Mezinárodní výstava (CACIB)

Vrtojba - Slovinsko (Slovenia) - 17. dubna  2005

Úvod (Home) Výstavy (Shows)  Chov číňani (CCD) Z médií (Press) Inzerce (Puppies)
Standardy Ke čtení Chov peruáni (Peruvians) Foto (Photo)  z Haliparku
 

BIG - Peper Man Mary Evan, owner: Monika Kupicová, ČRDo Vrtojby mě znovu vylákala jediná věc. Teoretická naděje na dokončení slovinského šampionátu pro Codýska a fakt, že další případné letošní termíny ve Slovinsku se mi dost nehodí do plánů. S námi jsem přibalila Gessi, jen tak pro její radost ze spaní v hotelu a také proto, aby měl Cody na cestu kamarádku. Ve Vrtojbě jsme zatím byli jen jednou, ale zato jsme si přivezli neuvěřitelné zážitky (však se k nim vraťte v mé reportáži z roku 2003). Po předchozí zkušenosti s náročnou a riskantní cestou přes Triglavský národní park jsem, jedouce opět sama, zvolila jistější variantu příjezdu přes České Budějovice, Linz, Salzburg, Villach, Udine (placená dálnice) a Goricu až do vísek Bilje a Bukovica, kde jsem v osvědčeném Garni hotelu spojeně prospala dvě noci. Cody kvitoval s povděkem, že má, i přes objednaný jednolůžkový pokoj, k dispozici vlastní postel! Tu si zabral a opouštěl jí jen v nejnutnějším případě, což znamená jen tehdy, když si hrál po večeři s Gessi na honěnou v kombinaci s leteckým výcvikem (v běhu se přesouvali s jediným meziskokem z postele na postel). Venčení na parkovišti před hotelem mimo dosah automobilové dopravy je další příjemnou vymožeností tohoto místa. Pravda, ráno jsem pak těžce bojovala s pamětí, jak se dostat z Bukovice k Hit Šport centru, ale nakonec jsme to zvládli.

Best of Day - Sunday - neděle.Díky báječné SMSkové spolupráci s Monikou Kupicovou jsem si mohla dovolit přijet na výstaviště až na jedenáctou hodinu (posuzování začíná papírově v 9.30, ale ve skutečnosti v 10.00), protože jsem věděla, že půjdeme na řadu až po 35 psech. Monika mi držela místo u kruhu. Mr. Zidar prohlíží finalisty BIS. Jenomže když jsem dorazila, měl pan rozhodčí posouzených teprve 8 psů a nám se rýsovala vidina hodně pozdního nástupu do kruhu. Řada na nás přišla až těsně před druhou hodinou a o co déle jsme čekali, o to dříve bylo posuzování za námi. K pěti zúčastněným číňánkům není třeba nic dodávat. Všichni je znáte, potkávají se často a zbytek je vždy na handlerech a na rozhodčím. Codýsek splnil šampionát své páté země a udělal mi tak velikou radost. Už do Slovinska nemusíme a když, tak jen pro zábavu! Užili jsme si i odpolední soutěže, kdy jsme fandili Monice s Peper Manem. Těm se dařilo tak, že si domů vezli sbírku pohárů za BIG, BOD a res. BIS! Blahopřejeme ještě jednou. Vítězem BIS se stal bobtail.

Best in Show Vrtojba 2005Kdo bude vítěz BIS? Na dvoudenní výstavu bylo přihlášeno 827 psů. A sbor rozhodčích? Giannni Guttaflavi (I), Per Iversen (N), Vibor Ježek, Piotr Krol (Pol), Juan de Naveda (ESP), Branislav Rajič, Rajko Rotner, Miroslav Zidar. V sobotu posuzoval Best of Day Rajko Rotner (Slo), v neděli Piotr Krol (Pol), Best in Show pak Miroslav Zidar (Slo). Z Itálie přijelo 324 psů, domácích 304, z Rakouska a Chorvatska 47, z Čech 24... Vítězové BOB dostali ve finálovém kruhu kokardu, vítězové soutěží luxusní pohár a krmení pro psy. Asi vás nepotěší fakt, že že došlo ke změně podmínek šampionátu Slovinska. Pro zisk titulu pro dospělé musí být 4 CAC zadány 4 různými rozhodčími nejméně ze 2 mezinárodních výstav!!! U juniorů lze použít buď 3x PRM nebo 2x Prvak razreda mladých (PRM) a nově i jeden CAC do 24 měsíců zato též od tří různých rozhodčích. Jeden z titulů musí být z mezinárodní výstavy. Nezbývá než doufat, že budou pořadatelé zvát na výstavy rozhodčí tak, aby bylo možné jejich podmínky splnit. Zdejší kynologie se postupně probouzí k životu a s vydatně omlazeným vedením o ní brzy silně uslyšíme.

Chinese Crested Dog 
Hairless and powderpuff
Rozhodčí / Judge: Miroslav Zidar (Slovinsko - Slovenia)

P-TO

Zholesk Truffaldino (HA)

V1, CAC, CACIB

Thoma, A

P-TS

Ch. Cody z Haliparku (PP¨)

V1, CAC, res. CACIB

Brychtová, CZ

F-TM

Laureola´s Charlotta (HA)

V1, PRJ

Nika Golob, SLO

F-TS

Ich. Gessi Modrý květ (HA)

V2, res. CAC, res. CACIB

Brychtová, CZ

 

Orchidey Orca od Chlpíků (HA)

V1, CAC, CACIB, BOB

Bregenzer, A

Finale: užší výběr 10 psů Orcgidey Orca

Šampionáty:
Slovinský šampion: Cody z Haliparku
Interchampion: Zholesk Truffaldino 

18.4.2005, Výsledky -.Brychtová