Vrh "H"
čínský chocholatý pes - ch.s. z Haliparku

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Kontakt:
ing. Libuše  Brychtová
U Malvazinky 8
150 00 Praha 5
Mobil: +420 603 232 067
Email:libab@nahaci.cz

Ich. Arnold Malyshka AirinHannah z Haliparku svého tatínka v žádném případě nezapře.Vrh "H" -  4 štěňátka (2 PP pejskové a 2 HA fenečky) se narodila 30. 5. 2004

Kassemin Ta s předchozím vrhem. Otcem byl též Arny. Otec: Ich. ARNOLD Malyshka Airin  hairless, všechny údaje viz jeho stránka

"E" z Haliparku"B" Hvězda z PodmokMatka: Kasemin Ta Kay od Zlaté Samanty - hairless, výborná

Pedigree - Rodokmen štěňat "H" z Haliparku 
(u podtržených předků najdete jejich další údaje i foto)

Ich. ARNOLD Malyshka Airin

Interšampion, Ch. ČR, SR, Rak., Rum., Maď., KCHN, Jch. ČR, 11x CACIB, 2x BOB

Ch. USA Royal Look Dotts Will Do (HA)

Ch. USA Vandalia´s Rheinholt

Chatty´s East Josslynn

Artensia Vellar (PP)

Ch. Kashmir von Shinbashi

Berta Parsifal

Kassemin Ta Kay od Zlaté Samanty

Výborná

Ch. Freddie od Zlaté Samanty (PP)
CH. ČR, 3x CACIB, 2x BOB ... 

Ich. Debrita Defender (HA)

Ich. Moonswift Eastern Maid (HA)

Ch. Moonswift Gold Samatha (HA)
Ch. ČR, KCHN, 4x BOB, 3x CACIB ...

Moonswift Dark Crusader 

Moonswift I´m Shirley


Hardy v 16 měsísích - 24.11.2005 - před odjezdem z našeho domova. Hardy Hardy Hardy 
27.11.2005 - Tak dlouho hledal Hardík své definitivní pánečky, až je konečně našel. Platilo pro něj přísloví do třetice všeho dobrého. Po dvou pokusech se vždy už za dva dny vrátil nám domů, kde jsme ho samozřejmě uvítali s otevřenou náručí. Láskyplnou rodinu s psími kamarády a jak se zdá i svou budoucnost coby výstavního psa našel až v Bělehradě, ale snad se mu čekání vyplatilo. Moc mu držím palce a musím říct, že se mi po něm a po jeho sladkém čeníšku hrozně  stýská. Předat ho na výstavě v Záhřebu novým majitelům byl pro mě jeden z nejsmutnějších momentů, ale jinak to nešlo. Hardy má za kamarády šeltičky, z nichž je většina interšampionů a noví majitelé slíbili, že mě o Hardíkových úspěších budou informovat. To ale ještě potrvá, protože nejprve musí Hardymu narůst nový výstavní kožíšek. Tak se opatruj Harďulko! 

Herold6.11. - Do nového domova odjel Heroldek. Nebudu tajit, že to pro mě nebylo snadné loučení. Pět měsíců společného života je docela dlouhá doba a na krásné pejsky jsem si snadno zvykla. Na druhou stranu vím, že se Heroldek bude mít báječně a uvidím ho na výstavách, na některé zahraniční možná pojede i s naším psím kolektivem. Přesto mi jeho úsměv a mazlivá pohodová povaha budou chybět. Naštěstí je doma ještě Hardy s Iriskou. Celý večer Heroldka hledali a Hardy kňučel, abych mu brášku okamžitě vrátila. Nakonec se spokojil s mojí náručí, olízl mi nos a do ucha mi sliboval, že právě on bude tím nejsladším pejskem na světě. Mileráda mu to věřím, ale musela jsem mu vyložit, že i na něj někde čekají jeho báječní pánečkové, kteří si ho vezmou i jeho prvním pohárem z výstavy. Budete to Vy? Ještě máte šanci.

Hardy z Haliparku1.11.  - Tak nám ten čas hrozně letí. Pejskům je pět měsíců, mají za sebou svá první vítězství ve třídě štěňat - Herold dvě, Hardy jedno. Porazili se vzájemně v jedné třídě a jak vidno, bude záležet jen na vkusu rozhodčího. Své výstavní kariéry začali docela vzletně - rovnou na třech zahraniční mezinárodních výstavách a u zkušených zahraničních rozhodčích. Výsledky MVP Budapešť a ATK. Jsou plně přezubení se silnými zuby, budou mít ideální kohoutkovou výšku, perfektní černý pigment - jednoduše rostou do krásy, přesně jak jsem předpověděla. Noví majitelé je nyní dostanou i s jejich prvními poháry - každý má jeden, viz foto. Opravdu nechcete vsadit na zaručenou kvalitu ze zajímavého spojení? Vyberte si, teď neváhejte a ozvěte se. Psíci vyrostli, potřebují své pánečky a každého dne je škoda.

Herold Herold Hardy5m_9654.jpg (33214 bytes) Hardy Hardy

1.10. - Herold i Hardy se s nadšením vrhají na každou návštěvu v očekávání, jestli už tohle jsou jejich pánečkové. Oba mají nádherné dlouhé hlavy, pevné kostry, výborný pigment a zajímavý rodokmen. Zasloužili by si jezdit po výstavách, Herold zaručeně a Hardíček alespoň trošku. No, uvidíme, jestli vás zaujmou jejich fotky z mezinárodní výstavy v Budapešti, kam jedeme už příští týden. Zatím máte čas přemýšlet... 

10.9. - Je mi docela s podivem, že o dvě atraktivní štěňátka mají zájem jen překupníci (s těmi jsem hotová raz dva) nebo vcelku pochybné existence. Že vy zase čekáte, až budou mít pejskové své první výstavní úspěchy za sebou? Však už jsem je s námi přihlásila za měsíc do Budapešti na tři výstavy, ale vězte, že cena přezubených, vychovaných a opečovávaných štěňátek stoupá každý měsíc. Možná byste neměli váhat ... Budou opravdu krásní ...

16.8. - Oba pejskové z tohoto vrhu rostou do větší krásy, než jsem se odvážila doufat. Mají za sebou další úpravu, koupání a fénování a pokud se dávíte na naší kameru, pak jste mohli vidět, jak krásně drží při česání a učí se výstavně stát. Už jim to jde docela hezky. Herold bude docela rozvážný a příjemně mazlivý psík, opravdu podobný krásnému Faraovi z Haliparku. O tom není pochyb. A Hardy? To je jedno překvapení za druhým. Rýsuje se mu luxusně dlouhá hlava a černý pigment očí i nosu, který bude jeho velkou předností. Jeho čerstvě vyfénovaná srst mu dodává tvar snového plyšáka. Jestli bude mít jedna z našich chovatelských sudiček pravdu, pak o něm ještě uslyšíme. Pejsky bych s chutí vzala do třídy štěňat oba, ale soutěžili by proti sobě a tak se pojedou v září do Maďarska jen podívat (mají tam třídu štěňat od 3 do 6 měsíců). Nebo do té doby najdou své majitele? 

10 týdnů (10 weeks old)
Hardy - powderpuff dog  Herold - powderpuff dog
Hardy10w_7438.jpg (25371 bytes) Herold10w_7470.jpg (25359 bytes)
Hardy10w_7441.jpg (33376 bytes) Herold10w_7475.jpg (29982 bytes)
Hardy10w_7444.jpg (25641 bytes) Herold10w_7508.jpg (37781 bytes)
Hardy10w_7462.jpg (36033 bytes) Herold10w_7496.jpg (31080 bytes)

Harmony mi hodně připomíná Balerínu a Elizabeth. Dejte jí šanci vyniknout a ona to dokáže!Hannah alias Hanička z Haliparku.Takhle se zcela sama staví fenka, která má všechny předpoklady k výstavní kariéře.Harmony je opravdu harmonická fenečka.

28.7. - Harmony a Hannah odjely do svých nových domovů a já jen doufám, že se jim bude dobře dařit. Myslím si, že obě dvě vyrostou do krásy a každá z nich bude mít své osobní kouzlo. Hanička je malá všetečná drnda a Harmony dělá skutečně čest svému jménu. Snad se nezmýlím když napíšu, že s oběma z nich se budeme moci potkávat na výstavách a určitě nezapadnou v davu. Pravdou ovšem je, že teď už záleží jen na štěstí a na jejich majitelích. Umím si snadno představit, že bych udělala šampionku z kterékoliv z nich. Mají pro to všechny předpoklady. Tak ať se vám daří, holčičky!

21.7. - Obě nahaté fenky už našly své majitele a musím říct, že se mi s nimi bude příští týden těžko loučit. Jsou prostě kouzelné. Pevně doufám, že se dostanou ke správným majitelům. Zasloužily by si to. Nového favorita jsem si našla v Heroldovi, ze kterého roste opravdu krásný pejsek. Však se také stává miláčkem téměř každého z návštěvníků. Tak uvidíme, kdo mu nakonec neodolá.

Harmony z HaliparkuHerold z Haliparku12.7. - Z tohoto vrhu máme volné už jen oba pejsky. Každý z nich má  něco výjimečného. Heroldovi zůstává korunka na hlavičce, světlá mu kožíšek a krásně se protahuje hlavička. Bude středně velký, kompaktní, je velice přátelský a mazlivý. Myslím, že s něj bude luxusní labutěnka. Hardyho černobílá barva (zatím zůstává lakově černá!) přitahuje pozornost návštěvníků. Bílý límec a pravidelná maska na černém podkladě je zajímavou barevnou kombinací. Odborníci tvrdí, že černobílé zbarvení je vzácné a vyskytuje se jen v 10% jiných, než běžných barev čínských naháčů (mezi vzácné barvy patří také barva tricolor, sytě červená s černým pigmentem nosu, klasická tmavě hnědá - ne zrzavá - a další). Protože jsou oba pejskové prvními labutěnkami po Kassemin Tě a jsou nepříbuzní na naše české linie, mohli by mít docela zajímavou perspektivu do chovu.

"Všichni jste moje malá sladká sluníčka!" 23.6.2004 - Zatímco miminka rostou jako z vody, bráška z předchozího vrhu Eso z Haliparku, už je dvojnásobným šampionem mladých (Maďarska a Chorvatska) a sestřička Elizabeth se stala českou juniorskou šampionkou. Blahopřeji jejich báječným majitelům! Heroldovi jeho "královská korunka" zatím zůstává a pejsek jí svým životním nadhledem dělá čest. Rýsuje se mu krásná hlava a pěkné osrstění, podobné asi tak Faraovi. Hardyho zdobí krásná pravidelná bílá maska na čeníšku a bílý límec na černé srsti kolem krku, což mu dodává na atraktivnosti. V typu bude myslím podobný Elienovi a bude mít i stejně pěknou hlavu jako on. Hannah je sladká holčička, která bude možná příjemným překvapením vrhu. Víc uvidíme za týden. Harmony je čím dál více podobná Elizabeth, takže další komentář není třeba. Bez jakékoliv skromnosti si myslím, že se nám opět narodily dva povedené vrhy. Však uvidíte sami.

Plán dění kolem štěňátek vrhu "H": 
7.7. očkování 
8.7. nebo 9.7. přesun z letního sídla na venkově do "štěňátkového" a socializačního domova v Praze na Malvazinkách
Od víkendu 10. a 11. 7. zahájíme dny otevřených dveří pro nové majitele, pro zájemce o štěňátka a pro naše přátele. Počítejte s tím, že se u nás sedí na zemi mezi štěňátky, vezměte si "hrací oblečení", aby po vás mrňata mohla lézt, kousnout vás do nosu a ožižlávat. Při pěkném počasí pobyt na zahradě na trávníku. Piškot není nikdy dost, naopak nenoste barevné žvýkací kosti! Budeme se na vás těšit, termíny svých návštěv prosím hlašte předem (stačí den až dva).

11.6.2004 - Na naše poměry brzy, ale přesto už i vrh "H" má svoje jména. Černobílý Hardy a sladká Hannah mě napadly téměř ihned. Najít ale správná jména pro Harmony a Herolda, to byla fuška. Nicméně s výsledkem jsem spokojená, neboť mám dojem, že každému ze štěňat jeho jméno padne a sluší. O zbytek (o vážnost jména a výstavní úspěchy) už se musí postarat noví majitelé.

10.6.2004 - Kassemia Ta Kay (po domácku "Kája") má zaběhnutý počet čtyř štěňátek. Ke dvěma nahatým holčičkám poprvé přidala dvě labutěnky, pejsky, a tak je i pro mě budoucím překvapením, co z nich vyroste.
* První osrstěný pejsek má moje sympatie od narození. Na hlavě nosí "královskou korunku", jakou by mu s chutí sebral kdejaký kavalír king Charles španěl v barvě blehneim. U nich se totiž cení jako důkaz "šlechtického rodu". Tak snad tomuhle luxusnímu psíkovi přinese štěstí.
* Černobílý pejsek je po Bongovi z Haliparku naše nejtmavší štěně. V typu mi hodně připomíná Eliena a kdyby mu barva vydržela, bude určitě oživením mezi obvykle světlými pufíčky.
* První nahatá fenečka je téměř čistý naháček, ale s docela pěkným osrstěním požadovaných partií. Má klasickou barvu naháčů, ale na zajímavosti jí přidává zatím půlená maska na hlavičce. Vliv tatínka Arnolda se u ní nezapře.
* Druhá nahatá fenečka mi dost připomíná Elizabeth, mimo jiné i náznakem zbarvení tricolor, které ovšem do dospělosti zmizí. Je dobře osrstěná na požadovaných partiích, bude potřebovat jen mírnou úpravu na výstavy. Myslím, že to bude pěkná fenečka.
Všechna štěňátka měla krásné porodní váhy mezi 150 a 200 gramy, pravidelně přibírají a hezky rostou. Tak uvidíme, co nám ukáže čas. Předpoklady mají nesporné.

6 týdnů (6 weeks old)
Powderpuff dog 1.
Herold
Volný
- vhodný na výstavy i do chovu
Powderpuff dog 2.
Hardy
Volný
- přítulný, klidný, mazlivý, na výstavy i do chovu
Hairless bitch 1.
Hannah 
(u nových majitelů, ČR)
Hairless bitch 2.
Harmony
(u nových majitelů, ČR)
Herold6w_6418.jpg (27557 bytes) Hardy6w_6414.jpg (20030 bytes) Hannah6w_6426.jpg (21008 bytes) Harmony6w_6435.jpg (21356 bytes)
Herold6w_6423.jpg (30020 bytes) Hardy6w_6413.jpg (22733 bytes) Další použitelnou fotku Hanička zatím nemá, dala přednost skokům do dálky před zvěčněním své krásy :)) Harmony6w_6429.jpg (18860 bytes)
3 týdny (3 weeks old)
Powderpuff dog 1.
Herold
Powderpuff dog 2.
Hardy
Hairless bitch 1.
Hannah
Hairless bitch 2.
Harmony
Herold3w5573.jpg (28004 bytes) Hardy3w5564.jpg (20164 bytes) Hannah3w5575.jpg (20522 bytes) Harmony3w5582.jpg (22730 bytes)
Herold3w5574.jpg (22291 bytes) Hardy3w5566.jpg (22124 bytes) Hannah3w5576.jpg (22183 bytes) Harmony3w5591.jpg (22572 bytes)
1 týden (1 week old)
Powderpuff dog 1.
Herold
Powderpuff dog 2.
Hardy
Hairless bitch 1.
Hannah
Hairless bitch 2.
Harmony
H1w1PPP_4498.jpg (29359 bytes) H1w2PPP_4501.jpg (31224 bytes) H1w1HAF_4506.jpg (37734 bytes) H1w2HAF_4509.jpg (32814 bytes)
H1w1PPP_4499.jpg (26207 bytes) H1w2PPP_4502.jpg (23067 bytes) H1w1HAF_4507.jpg (24272 bytes) H1w2HAF_4510.jpg (18545 bytes)
H1w1PPP_4500.jpg (20588 bytes) H1w2PPP_4503.jpg (19905 bytes) H1w1HAF_4508.jpg (23139 bytes) H1w2HAF_4511.jpg (20080 bytes)

Ozvěte se včas! Telefon: +42 603 232 067, e-mail: libab@nahaci.cz


Beggy Hvězda z PodmokBetty Hvězda z PodmokZe stejného spojení pocházejí:
Beggy Hvězda z Podmok - 2x CAC, Krajský vítěz, vítěz třídy, vítěz třídy mladých, výborná /chovná
Betty Hvězda z Podmok - CAJC na Klubové výstavě, výborná / chovná

Jch. Elizabeth z Haliparku - BIG 3, BOB ...Eso z HaliparkuJch. Eso z Haliparku - Klubový vítěz mladých MaďarskaJch. Eso z Haliparku - 3. BIS Junior + finale BOD junior (na zahraničních mezinárodních výstavách!), Junior šampion Maďarska a Chorvatska, Best junior, Klubový vítěz mladých Maďarska, Národní vítěz ČR 2004, CACIB, res. CACIB, 2x CAC ČR, CACA Rakousko, 2x CAC Maďarska, res. CAC SR, Prvak mladych Slovinska, 3x HPJ, CAJC ČR z 9 psů, 3x Prvak mladych CRO, res. CAC Maďarska ...

Elien z Haliparku (foto z videa)Ch. Elizabeth z Haliparku - BIG 3, BOB, Šampionka ČR a Maďarska, Junior šampionka ČR, Maďarska, CACIB, Národní vítěz ČR 2004, CAC SR, 2x CAC Maďarska, CAC ČR, res. CACA, 3x CAJC ČR, HPJ, Krajský vítěz mladých, výborná, Baby Best in Show at Club Show ...

Elien z Haliparku - výborný, VN1 na MVP