Mezinárodní výstava - (CACIB show)

České Budějovice - 7. října 2007 (October 7th 2007)

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Updated: 09.10.2007 - Photos

BOB Č. Budějovice CACIB - Ch. Oliver Modrý květ, maj. L. Brychtová, handler: Martin Bastl, judge: Vlastislav Vojtek, SK - Děkujeme!* International dog show - České Budějovice
* 3 065 psů ve dvoudenním katalogu / 3 065 dogs in the show catalogue
* 89 přihlášených číňánků (54 PP, 35 HA) / 89 chinese crested dogs (54 PP, 35 HA)

* Takřka devadesátka čínských chocholatých psů se sešla v Českých Budějovicích
* K posuzování byl pozván pan Vlastislav Vojtek ze Slovenska, který posuzoval před 14 dny čínské naháče (varietu hairless a BOB) na klubové výstavě KCHN v Pohořelicích, loni byl rozhodčím pro naše plemeno na světové výstavě FCI v Poznani (titul Světového vítěze tam získal český zástupce Ich. Cody z Haliparku) a v mezičase posuzoval například početně vydatnou speciální výstavu číňánků v Rusku... Jeho proslulou chovatelskou stanici afgánských chrtů Gandamak není třeba představovat, ale zmiňuji jí proto, abyste viděli, že jde nejen o zkušeného rozhodčího, ale i o skvělého chovatele plemene, které je zejména labutěnkám velmi blízké.
Feny třída mladých...* Výstavní kruh číslo patnáct v prosklené hale R1 měl na Budějovice obvyklou velikost a ráno tu byla slušná zima. Zato koberec jsme dostali větší. Nedosahoval sice okrajů kruhu, ale při troše snahy se po něm běhat dalo.
Pohled do třídy mladých z netradičního úhlu... * Laťka posuzování byla tentokrát ve výšce, na jakou jsou majitelé jiných plemen od tohoto posuzovatele běžně zvyklí, ale u nás zřejmě mnohé vystavovatele překvapila. Stejně jako v Pohořelicích stálo posouzení na kvalitní pohybové mechanice a na odpovídající tělesné stavbě, navíc šel pan rozhodčí více do detailů, na které je dobré se také dívat. V posudcích byly často zmíněny různé míry nedostatků končetin (francouzský postoj, kravský postoj, úzké chody předních či zadních končetin, strmé úhlení a podobně), které bohužel někteří rozhodčí pomíjejí.
Feny třída štěňatBez povšimnutí nezůstaly nedostatky horní linie, krátký krk, nasazení a nesení ocasu či pohybové mechaniky. Protože pan rozhodčí hodně posuzoval rukama, nic se nikde neschovalo.
* V soutěži o CACIB psů se sešli: Chicco z Kamilova dvora,
Cocaine di Onis Al Maarii Sapphire, Kim Pupo-Haichi, Oliver Modrý květ, Nick Modrý květ a Corti Čertova stěna.
* V soutěži o CACIB fen pak: Kitty z Haliparku, Nely Pupo Haichi, Naomi Modrý květ a Nikita Modrý květ.
* O BOB soutěžili: s oceněním CAJC Pickwick Pupo-Haichi, Sensacja Poarott, Gia ze Zatopené chajdy a s titulem CACIB Oliver Modrý květ a Naomi Modrý květ.
* Oba CACIBy i BOB si odvezli zástupci ch.s. Modrý květ!

Psi o CACIB Feny o CACIB o BOB

Psi mezitřída* Oliverovo vítězství v plemeni mi udělalo velkou radost. Celou dobu jsem věřila, že se ho jednoho dne dočká a je škoda, že jsem svou předtuchu nenapsala asi před třemi týdny na stránky, kdy jsem jí měla. Shlédla jsem totiž video u NVP v Brně a už tam byl Oliver k nepřehlédnutí. O jeho kvalitách jsem přesvědčená odmalička a bylo jen otázkou času, než je objeví i první rozhodčí. Pejsek má ideální velikost, krásnou, čistě modelovanou hlavu, dokonalý černý pigment nosu i očí, plný nůžkový skus, krásný dlouhý krk, který vyniká zejména v pohybu, výtečnou rovnou hřbetní linii, je dobře zaúhlený a v kruhu musí upoutat každého, kdo dokáže ocenit výjimečný rozsah a mechaniku pohybu. Psi - třída šampionůPotomek dvou interšampionů (Ich. Moonswift Prince Dante a Ich. Ellie Modrý květ) s nezapomenutelným Krimsonem ve druhé generaci a s dalšími Moonswifty ve třetí si vybral ze svých předků maximum toho nejlepšího. Jednoduše se povedl a věřím, že další skvělou budoucnost má před sebou. Vážím si toho, že první BOB má z tak velké konkurence a ze soutěže, kde získat už jen výbornou nebylo snadné. 
BOB Ch. Oliver Modrý květ - na foto zleva doprava: V. Vojtek - rozhodčí, L. Brychtová - majitelka, M. Bastl - vystavovatel  a Jiří Pospíšil, chovatel Olivera. Chybí ještě M. Šimečková, která Renyho česala. DĚKUJI VŠEM!!!* Po výstavě vznikly fotky našich pejsků pro anglický Our dogs a pro Planetu zvířat, kde budeme mít inzerci
* Finálové soutěže probíhaly v hale Z. Přípravný kruh byl oproti loňsku spojen s finálovým kruhem, což je zřejmé zlepšení, ale pro změnu finálovému kruhu chyběl oddělený východ. Přesněji řečeno východ tu byl, ale nikdo ho nevyužíval, protože v kruhu chyběl steward, který by pohyb psů v kruhu organizoval. Psi tedy stejným místem do kruhu vcházeli i ho opouštěli, což bylo důvodem skrumáží a řady nepříjemných situací mezi tísnícími se psy. A přitom stačilo udělat větší východ vpravo od stupňů vítězů a do kruhu dát jednoho organizátora, který má na starost nástup a odchod psů, jak tomu bývá na zahraničních výstavách. Snad tedy zase příště. Pochvalu ale zaslouží vlajka se znakem ČMKU a FCI za stupni vítězů, hladký průběh soutěží i posuzování soutěží mladých psů a fen podle skupin FCI, což je příjemnější pro psy, posuzovatele i diváky. Naopak stále chybějí finálové soutěže pro štěňata a dorostence. Slabinou je také koberec finálového kruhu, který pokrývá jen část plochy a nutí majitele se psy běhat po kluzkých dlaždicích, pokud chtějí maximálně využít místo v kruhu. A kdo by nechtěl svého psa předvést v pohybu co nejlépe...?
BIS - německý ohař drátosrstý Gony z Plzínů pana R. Dudy. Blahopřejeme! * Poháry pro vítěze byly barevně sladěné a jejich sestava působila moc hezky
* Vítězem Best in Show se stal německý ohař drátosrstý kat. č. 1160 Gony z Plzínů pana R. Dudy, kterému dal BOB MVDr. František Šimek, vítězství ve skupině VII. pan Miroslav Václavík a vítězem dne ho určil opět MVDr. Šimek. Best in Show posuzoval Bc. Vladimíra Tichá. Jestli vám z času na čas píšu o psech, kteří mě nadchli na první pohled, pak tenhle ohař k nim rozhodně patřil. Temperamentní, s výtečnou kostrou, rovnými končetinami i rovným hřbetem a také tím čímsi navíc, čím vynikl nad ostatními. Opravdu se mi moc líbil!
* kompletní výsledky najdete na www.intercanis.cz

Kousíček z výstavní taktiky
Ch. Oliver Modrý květ Tentokrát byl výstavní kruh ideálním prostředím pro nácvik taktického vystavování. Koberec uprostřed kruhu byl nožkám číňánků určitě příjemnější než studené dlaždice a také méně klouzal. Háček byl v tom, že jeho kraje nebyly připevněny, takže zakopnout o něj bylo snadné. Záleželo na vystavovatelích, jak si poradí se změnou povrchu v kombinaci koberec-dlaždice, zejména při hromadném předvedení v pohybu. Ideální stav nastal, pokud pes běžel po koberci co nejblíže jeho obvodu tak, aby měl co nejdelší dráhu a vystavovatel oběhl větší kruh po dlaždicích. Pudlové v černém... Takovému vedení pomůže výraznější práce levé ruky s vodítkem. Hlavně u štěňátek je dobré dbát na to, aby mohla běhat bezpečně jistěji po látce, než aby nechtěně uklouzla na dlažkách. Přece jen ještě nejsou tak zkušená a nepohybují se tak jistě. Musím ale přiznat, že mě samotnou převezla Kitty. Ačkoliv jsem se jí snažila vést po koberci, tlačila mě na obvod kruhu a chtěla si udělat maximum místa. Bez zaváhání pak pelášila i po dlaždicích a výborně udržovala rovnováhu. I přes své mládí začíná být zkušenou přebornicí. I pan rozhodčí využil koberec a při pohybu tam a zpět nechal psy běhat výhradně po něm. Kéž by tak rozumně uvažovalo více posuzovatelů.
Přidávám vám fotku, která se také váže k našemu seriálu o vystavování. Vystavovatel (kterého znám poměrně dlouhou dobu a moc mu fandím), skvěle zvolil krásný oblek do finálové soutěže, ale jakákoliv výraznější barva by mohla z jeho luxusního páru pudlů udělat naprosté hvězdy...

Lucka Kotěrová a Codýsek opět na stupních vítězů! Blahopřejeme!Naši psi a jejich umístění
* Ch. Kitty z Haliparku si odvezla nejen CAC, ale také res. CACIB za držitelkou BOB z Pohořelic Ch. Naomi Modrý květ, která získala CACIB. Blahopřejeme!
* Ch. Oliver Modrý květ k mé ohromné radosti zvítězil nejen ve své třídě, ale i mezi psy a nakonec si doslova vyběhal i svůj první a velice cenný BOB. 
* Na výstavě byl i Codýsek, který si opět zasoutěžil s Luckou Kotěrovou v juniorhandlingu. Obsadili spolu krásné druhé místo rozhodnutím paní V. Tiché. Poslední společnou soutěž si spolu zaběhají na MVP v listopadu Praze, kde se Codýskovi dostane cti být posledním Lucčiným soutěžním pejskem a spolu se rozloučí s Juniorhandlingem. Pevně doufám, že to bude loučení vítězné. Oba si to zaslouží!

Čínský chocholatý pes
Rozhodčí / Judge: Mr. Vlastislav Vojtek (Slovensko - Slovakia)

Čínský chocholatý pes bez srsti - Hairless - 54
Class Nr.  Dog Results Owner
P-TB 2566 Extravagant Tippytoes CB107_ExtravagantTPT9236.jpg (52752 bytes)VN1 Salátovi
  2567 Rocky Pupo-Haichi absent  Markovičová L.
  2568 Tonny Čičiko CB107_TonnyCCK9233.jpg (63455 bytes)VN2 Čechová K.
P-TD 2569 Luppino Lord z Haliparku absent  Wlčková K.
  2570 Narcius z Jasné hvězdy CB107_NarciuszJH9243.jpg (60792 bytes)N1 Vopatová M.
P-TM 2571 Chris Monteka absent  Toupalová K.
  2572 Dandelion od Bílé laně odstoupil Kovaříková J.
  2573 Devilish Angel od Bílé laně CB107_DevilishodBL9247.jpg (40292 bytes)VD4 Kovaříková J.
  2574 Gianluuca Garden Roses CB107_GainluucaGR9267.jpg (62008 bytes)VD Zavadilová J. 
  2575 Haffy ze Zatopené chajdy CB107_HazzfyzeZCh9231.jpg (55139 bytes)V3 Violová P.
  2576 Hombre Monteka CB107_HombreMonteka9256.jpg (56868 bytes)VD Klauzová E.
  2577 Karus Kalis z Třeště CB107_KarusKzT9257.jpg (59118 bytes)VD Kusá B.
  2578 Olegro Katrin Unik Anibus CB107_OKUnikAnibus9260.jpg (50582 bytes)V2 Dandanová I.
  2579 Pickwick Pupo-Haichi CB107_PickwickPH9264.jpg (61796 bytes)V1, CAJC Fritschová L.
P-Mz 2580 Carus z Aibonu CB107_CaruszAibonu9281.jpg (47880 bytes)VD3 Šnajdrová D.
  2581 Chicco z Kamilova dvora CB107_ChiccozKD9274.jpg (50657 bytes)V1, CAC Bílá M.
  2582 Gucci Čertova stěna CB107_GucciCS9278.jpg (65830 bytes)V2, res. CAC Vopatová M.
  2583 Kay Čičiko CB107_KayCCK9280.jpg (59798 bytes)D4 Vůchová M.
P-TO 2584 Cocaine di Onis Al Maarii Sapphire CB107_CocainedOAlMarSap9287.jpg (63936 bytes)V1, CAC Rybářová Z.
  2585 Dendre Orange Pazzda CB107_DendOrPzz9292.jpg (53066 bytes)D3 Šnajdrová
  2586 Wizard Gold od Chlpíků CB107_WizardGChlp9293.jpg (60333 bytes)VD2 Klauzová E.
P-TS 2587 Ch. Carlo Prague Limit CB107_CarloPL9301.jpg (56460 bytes)V2, res. CAC Šimečková M.
  2588 Ch. Kim Pupo-Haichi CB107_KimPH9300.jpg (51075 bytes)V1, CAC Kvíčalová J.
P-TV 2589 Ich. Cenn Modrý květ CB107_CennMK9306.jpg (55969 bytes)V1, VT Fritschová L.
F-TB 2590 Aysha Fino Čiko CB107_AyshaFC9308.jpg (48992 bytes)VN2 Hlůžková R.
  2591 Trixi Čičiko CB107_TrixiCCK9313.jpg (70569 bytes)VN1 Toupalová K.
  2593 Dixie Bee od Teareibi VN3 Lálová A.
F-TD 2592 Belle Violetta z Teramonu CB107_BelleViolettazT9314.jpg (50633 bytes)VN1 Krňávková J.
  2594 Fiona My Star Al Maarii Sapphire CB107_FionaMSAlMS9316.jpg (45459 bytes)VN2 Kodajová P.
F-TM 2595 Agnes Hozu CB107_AgnesHozu9333.jpg (52540 bytes)VD Šimečková M.
  2596 Alladaea Berry Surabaya-Lahore absent  Rubášová S.
  2597 Grace Garden Roses CB107_GraceGR9322.jpg (57929 bytes)D Lálová A.
  2598 Inka z Kamilova dvora CB107_InkazKD9323.jpg (59479 bytes)VD Mašková
  2599 Ishany Kisu Avokaduh CB107_IshanyAvk9325.jpg (67092 bytes)V3 Hudáková
  2600 Kassandra Gavany´s Bohemia absent  Čechová
  2601 Keep the Face von Shinbashi CB107_KeeptFaceShinb9327.jpg (51121 bytes)V4 Pištěková R.
  2602 Kressi z Haliparku absent  Nutzová
  2603 Kymberly Kalis z Třeště CB107_KymberlyKzT9332.jpg (55069 bytes)VD Vlková
  2604 Sabellina Poarott CB107_SabellinaPoarott9340.jpg (58637 bytes)V2 Salátovi 
  2605 Sensacja Poarott CB107_SensacjaPoarott9337.jpg (52018 bytes)V1, CAJC Majdlenová K.
F-Mz 2606 Airin Cool Lady absent  Vlachová I.
  2607 Ashley Charlie Jane absent  Hrubá D.
  2608 Aysha Charlie Jane CB107_AyshaCHJ9353.jpg (66655 bytes)VD3 Siváňová
  2609 Jch. Dorlee Mo Miray Al Maarii Sapphire CB107_DorleeMMalMS9348.jpg (59444 bytes)V2, res. CAC Dandanová I.
  2610 Ch. Kitty z Haliparku CB107_KittyzH9350.jpg (59215 bytes)V1, CAC, res. CACIB Brychtová L. 
F-TO 2611 Aranka Gabri-Aki CB107_ArankaGBA9361.jpg (56311 bytes)VD2 Růžičková R.
  2612 Ema Čičiko CB107_EmaCCK9365.jpg (59239 bytes)VD3 Mavlerová L.
  2613 Meggie Modrý květ absent  Rubášovi
  2614 Nely Pupo-Haichi CB107_NelyPH9369.jpg (58460 bytes)V1, CAC Hrčiaková H.
F-TS 2615 Ch. Bonie ze Zatopené chajdy CB107_BoniezeZCH9372.jpg (61141 bytes)V3 Vozníková T.
  2616 Ch. Elizabeth z Haliparku absent  Markovičová L.
  2617 Ch. Kelly Pupo-Haichi CB107_KellyPH9377.jpg (57849 bytes)VD4 Fritschová L.
  2618 Ch. Naomi Modrý květ CB107_NaomiMK9382.jpg (63499 bytes)V1, CAC, CACIB Pospíšil J.
  2619  Ch. Fiji Fujita Avokaduh CB107_FijiFujiAvk9384.jpg (53761 bytes)V2, res. CAC Krňávková J.
Čínský chocholatý pes osrstěný - Powder puff - 35
Class Nr. Dog Results Owner
P-TB 2620 Arós Fino Čiko CB107_ArosFC9390.jpg (45315 bytes)VN1 Staňová O.
  2621 Dunkee Dendre od Teareibi CB107_DunkeeDodTear9387.jpg (51573 bytes)VN2 Nováková J.
  2622 His Majesty Hideaki Garden Roses CB107_HiaMajHGR9393.jpg (53544 bytes)VN3 Zavadilová J.
P-TD 2623 Fernan Ar Pierre Al Maarii Sapphire CB107_FernanAPAlMS9401.jpg (47045 bytes)VN1 Dandanová I.
P-TM 2624 Caynn Plyšový přítel absent  Kvíčalová/Krhovská
  2625 Gabe Garden Roses CB107_GabeGR9406.jpg (78840 bytes)VD Zavadilová
P-Mz 2626 CB107_EdisoneEB9414.jpg (46255 bytes)Edisone Men Eve-Bler CB107_EdisoneEB9419.jpg (57752 bytes)VD3 Bobotová K.
  2627 CB107_KoljaPoarott9412.jpg (38506 bytes)Kolja Poarott CB107_KoljaPoarott9428.jpg (35293 bytes)V2, res. CAC Majdlenová K.
  2628 Lerri Čičiko CB107_LerriCCK9422.jpg (55578 bytes)VD4 Vůchová M.
  2629 CB107_OliverMK9413.jpg (48154 bytes)Ch. Oliver Modrý květ CB107_OliverMK9427.jpg (50472 bytes)V1, CAC, CACIB, BOB Brychtová L.
P-TO 2630 Adam Bos Bohemia CB107_AdamBosBOh9436.jpg (52531 bytes)VD2 Koldová B.
  2631 Brian Ren Dog Living CB107_BrianRDL9434.jpg (56779 bytes)D3 Schneiderová A.
  2632 CB107_NickMK9432.jpg (47269 bytes)Nick Modrý květ CB107_NickMK9435.jpg (56635 bytes)V1, CAC, res. CACIB Trojanová R.
P-TS 2333 CB107_CortiCS9439.jpg (36822 bytes)Ich. Corti Čertova stěna CB107_CortiCS9440.jpg (52644 bytes)V1, CAC Koneční 
F-TD 2334 Baltica z Teramonu CB107_BalticazTeram9444.jpg (53421 bytes)VN2 Kovářová M.
  2335 Barbietta z Teramonu CB107_BarbiettazTeram9443.jpg (48084 bytes)VN1 Tomišková E.
F-TM 2336 Adriana Hozu CB107_AdrianaHozu9462.jpg (44672 bytes)VD Soldátová
  2637 Gia ze Zatopené chajdy CB107_GiazeZCH9453.jpg (53743 bytes)V1, CAJC Vozníková T.
  2638 Julia Jamile Avokaduh CB107_JuliaJAvk9455.jpg (46250 bytes)VD Postlová M.
  2639 Juliett z Kamilova dvora CB107_JuliettzKD9456.jpg (60635 bytes)VD Králová L.
  2640 Kristine Gavany´s Bohemia CB107_KristineGB9458.jpg (40370 bytes)VD4 Zemancová G.
  2641 Olegro Katrin Amelia Misty absent  Dandanová I.
  2642 Polly Pupo-Haichi CB107_PollyPH9461.jpg (47494 bytes)VD3 Vlková
  2643 Zholesk Angel Stars Acro CB107_ZholeskAngelsSA9466.jpg (52145 bytes)V2 Smetanová M.
F-Mz 2644 Abby Moravian Canis CB107_AbbyMC9474.jpg (45875 bytes)VD4 Sládková P.
  2645 Cory Bos Bohemia CB107_CoryBosBoh9470.jpg (40088 bytes)VD Kovářová
  2646 Dionea La Rossi Al  Maarii Sapphire CB107_DioneaLRAlMS9471.jpg (48122 bytes)VD1 Kodajová P.
  2647 Freen Čertova stěna CB107_FreenCS9478.jpg (52394 bytes)VD2 Ivančová H.
  2648 Jch. Key for Acro z Haliparku CB107_KeyfAzH9487.jpg (37920 bytes)VD3 Smetanová M.
F-TO 2649 Olegro Katrin Linde CB107_OKLinde9494.jpg (35176 bytes)VD1 Pospíšil J.
F-TS 2650 Ch. Juraja z Haliparku CB107_JurajazH9502.jpg (40831 bytes)VD2 Smetanová M.
  2651 Ch. Lada Modrý květ CB107_LadaMK9500.jpg (52405 bytes)VD3 Hořáková J.
  2652 Ch. Nikita Modrý květ CB107_NikitaMK9501.jpg (59524 bytes)V1, CAC Kotasová M.
F-TV 2653 Drosera Powder od Chlpíků CB107_DroseraPChlp9515.jpg (51100 bytes)V1, VT Halouzková
  2654 Ich. Angelika Nezkrotná markýza CB107_AngelikaNM9516.jpg (51504 bytes)V2 Hořáková

Rozhodčí / Judge: Mgr. Zuzana Brotánková (Česká republika - Czech republic)
Peruánský naháč malý - Perro sin pelo del Peru small - 2

F-TM

2450

Fionela Fuigi Slezský sen

V1, CAJC, BOB 

Schvalierová J.

F-TO

2451

Carte D´Or Anika Vevos

V1 -

Šulcová V.

Peruánský naháč střední - Perro sin pelo del Peru medium - 3

F-Mz

2452

Adeleide Dog-Horse

absent

Hrubá D.

 

2453

Frederika Nort Brun

absent 

Fišerová V.

 

2454

Garua Chirapa Pazzda

V1, CAC, CACIB, BOB

Schvalierová J.

Peruánský naháč velký - Perro sin pelo del Peru grande - 5

P-TM

2455

Canchis Itarom

V1, CAJC, BOB

Růžičková Ivana

P-TO

2456

Alpamayo Peruano

V1, CAC, CACIB

Růžičková Ivana

P-TS

2457

Ch. Briss Nort Brun

absent

Bidařová Kristýna

F-Mz

2458

Alma Arequipa Peruano

V1 -

Růžičková Ivana

 

2459

Enife Nort Brun

absent 

Kubínová Lenka

Finálové soutěže/ Final competition:
Juniorhandling 2. kategorie 2nd place - Lucie Kotěrová + Cody z Haliparku, judge: Vladimíra Tichá, CZJuniorhandling 2. kategorie 2nd place - Lucie Kotěrová + Cody z Haliparku, judge: Vladimíra Tichá, CZ
Couples 3rd place - Cenn Modrý květ + Kelly Pupo-Haichi. owner: L. Fritschová, judge: Vlastislav Vojtek, SK Couples 3rd place - Cenn Modrý květ + Kelly Pupo-Haichi.
owner: L. Fritschová, judge: Vlastislav Vojtek, SK
Best Veteran of Day
-1st place - Ich.
Cenn Modrý květ, owner: L. Fritschová,, judge: Ing. Alena Košťálová, CZ
Best junior male  - 3rd place Pickwick Pupo-Haichi, owner: L. Fritschová, handler: Jana Kvíčalová, judge: Otakar Vondrouš, CZ Best junior male  - 3rd place Pickwick Pupo-Haichi, owner: L. Fritschová, judge: Otakar Vondrouš, CZ

Nový šampioni:
Český šampion - Kim Pupo-Haichi

07.10.2007; text: ing. Libuše Brychtová; Foto: © Ing. Hanuš Brychta