Klubové výstavy
 Lysá nad Labem - 4. května 2002

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Protože se nám v pátek ráno 3. 5. 2002, dva dny před plánovaným termínem, narodila štěňátka - vrh "C" z Haliparku - a o miminka i fenečku bylo třeba pečovat, Akim s Gessi do Lysé málem neodjeli. Jen díky ochotě i jisté dávce odvahy mého manžela jsem mohla zůstat doma, zatímco on a psíci vyrazili na výstavu. Poprvé se byl na výstavě podívat Brilliant z Haliparku se svým pánečkem Martinem. Příležitostně se ho zeptám, jak se mu výstava líbila :-))Po několikáté se ukázalo, jak schopného mám životního partnera. Nejen, že psíky vystavil a v obou třídách s nimi získal CAC, nejen, že mi celou výstavu natočil na video, ale zvládl si také popovídat s novými majiteli našich "B" štěňátek i se zájemci o štěňátka další, stihl předat vše, co jsem mu pro koho nabalila sebou a ještě mě dokázal pravidelně informovat mobilem o průběhu výstavy. Prostě, klobouk dolů. A jako bonbónek pro vás sepsal své postřehy.

"Před několika roky postavené moderní haly na výstavišti v Lysé nás přivítaly poměrně ponurým osvětlením. Je pravda, že zářivky dělaly co mohly, ale soupeřit s jarním sluncem, pronikajícím velkými dveřmi do haly, opravdu nemohly. Kruhy byly příjemně velké a díky tomu, že se jednalo o klubovou výstavu a výbor klubu se na ni konečně řádně připravil, byl v našem kruhu dobře přilepený, poměrně velký koberec a psi byli posuzováni na pevném stolku. Na dalším stole se skvěla výstavka pohárů pro vítěze, jakou nám mohli ostatní vystavovatelé závidět. Dokonce i na prodej Plemenných knih a samolepek s naháči se dostalo. Po úvodním uvítání předal předseda klubu paní rozhodčí kytici, jak je na podobných akcích obvyklé. Je jen škoda, že ne vše bylo dotaženo až do konce. Na plaketách pro držitele CAC a na pohárech pro vítěze byl, naprosto stejně jako loni, podivný znak klubu, zcela ignorující původní autorskou předlohu, se kterou se pravidelně setkáváme na klubovém zpravodaji. To, že se taková nepříjemnost stane jednou, jde pochopit, ale napodruhé mě nenapadají již jiná slova, než neschopnost a ignorantství k autorskému zákonu a k paní Marcele Havlínové, která pro Klub znak nakreslila. Snad tedy příště.

Rozhodčí Zdena Jílková má k naháčkům výtečný přístup a dokáže jim první výstavy zpříjemnit. O milou atmosféru se postarala především rozhodčí paní Jílková, na které bylo vidět, že má naháčky opravdu ráda a že  se jí líbí hlavně štěňátka. Myslím, že rozhodování mezi tolika pěknými psíky bylo i pro ní samotnou příjemným zážitkem. Jí patří dík za to, že veškeré výsledky hlásila nahlas a tak jsme my, diváci, byli ihned informováni o jejím verdiktu. To také jednoznačně zvýšilo zájem kolemjdoucích od jiných plemen o dění v našem kruhu.

Nezávidím pořadatelům starosti s katalogem, zvláště, pokud v něm zaúřadoval takový tiskařský šotek jako je "Arnold", který se v podobě názvu chovatelské stanice propašoval do jmen řady psů více plemen. Tak se stalo, že vznikly šílené zkomoleniny jmen psů jako například: Damiáne Arnold, Gingery´s Arnold, Arden Solutre Arnold, Cenn Arnold, El Paso Arnold a podobné. 

Jsem rád, že celkové vítězství Klubové výstavy KCHN pro rok 2002 padlo do tlapiček Heppy Modrý květ paní Dandanové. Ta, podle mého názoru, udělala kus obrovské práce v předvedení své fenečky. Že by její startovní číslo, 222, bylo symbolické? A doufejme, že vítězství krásné labutěnky přispěje ke zvýšení zájmu o tuto varietu. Možná, že se i u nás začnou časem zadávat dva tituly BOB, tak, jako třeba na Slovensku (viz Banská Bystrica).

Mnoho majitelů odjíždělo z výstavy rozčarováno nad pokutami za nesprávné parkování. Městští strážníci nekompromisně pokutovali stání na trávě, byť jen částí kola. A díky množství shodně parkujících aut měli opravdu žně. Snad by příště bylo vhodné do vstupních listů vyznačit místa a pokyny pro parkování, případně zajistit pořadatelskou službu i na těchto místech. Vystavovatelů, kteří jezdí vlakem, není mnoho, přestože je výstaviště kousek od nádraží." Komentář zapsal - H. Brychta

Mě, tentokrát jako vzdáleného pozorovatele, zaujalo několik věcí. Počet 49 přihlášených číňánků podle mě nebyl nijak omračující. Upřímně řečeno čekala jsem, že padne rekord z letošní únorové MVP v Brně (65 jedinců). Kde jinde by se to mělo stát, než na klubové výstavě? Otázka tedy zní: Proč přijelo jen 49 majitelů se psy? Zato kvalita předvedených pejsků se mi hodně líbila a nadchli mě především psíci a fenky v dorostu i ve třídách mladých. Zcela jistě je to odraz pevných základů, na kterých chov současný stojí, a také skvělá deviza pro budoucnost. Souhrnný pohled na jména jedinců na prvních místech v jednotlivých třídách mě docela překvapil. To, že uspějí jedinci "z Modrého květu" nebo jejich přímí potomci, je už jaksi všeobecně očekáváno, neboť v kvalitě drží vysokou laťku. Ale že mezi vítězi najdu hned šest pěkných potomků našeho Arnolda (Ch. Arnold Malyshka Airin), je pro mě milým zjištěním. Navíc další tři Arnoldovi potomci obdrželi známku výbornou a tak bych chtěla poděkovat všem jejich majitelům, za výtečnou prezentaci! Konglomerát "modrokvěti nebo Arnold" doplnil už jen krásný importovaný Gondolier Sasquehanna, zajímavý Ginn Čin Čin Pet ve třídě dorostu a taktéž dovezená kvalitní fenka Sasquehanna Basta. Soutěž o BOB byla přehlídkou toho nejlepšího, co bylo v našem plemeni k vidění. Škoda jen, že někdy nelze zadat dvě první místa - já osobně fandím i líbivé Besamelle Avokaduh, zaujal mě elegantní Ennio Čin Čin Pet a velmi nadějný Bonifacio Avokaduh, vyrovnaný byl souboj Francesky a Amandy ve třídě otevřené. Z dalších předvedených pejsků mám ještě asi osm typů na příští vítěze. Uvidíme, zda dá mi budoucnost dá za pravdu. Ukázalo se, že zkušenost, odbornost a příjemný přístup paní Jílkové ke psům, stejně jako její rozhodné stanovování výsledného pořadí, o kterém se prostě nediskutuje, je v dané situaci deviza k nezaplacení. Takže se těšme na mezinárodní výstavu do Litoměřic, kde bude naše plemeno posuzovat znovu. (Tentokrát od stolu s videozáznamem a od drnčícího telefonu /Díky všem za aktuální zprávy o výstavě/ L. Brychtová)

Posuzovala: Zdena Jílková

Čínský chocholatý pes bez srsti (v závorce u vítězů najdete jméno jejich otce a matky)

P-TD Candy z Alšova nábřeží VN2 Přibková
  Sasquehanna Gondolier
(Pahlavi Wile E Coyote x Grenlandia Sasquehanna) 
Sasquehanna Gondolier - vynikající rozsah a mechanika pohybu.VN1 Čermáková

P-TM

Accord Sunny od Bílé laněAccord Sunny od Bílé laně

Accord Sunny od Bílé laněVD2

Kavalírová

  Bonzers Atomic Bobm neúč. Cermanová

 

Britton True Pazzda
(Moonswift Jubilation x C´China Modrý květ)

Britton True PazzdaV1, CAJC

Frolíková

 

Dandy Pupo-Haichi

V2

Fritschová

P-Mz Ennio Čin Čin Pet Ennio Čin Čin Pet - další milé překvapení výstavy. Velmi elegantní a pohledný pejsek.V2 Holá

 

Henk Modrý květ
(Gingery´s Blackberry Dynomite x Beggy Modrý květ)

Henk Modrý květV1, CAC

Fritschová

 

Henry Modrý květ

V3

Hudáková

P-TO Damiáne Modrý květ Damiáne Modrý květV2 Burýšková
  Griffin Modrý květ
(Gingery´s Krimson N Clover x Etna Sasquehanna) 
V1, CAC, KV Moringlová

P-TS

Ch. Akim Hvězda z Podmok
(
Arnold Malyshka Airin x Cety Modrý květ) 

V1, CAC - Ch. Akim Hvězda z Podmok - tentokrát ho vedl můj manžel a vedli si opravdu skvěle.V1, CAC

Brychtová/Nohejlová

 

Ch. Arden Solutre Pazzda

V2, res. CAC

Nosková

F-TD

Alettka Čertova stěna byla na první výstavě a poprvé chodila na výstavním vodítku. Alett Čertova stěna
(Arnold Malyshka Airin x Kadaqui Kasukó od Zlaté Samanty)

Alett Čertova stěna - velmi nadějná a líbivá fenečkaVN1

Ptáčková

 

Baronesa Avokaduh

neúč.

Vozníková

 

Besamella Avokaduh - nádhera sama.Besamella Avokaduh

Besamella Avokaduh - v devítičlenném vrhu paní Hudákové se narodily výstavní poklady.VN2

Toupalová

F-TM

Ailí od Kimovy boudy

VD

Hájková

 

Ajanta Lásky dar 

neúč. 

Jakoubková

 

Antika Candy ze Země pokladů 

V3 

Zářecký

 

Barbanela Kalis z Třeště

V4 

Kusá

  Beggy Hvězda z Podmok Beggy Hvězda z Podmok - u pánečka může zaslouženě odpočívat. V účasti na výstavách patří k nejpilnějším.V Skřivanová
  Betty Hvězda z Podmok
(Arnold Malyshka Airin x Kassemin Ta Kay od Zlaté Samanty)
V1, CAJC Maťhová

 

Jašterica Alexa Lachesis

V2

Pištěková

F-Mz

Ch. Gessi Modrý květ
(Gingery´s
Krimson N Clover x Etna Sasquehanna) 

V1, CAC

Brychtová

F-TO

Ajka od Sv. Linharta

V3

Pištěková

 

Amanda Hvězda z Podmok
(
Arnold Malyshka Airin x Cety Modrý květ)

Ch. Amanda Hvězda z PodmokV1, CAC

Čtyroká

 

Artemis Pernštejnský anděl

neúč.

Malíková

 

Francesca Modrý květ

Francesca Modrý květ - předvádí skvělý rozsah pohybu, typický pro jedince z uvedené stanice.V2, res. CAC

Chrtková

F-TS

Ch. Eyllin Modrý květ
(Gingery´s Krimson N Clover x Beggy Modrý květ)

V1, CAC, KV

Fritschová

 

Ch. Gerrya Modrý květ

neúč.

Nosková

Čínský chocholatý pes osrstěný

P-TD

Bonifacio Avokaduh

VN2

Hudáková

 

Ginn Čin Čin Pet
(Arden Solutre Pazzda x Beauty Čin čin Pet)

VN1

Jurovi

P-TM

A White Prince Lásky dar
(Damiáne Modrý květ x Anya Avokaduh)

A White Prince Lásky darV1, CAJC

Mastná, Frolíková

 

Adalbert Chocco od Bílé laně

Adalbert Chocco od Bílé laněVD4

Lišková

 

Artuš Lásky dar

V2

Rufusová

 

Barnabash Candy ze Země pokladů

V3

Vozníková

P-Mz Hoofy Modrý květ
(Gingery´s Blackberry Dynomite x Beggy Modrý květ)
Hoofy Modrý květV1 - Chlpíková

P-TO

Akoubek od Ken-Di

Akoubek od Ken-Di ukazuje, jak jemně prohlížela paní Jílková zuby na stole. V2, res. CAC.

Frimlová

 

Eichir Ankadi
(Arnold Malyshka Airin x Jacqueline Joop od Zlaté Samanty) 

Eichir AnkadiV1, CAC

Procházková 

 

Doyel Modrý květ

V3

Chlpíková

P-TS

Ch. Elvis Modrý květ
(Gingery´s Krimson N Clover x
Beggy Modrý květ)

V1, CAC, KV

Fritschová

 

Arees Pupo-Haichi

neúč.

Nosková

F-TM Angie od Kimovy boudy Angie od Kimovy boudyV3 Hájková

 

Arkáda Candy ze Země pokladů

Arkáda Candy ze Země pokladůV2

Zářeckých

 

Aura Ambrosia od Bílé laně

V4

Lišková

  Cassy Pupo-Haichi
(Arnold Malyshka Airin x Goldenberry Gamely Candy-floss)
Cassy Pupo-HaichiV1, CAJC Burýšková
F-Mz Basta Sasquehanna
(Gingery´s Krimson N Clover x Czarnuszka Sasquehanna)
V1, CAC Čermáková

F-TO

Anabuco Sarah Valenzo

Anabuco Sarah ValenzoV2 

Toupalová

 

Heppy Modrý květ - klubová výstava se pro ní stala skvělým a zaslouženým úspěchem. Že by její katalogové číslo 222 předurčovalo, že se stane vítězkou KV 2002?Heppy Modrý květ
(Gingery´s Blackberry Dynomite x Beggy Modrý květ)

V1, CAC, KV, BOB,
Nejlepší jedinec KV KCHN 

Dandanová

05.05.2002 - L. Brychtová