Vrh "D"
čínský chocholatý pes - ch.s. z Haliparku

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Kontakt:
ing. Libuše  Brychtová
U Malvazinky 8
150 00 Praha 5
Mobil: +420 603 232 067
Email:libab@nahaci.cz

Ich. Moonswift Prince Dante Ich. Moonswift Prince Dante - otec Flori Modrý květVrh "D"  - kombinace anglických a amerických linií s opravdu zajímavou perspektivou. Moonswift Princess Diana - sestra Florina otce.U potomků očekáváme výtečné osrstění, vysokou eleganci v typu, bezvadný pigment nosů i očí a zajímavá zbarvení. Anglického dědečka z ch.s. Ich. Moonswift Prince Dante jsem viděla osobně na světové výstavě v Amsterodamu 2002 a moc se mi líbil on, jeho sestra Moonswift Princess Diana i jeho předvedení potomci. Fenka je do naší stanice propůjčena k vrhu, štěňátka odchovává doma v Pardubicích u svého majitele pana Brixe.
Oba rodiče absolvovali zdravotní vyšetření očí (PRA - oba negativní) a čéšek (Patella luxation: oba 0/0)!

Čtyři štěňátka (1 pejsek a 3 fenečky - všichni powderpuff) se narodila 5. 11. 2002.

D z Haliparku -. pejsek a fenka. Vyberete si? D z Haliparku. D z Haliparku . D z Haliparku Pejsek černobílý, bílá fenka s flíčky přes ouška.

D z Haliparku - fenečky. Černobílá zřejmě zůstane doma. D z Haliparku - fenečky. D z Haliparku - černobílá fenečka. D z Haliparku - hnědobílá fenečka. D z Haliparku - hnědobílá fenečka. Fenečky - černobílá a hnědobílá.

Ačkoli si s námi příroda zažertovala a díky nadělení čtyř osrstěných štěňátek rozšířila řady čekatelů na hairless fenečky v naší stanici, jsme s mrňátky spokojení. Štěňátka měla ideální porodní váhy kolem 14 - 16 dkg, nemají kýlu, paspárky ani fontanelu a mají se čile k světu. U všech se zdají velmi nadějné dlouhé tvary hlaviček (ty lze odhadnout jen v prvních hodinách po porodu a pak znovu až v sedmi týdnech) a husté osrstění. Černobílý pejsek a černobílá fenka určitě nesou vklad svého černobílého anglického dědečka (Ich. Moonswift Prince Dante) i maminky Flori. Bílá fenka má pravidelné tmavé znaky přes obě ouška na hlavě, hnědobílá fenečka je jasně "tatínkova", včetně tmavého flíčku přes hlavu, který ovšem bude nosit na opačné straně než tatínek. Tak co, přišel ve vaší rodině čas na pořízení pufíčka?

Fotografie z věku 4 týdny: Jak nám miminka rostou? Zatím bezvadně. Všem se dobarvují krásně černé nosánky, všichni mají černá očička, rýsují se jim pevné kostry i očekávané typy. Všichni se mají skvěle k světu.
  PP pejsek DIOS (Dog)
Dios je  moje srdeční záležitost. Kdybych si měla vybrat psa, neváhám ani vteřinu. Po svém dědečkovi Moonswift Prince Dante a po mamince zdědil to nejlepší, co mohl. Má krásnou hlavu, pevnou kostru, základ výtečného osrstění, dokonale černý pigment a atraktivní černobílé zbarvení. Věřím, že mu to vydrží.

PP fenka DINA (bitch)
Dina je malá komediantka a, jak z fotografie vidno, i tak trochu pozérka. Do čistě bílé srsti si vybrala tmavé flíčky jen na ouška, přidala pevnou kostru a typickou hlavu fenky. Jestli jí vydrží chuť takhle se stavět, bude z ní určitě šikovná fenečka.

- PP fenka DITA (bitch)
Dituška je zázrak přírody. Žertem jí říkám, že je pejsek "Dva v jednom". Však se podívejte - na hlavičku si pořídila naprosto originální vzor zbarvení. Že by se rozhodla udávat módní tón roku 2003? Navíc má tmavou tvářičku umístěnou ze strany k rozhodčímu, což bude určitě výhoda. Je to malá všetečka, která nemá pro samé šmejdění čas na nic jiného. Chcete-li fenečku, jakou nikdo nemá, pak je tahle ta pravá!

- PP fenka DISA (bitch)
Disa zůstane doma u pana Brixe a bude dělat společnost své mamince Flori, aby jí nebylo smutno.

Pan Brix a jeho holčičky. (Dios se zrovna někde zatoulal).Fotografie z věku 6,5 týdne - při kontrole vrhu

Tak takhle si představuji nadějné ani ne sedmitýdenní štěně. Krásná hlava. Mohl by se z jeho potomků konenčně narodit tricolorní pufíček? Byla by to nádhera. Bude z něj fešák. DIOS - powderpuff dog
Text kontroly vrhu: č. 1048, pes PP, Dios, barva černobílá, srst hladká, jemná, rovná, cca 4-5 cm dlouhá. Hlava krásná, ucho dobře nasazené, klopené. Oko, čeníček i pysky černý pigment. Skus nůžkový, prořezáno 6/2 (řezáky) + 4 (špičáky), nasazeno na 6/6+4. Tělo obdélníkové, souměrné. Ocásek správně nasazen a nesen, varlata sestouplá, obě. Bez fontanely, bez paspárků, kýly. Porodní váha: 160 dkg, současná váha: 1,3 kg

A já k psíkovi dodávám: mezi jeho výrazné přednosti rozhodně patří dlouhá elegantní hlava, kompaktní pevná kostra, vynikající černý pigment. Ostatně - je tak krásný, že jsem si ho málem vzala domů hned po kontrole, ale nechci mu krátit čas, který ještě může strávit u maminky. Po vánočních svátcích si ho ale přivezu k nám do Prahy, asi ho přihlásím do zahraničí na první výstavu do třídy štěňat a současně budu pečlivě vybírat jeho nového majitele. Nechat si ho bohužel nemohu, ale novému majiteli nabízím i možnost spolumajitelství. Pokud se vše vydaří podle mých představ, bude z něj luxusní výstavní jedinec. Předpokládám u něj i bezvadnou povahu - je kliďas a skvěle se s ním pracuje. Moc mi zatím připomíná Codýska z mého předchozího vrhu.

Dinuška  Pěkná vyvážená hlavička, správné uložení očí, vyvážená čenichová partie. Tipuji, že bude v dospělosti tvarem hlavy připomínat maminku. DINA - powderpuff bitch

Text kontroly vrhu: č. 1049, fenka PP, Dina, barva bílá se znaky (znaky plavočerné na ouškách a kolem očí). Srst hustá, rpvná, jemná, délka cca 4 cm.Hlava jemná, černý pigment očí, pysků, čumáček se dobarvuje. Skus nůžkový, prořezáno 6/2+4, nasazeno 6/6+4. Tělo obdélníkové, kompaktní kostra, ocásek správně nasazen a nesen. Bez fontanely, bez paspárků, kýly. Porodní váha: 150 dkg, současná váha: 1 kg

Dinuška je typická holčička. Z tvářičky je její pohlavní výraz jasně patrný, má velmi pěkně uložené oči, správně klopená ouška, ideální střední kostru a krásně černá očka. Věřím, že bude vhodná do chovu a jestli právě vybíráte kvalitní fenku pro svůj chovatelský začátek, tak je tahle ta pravá. Nese výbornou krev kvalitních předků a vhodných ženichů bude mít na výběr dostatek.

 Dita je vážně zázrak přírody. Napadá mě jen přirovnání Všudybílek. Předpokládám, že se světlejší strana může i pigmentově dobarvit. Ostatně tatínek má ve svých 4 letech oční víčko prakticky dobarvené. Ouška jsou zatím hádánkou, ale pravdou je, že třem osrstěným Arnoldovým potomkům stojí. Dios a Dituška pózují.
Text kontroly vrhu: č. 1051, fena PP, DITA. Barva bíloplavá. Srst rovná hustá, jemná. Délka cca 4 cm. Jemná hlavička, správných poměrů, ucho správně nasazené, levé stojící, pravé s tendencí postavit se - klopená pouze špička. Skus nůžkový, prořezáno 6/3+4, nasazeno 6/6+4. Oči černé, pravé bez pigmentu víčka. Tělo obdélníkové, ocásek správně nasazen, nesen nad hřbetem, špička se nedotýká. Bez fontanely, bez paspárků, kýly. Porodní váha: 140 dkg, současná váha: 0,85 kg

Z Dity se stal rarášek k pohledání. I při kontrole vrhu nezapomněla vrtět ocáskem a vrhat kolem sebe radostné a sladké pohledy. U ničeho nesmí chybět, všude se hrne a umí využít své přednosti: každého si koupí během krátké chvilky. Moc mi připomíná našeho Bonga z vrhu B, ze kterého je teď "kluk jako buk". Věřte, že Dita má své kouzlo. Ostatně, přesvědčte se sami a jeďte se na ní podívat! 

Disa a Dios. Disa. Disa. 
Text kontroly vrhu: č. 1050 - fena PP, Disa, barva černobílá. Srst rovná, jemná, hustá. Délka cca 4 cm. Hlava krásná, ucho klopené, správně nasazené. Oko černé, čumáček a pysky se dobarvují. Skus nůžkový - prořezáno 6/2+4, nasazeno 6/6 + 4. Tělo kompaktní kostry, obdélníkové, ocásek správně nasazen i nesen. Bez fontanely, bez paspárků, kýly. Porodní váha: 140 dkg, současná váha: 1,13 kg

Disa je moc podobná svému bráškovi Diosovi. V typu hlavy lze ale vyčíst i podíl jejího tatínka Arnolda, který nepatrně přispěl k tvaru lícní partie. Popisovat vám jí moc nebudu, protože zůstává u pana Brixe. 

Kuk - Dinuška mi zalezla do svetru, zatímco jsem rovnala ostatní štěňátka před kamerou. Vrh "D" z Haliparku. Disa, Dita, Dina, Dios. 
Text kontroly vrhu: vrh 4 štěňat, velikostně vyrovnaný, fenka 1051 menší, ale vyvážená. Skusy v pořádku. Bez viditelných vad, nebojácná, přátelská, dobře socializovaná. (21.12.2002 - kontrolor: HPCH Ivana Cermanová)

A já jen dodám, že původní předpoklad z doby, kdy byla štěňátka krátce po porodu, vyšel téměř do puntíku. Však se o tom z mých poznámek můžete sami přesvědčit. Jestli se budete rozhodovat pro některé štěňátko z toho vrhu, mohu vám dát jen toto vodítko: otec je zcela nepříbuzný na současné linie v ČR, štěňátka v sobě nesou posílenou krev linie Moonswift, přičemž dědeček Prince Dante i jeho potomci (a budete-li studovat hlouběji pak i potomci jeho sestry Moonswift Princess Diany) vykazují znaky, které moderní chov velice potřebuje - krásné hlavy, vynikající osrstění, skvělý černý pigment nosů i očí, střední velikost a středně silné kompaktní kostry. Rozhodně se na jejich rodokmenu dá dobře stavět. A dál už je vše jen ve vašich rukách (a telefonu či e-mailu 603 232 067, e-mail: libab@nahaci.cz).

6. 1. 2003 - dnes jsem znovu navštívila štěňátka v Pardubicích. Všechna už mají plně prořezané zoubky s perfektními nůžkovými skusy, krásně se jim prodlužují hlavičky a viditelně prodlužuje srst. Všichni už mají úplně černé nosíky!  Rostou z nich opravdu pěkní pejskové.
Dina Dina Dina Dinuška bydlí v Praze na Kampě.

Disa Disa zůstává u pan Brixe. Dita Dita I Dituška má báječnou paničku.

DiosDios se mnou odjel do Prahy. Cestou vůbec neplakal a doma se zabydlel, jako by u nás byl odjakživa. Vybavila se mi slova paní Jansové, která mi řekla v srpnu o Codýskovi: "On se nějak zapomněl aklimatizovat!" O Diosovi platí naprosto to samé. Je veselý, zvídavý, z ničeho si nic nedělá a už první večer u nás poprvé štěknul na Akima! Intenzivně se zajímá o aportíky, suverénně baští z misky a hned po první kratinké vycházce venku vyběhl prvních pár schodů v domě. A to nemluvím o tom, že se vzorně venčí na připravené noviny! Jednoduše pejsek k zulíbání. Svůj domov našel až ve Vídni v Rakousku. Hodně štěstí Diosku!

 Ich. Arnold Malyshka Airin.FLORI Modrý květ FLORI Modrý květ Ich. ARNOLD Malyshka Airin  hairless,  všechny údaje viz jeho stránka

FLORI Modrý květ - powderpuff, CAJC, výborná

 

Pedigree - Rodokmen štěňat "D" z Haliparku 
(u podtržených předků najdete jejich další údaje i foto)

Ich. ARNOLD Malyshka Airin
Interšampion, Ch. ČR, SR, Rak., Maď., KCHN, Rum., 11x CACIB, 2x BOB ...
PRA-neg., PL:0/0

Ch. USA Royal Look Dotts Will Do

Ch. USA Vandalia´s Rheinholt

Chatty´s East Josslynn

Artensia Vellar

Ch. Kashmir von Shinbashi

Berta Parsifal

FLORI Modrý květ
CAJC, výborná
PRA-neg., PL:0/0

Ich. Moonswift Prince Dante

Moonswift Mr. Motivator

Moonswift Miss Rosemary

Ich. Bára Modrý květ 

Etna Sasquehanna

Ich. Moonswift Blue Devil 


Ozvěte se včas! Telefon: +42 603 232 067, e-mail: libab@nahaci.cz