Mezinárodní výstava

Salzburg  - Rakousko - 26. května 2002

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

Noční, či pro některé velmi brzká ranní hodina. Vstáváme. Fany na mě jedním okem pohlíží jako na blázna. A tak zatímco je většina našich výstavních kamarádů ještě ve svých vyhřátých postýlkách, my se vydáváme na cestu na mezinárodní výstavu do Salzburgu. Počasí mám ani trochu nepřeje, hustý déšť nás provází celou cestu. Utěšuji se, že nám snad prší štěstí.

Ch. Francesca Modrý květ.Výstaviště v Salzburgu nás mile překvapilo. Jednak svou polohou, a to ihned u sjezdu z dálnice, takže žádné bloudění, a jednak prostornými halami s poměrně velkými výstavní kruhy. Na výstavě se nakonec sešlo pouze 6 číňánků ze 7 přihlášených. Začátek posuzování se poněkud posunul a vzhledem k tomu, že před námi bylo posuzováno v našem kruhu ještě sedm psích plemen, čekání bylo dlouhé. Paní rozhodčí, Carola Garhoefer z Rakouska, přistupovala k posuzování s velkou pečlivostí. Každému se snažila vysvětlit, jaké má jeho pejsek klady a zápory. Pan Robert Blümel představil své dva nové dorostence, nahatého pejska a chlupatou holčičku, kteří obdrželi známku velmi nadějný. Určitě nadějní jsou a svému páníčkovi budou dělat radost. Francesca Modrý květ si nakonec odnesla tituly CACA, CACIB a BOB.

Závěrečné soutěže byly ve velmi prostorném kruhu, ve kterém probíhal program po celý výstavní den. Skvělou atmosféru podbarvoval příjemný hudební doprovod a samozřejmě poměrně velké množství aplaudujících diváků. Musím ocenit skvělou práci pořadatelů. I ve velmi početné IX. skupině pohlídali rozestupy mezi jednotlivými psími krasavci tak, aby každý mohl ukázat, co v něm je. Nejkrásnějšího psího jedince IX. skupiny vybírala nám dobře známá rozhodčí, paní Libuše Ubrová. Tohoto nelehkého úkolu se zhostila velmi svědomitě, nechala si dokonce přinést i stůl a každého pejska si skutečně důkladně prohlédla. Vítězem se stala hladkosrstá čivava, která vyhrála i celý výstavní den.

Posuzovala: Carola Garhofer (Rakousko)

Čínský chocholatý pes (variety společně)

P-TD You´re my man of Honeycroft (HA) VN Blumel
P-TM Jason Powder od Chlpíků (PP) V1, Jugendbester Blumel
P-Mz Newbourne Jumping Jack Flash (HA) VD G. Thoma
F-TD Zara of Honeycroft (PP) VN Blumel
F-TM Jahůdka Pink od Chlpíků  (HA) V1, Jugendbester Dechat
F-Mz Sasquehanna Eksplozja (PP) neúč. G. Thoma
F-TO Francesca Modrý květ (HA) V1, CACA, CACIB, BOB Chrtková

28.5. 2002 -  Ing. Chrtková - Děkujeme.