_9467.jpg (69328 bytes) V1, CAJC

Nosková

 

Laura Modrý květ

abs.

Vanzlová

F-Mz

Bonie ze Zatopené chajdy

CB105_2368BoniezeZCh_9487.jpg (72167 bytes) V3

Vozníková

 

Elizabeth Čičiko

CB105_2369ElizabethCCK_9480.jpg (52285 bytes) V

Toupalová

 

Gerda z Kamilova dvora

CB105_2370GerdazKD_9491.jpg (72826 bytes) V1, CAC

Salátovi

 

Hannah z Haliparku

CB105_2371HannahzHalip_9484.jpg (63126 bytes) V4

Trojanová

 

Mystic Modrý květ

CB105_2372MysticMK_9486.jpg (61261 bytes) V2, res. CAC

Skřivanová

F-TO

Banhilaré Pernštejnský anděl

CB105_2373BanhilarePA_9500.jpg (67188 bytes) V

Halouzková

 

Cleer Monteka

CB105_2374CleerMontek_9493.jpg (48188 bytes) V

Vopatová

 

Daissi Čičiko

CB105_2375DaissiCCK_9494.jpg (65338 bytes) V

Vojtková

 

Diablesa Avokaduh

CB105_2376DiablesaAvkd_9497.jpg (54255 bytes) V4

Krňávková

 

Elizabeth z Haliparku

CB105_2377ElizabethzHalip_9495.jpg (66665 bytes) V3

Markovičová

 

Genie Pupo-Haichi

V

Fritschová

 

Dareia Shire Pazzda

abs.

Linhart

 

Goldie Pupo-Haichi

CB105_2380GoldiePH_9499.jpg (45909 bytes) V

Machová

 

Kiara Modrý květ

CB105_2381KiraMK_9502.jpg (39955 bytes) V1, CAC

Strnadová

 

Meggie Modrý květ

abs.

Rubášovi

 

CB105_2383TaijanDShowtime_9496.jpg (52633 bytes) Taijan Dreamer Showtime

CB105_2383TaijanDShowtime_9503.jpg (49568 bytes) V2, res. CAC

Niklová+Pištěková

F-TS

Ch. El Djazaira Avokaduh

CB105_2384ElDjazAvkd_9511.jpg (58995 bytes) V1, CAC

Hudáková

CB105_Vysledky_9525.jpg (41555 bytes)* Pozn.: výsledky HA psů ve třídě mladých kat. č. 2344 a 2345 s V2 a V3 byly přehozeny na základě sdělení majitelů a zápisu ocenění v posudcích. Fotografie pochází z knihy rozhodčích...

Čínský chocholatý pes  68
Čínský chocholatý pes osrstěný / Powderpuff 24
 psi - třída mladých 2317 až 2319 3
 psi - mezitřída 2320 až 2321 2
 psi - třída otevřená 2322 až 2323 2
 psi - třída šampionů 2324 1;Husáková
 feny - třída mladých 2325 až 2328 4
 feny - mezitřída 2329 1
 feny - třída otevřená 2330 až 2337 8
 feny - třída šampionů 2338 až 2339 2
 feny - třída veteránů 2340 1
Čínský chocholatý pes - bez srsti / Hairless 44
 psi - třída dorostu 2341 až 2343 3
 psi - třída mladých 2344 až 2346 3
 psi - mezitřída 2347 a;ž 2348 2
 psi - třída otevřená 2349 až 2356 8
 psi - třída šampionů 2357 až 2358 2
 psi - třída veteránů 2359 1 
 feny - třída mladých 2360 až 2367 8
 feny - mezitřída 2368 až 2372 5
 feny - třída otevřená 2373 až 2383 11
 feny - třída šampionů 2384 1

Peruánský naháč malý
Rozhodčí/ Judge: Zdena Jílková, CZ

P-Mz

Astral Gavany´s Bohemia

 V1

Chlpíková

Peruánský naháč střední

P-TO

Ashley od Cidliny

 V1, CAC, CACIB

Křelinová

F-Mz

Aileen od Cidliny

 V1, CAC, res. CACIB

Balajková

F-TS

Caqueta Illapa Pazzda

 V1, CAC, CACIB, BOB

Linhart

Peruánský naháč velký

CB105_BIGV_9565.jpg (63309 bytes)
Soutěže Best in Group V. skupiny FCI se zúčastnil jen peruánský naháč velký Briss Nort Brun Kristýny Bidařové a mexický naháč velký Choh Šárky Brunner. 
Mexičan obsadil 3. místo v V. skupině FCI rozhodnutím Tibora Havelky ze Slovenska.

P-TM

Gaudí Royal Bernadot

V1, CAJC

Křelinová

P-Mz

Briss Nort Brun

V1, CAC, CACIB, BOB

Bidařová

Ich. Cody z Haliparku a Lucie Kotěrová - juniorhandling CB 9.10.2005Finále
Juniorhandlig - rozhodčí/Judge: Vladimíra Tichá, CZ

3. místo juniorhandling 1. kategorie - Tereza Duchková + Briss Nort Brun - peruánský naháč velký
1. místo juniorhandling 2. kategorie - Lucie Kotěrová + Ch. Cody z Haliparku - čínský chocholatý pes - labutěnka

Účast hairless pár - Cris Čertova stěna + Gerda z Kamilova dvora, maj. Salátovi

9.10.2005, Libuše Brychtová, zdroj rozpisu kruhů  www.intercanis.cz;
© Foto: ing. Hanuš Brychta