Mezinárodní výstava (CACIB)

Oberwart - Rakousko (Austria)  - 31. 7.  2005

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Výsledky a fotografie najdete na webu ÖKV

Do Oberwartu je to ze Szombathely pouhých 20 minut volné jízdy včetně bezproblémového překročení státní hranice. Díky známým, kteří byly na rakouské výstavě už v sobotu, jsem věděla, že před naháčky bude v kruhu posuzováno 20 jiných psů, takže jsem měla pohodové ráno a s pejsky jsme se těšili z ranního teplého sluníčka i dlouhého venčení. O 15 naháčcích jsem věděla ze statistik z webu ÖKV a také od paní Thomy, která mi již v Liége řekla, kdo jmenovitě přijede a s kým bude soutěžit. Hlavu jsem si z toho nelámala. Oberwart byl poslední zahraniční výstavou Gesky a já si jí mínila i s pejsky užít.

Dvoudenní mezinárodní výstava tu měla v katalogu 1911 psů a mezi rozhodčími byli Bánhidi Pálné a Maria Kaló (H), Stefan Sinko (SLO), Denis Kuzelj (CRO), z rakouských posuzovatelů například Erwin Deutscher, Maria Singer, Hans Bierwolf, Otto Schimpf, Carole Garhöfer  či Karl P. Reisinger.

Celina Feldmann ze Švývarska získala s Codym z Haliparku v Oberwartu BOB! Ani jsem se předem nesháněla po pomoci s vystavováním, neb jsem nepředpokládala, že se například Belisska s Gessi utkají. Docela velká neúčast (6 psů z 15) úplně zrušila mezitřídu psů a ztenčila i třídu otevřenou, takže o psí CACIB se sešel jen Truffaldino s Codýskem. Pravdou je, že už někdy loňský rok se Cody paní rozhodčí Kalo líbil, ale to nikdy nic neznamená. Co bylo loni není teď. Ale Cody svůj už 15-tý CACIB v Oberwartu dostal! Naštěstí byla poblíž kruhu jeho včerejší kamarádka z juniorhandlingu Celina Feldmann ze Švýcarska a tak jsem jí předem požádala o pomoc, kdyby se náhodou Geska s Codym sešla o BOB. Než jsme se domluvily, už byla posouzená i mezitřída fen a já stála čekala naší soupeřku pro Belissku. Zpoza kruhu ale zamávala paní Thoma, že tu fenka není a tak Belisska soutěžila sama pro sebe. Gessi měla ve třídě Orchidey Orcu, jako už mnohokrát. Ani nevím, jaké pomyslné skóre ty dvě spolu mají, nicméně vítězství padlo tentokrát na Gessi. Na Celine, která stála za připravená kruhem s Codýskem, tak připadla ještě Belisska a o CACIB si fenky zasoutěžily ve složení Empressa, Belisska a Gessi. K mému údivu si tituly odnesly obě moje fenky a protože na Belissku přechází po Gesce CACIB, chybí jí už jen poslední čekatelství na titul interšampionky. To jsou mi věci!

Gessinčina poslední soutěž o BOB byla naším polo domácím soubojem, protože nastoupil i Cody pod vedením Celine a přidala se samozřejmě ještě mladá Gioia a černý pufíček ze třídy mladých. Tradiční rozhodování, jestli vyhraje labutěnka nebo naháč dopadlo ve prospěch labutěnek. Cody získal 11-té vítězství v plemeni a jeho průvodkyně Celina zářila štěstím. I jí patří moje poděkování, protože předvedla naprosto profesionální výkon. Zastavila jsem se po výstavě u paní rozhodčí Kaló abych jí osobně poděkovala, protože 4.3.2001 to byla právě ona, kdo dal Gessince v jejích devíti měsících na mezinárodní výstavě v Grazu úplně první BOB a zahájila tak její nečekaně úspěšnou kariéru. Dnešním posuzováním jí také zakončila a pomyslně předala vítěznou štafetu Codýskovi. Osud uzavřel pětiletý kruh životních náhod. Snad půjde Cody Gesce v patách, protože teď potřebují reklamu a propagaci víc labutěnky než naháči.

Sandra Burger obsadila v Oerwartu s Codym 2. místo v juniorhandlingu.Zajímavá byla i odpolední soutěž v juniorhandingu. S naháčkem Lovely Boyem soutěžila Alexandra Putz, s Codym Sandra Burger a Celina Feldmann vedla velkého japonského psa. Tato trojice se nakonec také utkala o první tři místa. Když jim rozhodčí Robert Blümel pokynul vyměnit si navzájem psy, nastala nečekaná situace. Cody vyšel na svou včerejší i dnešní handlerku Celine, rozzářil se štěstím stejně jako ona a odvedli spolu opět vynikající výkon. Krásné bylo také vidět obě variety čínánků soutěžit vedle sebe, což umožnilo moderátorce soutěží povyprávět o našem plemeni divákům. Skvěle!

V deváté skupině se sice Cody do finále nedostal, ale jeho čas ještě přijde. Faktem je, že to labutěnky v IX. skupině mezi ostatními dlouhosrstými plemeny nemají snadné. Soutěžit s lhasa apso, shih-tzu, maltézáčky, tibetskými teriéry, pekinézy, bišonky, havaňáčky, cotonky atd. není snadné. Rozhodčí musí labutěnky jako součást plemene čínský chocholatý pes znát, aby dokázal ocenit jejich kvality. Snad se i toho jednou dočkáme.

Touto soutěží mě a mým psíkům skončil další víkend z kategorie těžko uvěřitelných. Cody i Gessi si za dvojí zisk CACIBů na obou výstavách odvezli kokardy a diplomy pro držitele titulu Maďarsko-Rakouský vítěz, které pořadatelé v Oberwartu připravili. K tomu poháry za CACIBy, kokarda za BOB a a když jsem to všechno napsala manželovi, ten si jen povzdechl: „Tak, a už opravdu nemáme kde bydlet“. Za odměnu jsem vzala po výstavě smečku vyběhat na velikou zelenou louku za městem, kde se na volno vyřádili dosytosti a já si jako vždycky uvědomila jak je příjemné, dívat se na krásné a spokojené psy. Cody mi na důkaz své dobré nálady přiaportoval mrtvou myš (jak se s ní v tlamičce stihl ještě usmívat, to vážně nevím, ale moc mu to slušelo), Belisska myšky raději honila ve strništi sama a Gessi si vybrala hru na babu s ptáčky. Výstavy jsou výstavy, ale nad chvíle plné pohody s vesele pobíhajícími naháčky prostě není. Těšte se z letního času a na viděnou za tři týdny v Bratislavě...

Čínský chocholatý pes - Chinese Crested Dog
Posuzovala /Judge: Maria Kaló (Maďarsko - Hungary)

P-TM

Feng Shui de Gabritho

abs.

Fischer

 

Magic Carpet´s Fire N´Flash (PP)

V1, JGB

Hrebacka

P-Mz

Cheyenne Chili San-Dechat

abs.

Dechat

 

El Nero de Gabritho

abs.

Majdlenova

P-TO

Sampan Basta

abs.

Majdlenova

 

Tholesk Truffaldino (HA)

V1, CACA, res. CACIB

Thoma

P-TS

Ch. Cody z Haliparku (PP)

V1, CACA, CACIB, BOB

Brychtová

F-TM

Gioa Mia de Gabritho (HA)

V1, Jugendbester

Thoma

F-Mz

Dareia Shire Pazzda (HA)

V2, res. CACA

Linhart

 

Sasquehanna Empressa (HA)

V1, CACA

Kiss

 

Sasquehanna Fantazia Zikkurat

abs.

Grund

F-TO

Angel Dust de Gabritho

abs.

Thoma

 

Ch. Belissa z Haliparku (HA)

V1, CACA, res. CACIB

Brychtová

F-TS

Ich. Gessi Modrý květ (HA)

V1, CACA, CACIB

Brychtová

 

Orchidey Orca od Chlpíků (HA)

V2, res. CACA

Bregenzer

Juniorhandling: judge – Robert Blümel, Austria
1. místo – Alexandra Putz, Rakousko + Lovely Boy od Chlpíků
2. místo – Sandra Burger, Rakousko + Cody z Haliparku
3. místo juniorhandling – Celina Feldmann, Švýcarsko + velký japonský pes
Finale Best Junior Female of Day 4.- 5. place - Gioia Mia de Gabritho

Titul Maďarsko-Rakouský vítěz za získání CACIB na obou víkendových výstavách:
Ich. Cody z Haliparku a Ich. Gessi Modrý květ

Titul šampion Rakouska splnil Zholesk Truffaldino.

02.08.2005 - Brychtová