Mezinárodní výstava (CACIB)

Innsbruck - Rakousko (Austria)  - 28. 8.  2005

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Ich. Cody z HaliparkuCh. Corti Čertova stěna"Výstava v Innsbrucku se koná beze změn." To byla zásadní informace z internetových stránek Alpen cupu s ohledem na katastrofální povodně v oblasti Švýcarska, Německa a Rakouska v posledních dnech. Z Prahy jsme vyjeli ve 3.30 a v 8.45 vjeli do Innsbrucku, kde jsme po lehčím bloudění našli uprostřed města výstaviště (držte se při hledání řeky a železnice!). Až sem pojedete, hledejte cedulky "Messe" a třemi barevnými, svisle umístěnými vlnovkami, což je znak výstaviště který najdete na ulicích, na internetu však nikoliv. Parkovat se dá jen v okolí hal, areál lze objet kolem dokola a zaparkovat v ulicích. Cestu jsme z Prahy zvolili přes Plzeň a Mnichov, což se v ranní dobu ukázalo být ideálním. Kupodivu ani při odpoledním návratu (odjezd 16.10, Praha 20.40) nás nepotkaly televizí avizované fronty vracejících se turistů.

Ich. Cody z HaliparkuDo Innsbrucku se na dvoudenní výstavu sjelo 1641 psů a mezi nimi 11 čínských chocholatých psů v solidní konkurenci. Čekal nás rozhodčí Steven Seymour s nímž jsme měli možnost se potkat již loňský rok na MVP v Praze. S Codýskem jsem doufala v zisk druhého čekatelství rakouského šampiona. Přání se mi vyplnilo a navrch si Cody odvezl i svůj už 18-tý CACIB. Všichni psi, kteří získali letos CACA v Grazu a totéž se jim podařilo i v Innsbrucku, získali pohár za titul Austrian double champion. My se na o něj chystáme usilovat až příští rok. Letošní naší poslední rakouskou výstavou bude Bundessieger v Tullnu 2. října. Mimochodem poháry za Jugendbestera a CACIBy se v Rakousku vydávají vždy až v 15 hodin, takže si neplánujte dřívější odjezd, pokud ceny nechcete oželet nebo vám je nevyzvedne někdo jiný.

Glen Gloss Cast No Doubt N´CoOdpoledne si Cody zaběhal ve finálovém kruhu se Sandrou Burger v juniorhandlingu a tentokrát se jim podařilo obrátit pořadí oproti Oberwartu a porazit Alexandru Putz s Lovely Boyem. Je krásné vidět obě variety našeho plemene soutěžit i stát na stupních vedle sebe. Nic lepšího si pro propagaci číňánků snad ani nemůžeme přát. Codýsek našel v juniorhandlingu zjevné zalíbení a běhat ve finálovém kruhu ho baví stejně jako agility, canisterapie, tanec se psem nebo cokoliv jiného, kde se dá užít nějaká legrace. Já si jeho předvádění vychutnávám každou vteřinu, protože je snadno ovladatelný, rychle se učí a běžnou rutinu už zvládá sám způsobem, kterým mi stále vyráží dech. BOB competition Innsbruck 2005 - Hugh Grant, Cody, Gioia, Orchiey OrcaMám skoro pocit, že mi vrací formou radosti všechnu práci, kterou jsem vložila do vystavování svých předchozích psů. Jednoduše předvádět Codyho, to je forma lázeňského pobytu spojená s relaxační kůrou. Má v sobě dar přirozené prezentace, kouzelné povahy, bezvadného temperamentu, inteligence i dostatečného sebevědomí. S Codym si rozumí každý, kdo pochopí a dokáže cítit kouzlo jeho velkého psího srdce.

  Čínský chocholatý pes - Chinese Crested Dog
Posuzovala /Judge: Steven Seymour (Austrálie - Austrália)

P-TM

Hugh Grant de Gabritho (HA)

In05_HughGrantGBT7768_a.jpg (75288 bytes)V1, JGB

Manni Fabrizio

P-Mz

First Love von Shinbashi (HA)

In05_FirstLoveShinb7774_a.jpg (49299 bytes)V1, CACA, res. CACIB

Eibl Andrea

P-TO

Corti Čertova stěna (PP)

In05_CortiCS7780_a.jpg (44353 bytes)V1, CACA

Koneční J+L

P-TS

Ch. Cody z Haliparku (PP)

In05_CodyzHaliparku7786_a.jpg (44336 bytes)V1, CACA, CACIB

Brychtová L.

 

Glen Gloss Cast No Doubt N´Co (HA)

In05_GlenCCnDNCo7798_a.jpg (48745 bytes)V2

Keller M.

F-TM

Gioia Mia de Gabritho (HA)

V1, Jugendbester

Thoma G.

 

Dare to Dream of N´Co (PP)

In05_DaretoDreamNCo7811_a.jpg (57346 bytes)V2

Keller M.

F-Mz

Dareia Shire Pazzda (HA)

In05_DareiaSPzz7846_a.jpg (54523 bytes)V1, CACA

Linhart J.

F-TO

Angel Dust de Gabritho (HA)

In05_AngelDustGBT7825_a.jpg (46094 bytes)V2, res. CACA

Thoma G.

 

El Djazaira Avokaduh (HA)

n05_ElDjazairaAvk7832_a.jpg (53060 bytes)V1, CACA, res. CACIB

Hudáková M.

F-TS

Orchidey Orca od Chlpíků (HA)

In05_OrchideyOChlp7838_a.jpg (84999 bytes)V1, CACA, CACIB, BOB, BIG 3

Bregenzer R.

1. místo juniorhandling 28.8.2005 – Sandra Burger, Rakousko + Cody z HaliparkuJuniorhandling: judge – Marie-Luise Doppelreiter , Austria
1. místo – Sandra Burger, Rakousko + Cody z Haliparku - Chinese Crested Dog powderpuff
2. místo – Alexandra Putz, Rakousko + Lovely Boy od Chlpíků - Chinese Crested Dog hairless

Finále:
Best junior female: 3rd place  Gioia Mia de Gabritho
Best junior male -
finale Hugh Grant de Gabritho handled by Sandra Burger
BIG 3 - Orchidey Orca od Chlpíků

28.08.2005 - text: Brychtová, foto: Hanuš Brychta