Veletrh Propet 2002 - Brno

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Gessi se mnou komunikuje při přednášce o naháčích. Asi kontroluje, jestli všechno řeknu.Stánek redakce časopisů Světa psů, Naše Kočky a Náš Miláček. Díky vstřícné nabídce z redakce Světa psů jsem na veletrhu chovatelských potřeb Propet mohla po dva dny prezentovat čínské chocholaté psy, propagovat knížku Naháči, inzerovat tyto stránky a seznamovat návštěvníky veletrhu se všemi plemeny naháčů. Redakce Světa psů, časopisů Naše kočky a Náš miláček, ve spolupráci s nakladatelstvím Dona (vydavatel časopisu Papoušek, kynologické literatury, kuchařek a mnoha dalších publikací) a za vydatné podpory sponzorů (Bono, KSK a dalších) držela patronát nad téměř třemi hodinami z denního programu, který se odehrával na pódiu v pavilonu D. Peruánské naháče jsem přinesla na fotografiích. A že toho nebylo málo! Foto z módní přehlídky. Slušivý obleček, že? Fenka patří paní Kožušníkové.Paní Kožušníková zorganizovala přehlídku psích oblečků, pan Karel Hořák pomohl s propagací Moskevského dlouhosrstého toy teriéra i leopardího psa z Louisianny, předvedli se psi různých zaměření i dovedností stejně jako některá zvířátka ze ZOO. V naší části vystupovali chovatelé papoušků, já s naháčky a pan Jaroslav Monte Kvasnica , který vyprávěl své úžasné zážitky z cest s Framem a seznamoval diváky s tím, co je canicross. Je libo šatečky pro dogátko?Do našeho programu patřila také soutěž v kreslení pro děti, která proběhla na téma "Moje nejmilejší zvířátko". Papoušci Ara byli pro diváky velice atraktivní podívanou.Aby se nenudili ani ti starší, byl pro ně připraven přírodovědný kvíz a soutěžní otázky ke každé části programu. V sobotu jsem se ptala diváků, kolik je v současné době čínských chocholatých psů v české plemenné knize (nejčastěji se jejich tipy pohybovaly do čísla 200! a počet 903, který jsem demonstrovala na Codym, je hodně překvapil) a v neděli jsem připravila otázku, zda se dvěma číňánkům - labutěnkám může narodit štěně naháček (správná odpověď zní NE, ale to vy určitě víte). Zaujetí kreslením.Všichni vítězové dostali hodnotné ceny (pytel krmení, spoustu knížek, misky, konzervy ...), děti pak i lízátka, tužky s logem www.nahaci.cz, pexesa, samolepky, pastelky atd. Divácká obec při našem programu.Tu a tam se stalo, že s hromadou odměn museli pomoci i rodiče. Největší radost mi udělala holčička, pardon 10-letá slečna, která do soutěže nakreslila krásného čínského naháče (najdete ho za pár dní na stránce s kresbami). Zdá se, že o novou majitelku číňánka máme za pár let postaráno.

Vyhlašování vítězných obrázků. Představujeme paní Pilarové oceněné obrázky.Uvádět na pódium paní Pilarovou pro mě bylo velkou radostí i výbornou zkušeností. Oba dny se mi dostalo vzácné příležitosti, a to moderovat soutěž pro děti, uvádět na pódium kolegy Luboše Vedrala a Alenu Doležalovou a také představit své pejsky divákům. Zvláštním a velice milým zážitkem bylo sobotní setkání s vynikající zpěvačkou, paní Evou Pilarovou, která přišla předat dětem ceny za vítězné obrázky a popovídat divákům o svém kocourovi Lordovi. Mým úkolem bylo jí lehce sekundovat několika otázkami a mou odměnou to, že se po skončení pořadu paní Pilarová velmi živě zajímala o naše číňánky. Vyžádala si pochování Codyho a pohlazení Akimka, protože naháčky takhle zblízka nikdy neviděla. Na setkání s paní Pilarovou nezapomene asi ani pětiletá vítězka soutěže v kreslení, která na požádání a bez mrknutí oka vystřihla písničku Suchého a Šlitra Sluníčko. Diváci se dočkali i písničky od paní Pilarové. "Malé kotě, spalo v botě ..." zazpívala bez doprovodu, s dokonalým citem pro rytmus i frázování a předvedla tak všem, že je dokonalá profesionálka.

Holčička zazpívala Sluníčko čistě a bez trémy. Paní Eva Pilarová byla moc potěšena.Na třetím místě skončil tenhle hošík. I jeho paní Pilarová trochu vyzpovídala, ale ke zpívání ho nepřesvědčila.Kocour Lord byl zakoupen na výstavě koček v Edenu od známé chovatelky a ředitelky výstavy. Ukázalo se, že má svrab, cizopasníky a je dost zanedbaný.  Dnes se má skvěle.Codyho vůbec nevyvedlo z míry, že ho chová "cizí teta".Podívejte jaké má puntíky a jemnou kůži. Je opravdu kouzelný. 

 

 

Programové centrum veletrhu Propet. Program od 10,00 do 17,00.  Na bezdrátový mikrofon se mi mluvilo výtečně. V neděli pak mojí psí partě (Akim Hvězda z Podmok, Gessi Modrý květ, Arnold Malyshka Airin a dvouměsíční Cody z Haliparku) přišli na pomoc další psí kamarádi: Codýskova maminka Angelika Nezkrotná markýza, její maminka Gwendy od Zlaté Samanty V sobotu jsem měla dospělou labutěnku jen na fotce, v neděli v podobě Angeliky a Gwendy. (díky za to Jitce Hořákové) a Arníčkovy děti Briliant z Haliparku a Bravery z Haliparku (dík patří jejich pánečkům Martinovi a Ivě). Mezi diváky pak svého pejska Casanovu Pupo-Haichi ukázala jeho majitelka Jana Kvíčalová a přišli se podívat i mnozí další. Psíci předvedli divákům, jak společenské a hravé plemeno je čínský chocholatý pes. Briliant z Haliparku je nejen velmi pohledný, ale také šikovný, což divákům předvedl.Briliant ukázal, jak se nosí v tašce, Angelika s Codym a Akimkem sehráli scénku na téma "vzorná psí rodina", pětiměsíční Braverka byla poutavou mladou slečnou a posloužila mi pro vysvětlení vývoje labutěnky od štěněte k dospělákovi. Gwendy byla evidentně ve svém živlu a skvěle se bavila s dětmi pod pódiem. Mám pocit, že kdybych ve chvíli, kdy psíci dováděli na pódiu, mluvila o mimozemšťanech, místo o naháčích, diváci by si toho ani nevšimli. Tak byli psíky zaujatí. Pevně doufám, že se nám podařilo alespoň v pár dušičkách zasít semínko zájmu o naše kouzelné pejsky. Dík za to patří redakci Světa psů, která mě ke spolupráci přizvala.

Abych nemusela při povídání hlídat čtyři skotačící číňánky, postavili jsme jim na pódium ohrádku s pelíškem a novinami pro Codyho. Akim s Gessi na mrně vzorně dohlíželi.A ještě pohled do zákulisí. Měla jsem docela obavy, jak dvoudenní maraton zvládne malý Cody. Světe div se, psíka lidský mumraj vůbec nevyvedl z konceptu. Brala jsem ho pravidelně čurat ven na travičku, v přestávkách se nabaštil a pak si spokojeně hrál v ohrádce nebo spal. K perličkám patří fakt, že v nedalekém stánku prodávali kožené výrobky, sedla, klobouky a také kovbojské biče. Nepříjemné práskání se většinu dne rozléhalo pavilonem D (majitel stánku z nudy trénoval) a kupodivu naháčci nehnuli ani brvou a Cody ani chlupem. Jen Arnymu se ten randál vůbec nelíbil. Asi si z Ruska nepřivezl nejlepší zážitky. Na viděnou na příštím Propetu. 

Brychtová