Miláčci - TV Prima

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Miláčci - speciál na téma "Naháči" na TV Prima

Až budete číst tento článek, bude už pořad Miláčci s podnázvem Naháči patřit do historie vysílání TV Prima a my jej budeme uchovávat na videokazetách jako svátost. Po vzoru psích kamarádů kavalírků, jejichž "speciál" byl odvysílán 28. září 1999, jsme drahnou dobu nejrůznějšími cestičkami intenzivně bombardovali redakci Miláčků s náměty na realizaci samostatného pořadu o naháčích. Po tři čtvrtě roce se to konečně povedlo! Ze dne na den se ozvala produkce a ze dne na den vznikl po telefonu scénář pořadu. Základní podmínky: maximálně 5 hostů a co nejvíce psů. Termín natáčení 12. července 2000. Během jediného večera se podařilo sehnat 5 lidí, kteří byli v tu chvíli na telefonu (produkce s nimi obratem projednala vše potřebné), kteří měli co nejvíce pěkných psů a kteří 12. července mohli být v Praze místo na letní dovolené. Výsledný počet přítomných psů ve studiu byl impozantní: 28. Snažili jsme se veřejnosti ukázat to nejlepší z našeho chovu, co jsme měli v tu chvíli k dispozici od štěňat až po dospělé.

Před natáčením se naši naháčci stali středem zájmu celého štábu včetně obou holčiček Sandry a Violy Černodrinských. Všichni bez výjimky byli pejsky nadšení. Nutno dodat, že se naši naháčci po celou dobu příprav i ve studiu při natáčení chovali téměř vzorně. Psí miminka pózovala v košíčku (5 týdenní vrh "G" Modrý květ) i v ohrádce (4. měsíční Akim Hvězda z Podmok, 3. měsíční Bondy Pupo-Haichi), smečka Fritschových skvěle předvedla, jak ráda baští banány, dorostenci zvědavě pokukovali po kamerách z klícky a další, byť na vodítku, prošmejdili co se dalo. Andulka s Gwendy (Angelika Nezkrotná makýza a Gwendy od Zlaté Samanty) stihly zrevidovat zákulisí a spolu s Cennem a mrňaty spáskovali několik připravených balíčků piškot. Sindy s Panči (Goldenberry Gamely Candy floss a Oriental Jokes Aphrodite) mimo kameru zbaštily darované narozeninové buřtíky Pospíšilovic holčičkám (Ellii a Evitě Modrý květ) a ty jim na oplátku při natáčení v nestřežené chvíli pěkně od plic vyhubovaly. Smečka čtyř peruánů Dany Podařilové pro změnu klidně usnula v kulisách mezi komparsem. A natáčení samo? Vše námi vyřčené vyplynulo až přímo z akce "na ostro". Nic se nezkoušelo, nic nepřipravovalo, nikdo nevěděl, na co se nás moderátor pořadu Honza Musil bude ptát (byl nesmírně příjemný, klidný, přirozený a pohotový v reakcích). Jelo se rovnou a bez možnosti oprav. I promítnutý sestřih videozáznamu s naháčky v zimě a se štěňaty pro nás byl překvapením až do momentu jeho promítnutí na obrazovku.

Teprve po natáčení si každý z nás vzpomněl na něco, co se dalo ještě říci a co by všechny zaručeně zajímalo. Jenomže 50 minut je jen 50 minut a naháči zaručeně vydají na dvouhodinový "speciál". Ale to až zase jindy. Protože nikdo z nás není ostřílenou televizní hvězdou, snad nám diváci prominuli trochu té občasné nervozity. Snažili jsme se všichni udělat pro propagaci našich báječných naháčků maximum. Snad se nám to povedlo a v našich řadách se objeví další nadšenci s láskou k naháčům.

Za účastníky: ing. Brychtová

P.S. Aktuální dodatek: od mnoha kynologů i od řady majitelů štěňátek dnes už víme, že Miláčci o naháčích patřili k nejlepším dílům tohoto pořadu, protože působili na diváky takovou pohodou, v jaké jsme byli my ve studiu i naši psíci. Na letním kurzu Chovatel psů, jeho shlédnutí mnozí účastníci vyžadovali.