ZooExpo 2003 - Praha

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Jsou to prostě hvězdy

Výstavním panelům vévodili naháči ve všech podobách.Stejný víkend, kdy se konala na Slovensku prestižní Evropská výstava psů, v Praze probíhal výstavní veletrh ZOOexpo 2003, což je veletrh, na kterém se dají koupit různé potřeby pro zvířata, krmiva, pelíšky atd. Ovšem také se tam můžete dovědět spoustu zajímavých věcí o soužití se zvířaty. Program veletrhu byl opravdu pestrý. Např. organizace Helppes předváděla výcvik psů pro postižené, probíhala módní přehlídka oblečků nebo představování plemen podle skupin FCI.

Na nezájem si opravdu nebylo možné stěžovat.Na velké části jsem se podílela i já a moje číňanka Gwendy a novofudlandka Carí. Rozhodla jsem se letošního veletrhu zúčastnit nejen jako vystavovatel, ale zároveň i jako přednášející a účinkující. Měla jsem vlastní stánek, kde byly moje „psí holky“ celý den (10.00 – 18.00) k dispozici návštěvníkům k hlazení, mazlení a hraní (včetně malých dětí). Zde se mohli diváci zároveň dovědět vše o canisterapii, kterou se se svými psy delší dobu zabývám. V pátek jsem měla jednu přednášku o canisterapii a zároveň, díky přítomnosti spousty dětí, i četné praktické ukázky. Zajímavostí bylo, že všechny přednášky se konaly před velkou stěnou, která byla plná krásných fotografií a zkuste hádat, co na nich bylo a kdo byl jejich autorem. Samozřejmě šlo o nádherné fotky Honzy Šimečka, kterým vévodili věrně zachycení naháčci. To se mi pak přednášelo téměř samo.

Kolik dušiček se asi nadchlo pro naše pejsky?V sobotu jsem měla přednášky dvě a obě měly velký úspěch, podtržený potleskem diváků a uznáním ostatních vystavovatelů, což mě velmi potěšilo a povzbudilo k další práci. Gwendy, mimo své práce na stánku, byla také použita coby modelka při módní přehlídce oblečků, což se jí náramně líbilo. Pak následovalo představení plemen podle skupin FCI. Zde jsem účinkovala hned dvakrát. Nejprve za skupinu II. s Carí, která je myslím velmi pěkným zástupcem plemene, a pak v IX skupině. s Gwendy. Tady jsme ovšem nebyly sami, ale přidala se k nám ještě labutěnka Cety Modrý květ a Beggy Hvězda z Podmok. Obě moje holky zvládly svůj úkol s důstojností jim vlastní. Po oba dny nabízely své kožíšky k drbání všem kolemjdoucím nebo byly zapůjčeny k procházce mezi stánky. Střídaly se v sezení na stole, aby je mohli vidět i hladit i ti nejmenší. Případně seděly pospolu, aby si nemohly závidět, že snad některou z nich diváci zanedbávají v hlazení. Carí se občas vydala na procházku mezi stánky a sama se občerstvovala nabízenými vzorky krmiv. Dělala tak danému druhu granulí reklamu a předváděla, jak báječně chutnají.

K propagaci stačí nadšení, šikovnost a dostatek zkušeností v oboru. Nic jiného není třeba. Třetí den konání veletrhu už jsem bohužel chyběla, protože jsem se také účastnila Evropské výstavy v Bratislavě, se svou další psí holčičkou, labutěnkou Angelikou Nezkrotná markýza. Nedopadly jsme nejhůř, přivezly jsme si titul V2, res. CAC. Opět jsem tedy prožila velmi pěkný a příjemný víkend. A holky? Ty byly sice hodně unavené, ale zároveň nadšené, že mohly být celé dva dny středem pozornosti mojí i všech ostatních lidí a moc si to užívaly.

Jitka Hořáková, novofundlandka Carie Canadian Beardog
Chinese crested dogs - Ich. Angelika Nezkrotná markýza a Ich. Gwendy od Zlaté Samanty

Na akci se podíleli majitelé naháčů:
Jan Šimeček - fotograf s manželkou Markétou, majitelkou salonu FANY
Václava Nohejlová + Cety Modrý květ
manželé Skřivanovi + Beggy Hvězda z Podmok
manželé Brychtovi - kalendáře s naháči
Jitka Hořáková - viz výše + videokazety s naháči
Psíci na vystavených fotkách pózovali mimo jiné v oblečcích Zdenky Novákové, značky ITACO